100 Adet Muhtelif Lokomotif Ana Hava Deposu Hidrostatik Test ve Kontrol İşlemi Hizmet Alımı

Hizmet Alımı Katılıma Açık İstisna Aşırı Düşük Sorgusu Yapın
Doküman
Takip Et

İdare bilgileri bulunmuyor

İdarenin adres ve iletişim bilgileri şartnameden çıkarılamadı.

İletişim bilgilerini EKAP ilanından teyit ediniz.

Zeyilname bulunmuyor

Bu ihalede düzeltme ilanı veya zeyilname yayımlanmamış.

Zeyilname ihale gününe kadar yayımlanabilir; resmi kaynaklardan da kontrol ediniz.

Sonuç ilanı yayımlanmamış

İhale sonuçlansa bile sonuç ilanı ayrıca yayımlanır.

Sonuç ilanı yayımlandığında, bu bölüme eklenecektir.

İhale Bilgileri
İhale Türü
İlan Tarihi
11.08.2026
İhale Usulü
Açık — 4734 / 3-g
İhale Tarihi
14.09.2026 14:30 [ 9 gün 13:00:04 kaldı ]
Durum
İhale İlanı Yayımlanmış, Katılıma Açık
İhale Detayları
e-İhale
e-Eksiltme
Kısmi Teklif
Ortak Alım
Çerçeve Anlaşma
Fiyat Dışı Unsur
Ekonomik-Mali Yeterlik
Mesleki-Teknik Yeterlik
İş Deneyim Belgesi
Yerli Malı Avantajı
Yabancı İstekli
Alternatif Teklif
Konsorsiyum
Alt Yüklenici
Fiyat Farkı
Avans
Personel Çalıştırmaya Dayalı
İhale İlanı
ANA HAVA DEPOSU HİDROSTATİK TEST VE KONTROL İŞLEMİ HİZMETİ ALINACAKTIR
TÜRKİYE RAYLI SİSTEM ARAÇLARI SANAYİİ ANONİM ŞİRKETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TÜRASAŞ ESKİŞEHİR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ

İhale Kayıt Numarası:2026/1469405
İşin Adı : 100 Adet Muhtelif Lokomotif Ana Hava Deposu Hidrostatik Test Ve Kontrol İşlemi Hizmet Alımı
İhale Türü - Usulü : Hizmet Alımı - Açık İhale Usulü
1 - İdarenin
a) Adresi:Ahmet Kanatlı Cad. 26 490 TEPEBAŞI/ESKİŞEHİR
b) Telefon ve faks numarası:02222240000 - 02222255060
c) Elektronik posta adresi:turasas.eskisehir@turasas.gov.tr
ç) İhale / Ön Yeterlik dokümanının
görülebileceği internet adresi
:www.turasas.gov.tr
2 - İhale konusu hizmetin
a) Niteliği, türü ve miktarı :100 Adet Muhtelif Lokomotif Ana Hava Deposu Hidrostatik Test ve Kontrol İşlemi Hizmet Alımı
b) Yapılacağı Yer :Yüklenici Firma Sahası
c) Süresi:Sözleşme imzalanmasının ardından ünitelerin Yükleniciye verilmesine müteakip 10 iş günü içinde bakım onarımları yapılarak TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü/Lokomotif Fabrikasına teslim edilecektir. Sözleşme imzalanmasına müteakip 1 yıl içinde ihale konusu hizmet alımı tamamlanacaktır. Tamamlanmadığı takdirde sözleşme gerçekleşen miktar üzerinden kapatılacaktır.
3- İhalenin / Ön Yeterlik /
Yeterlik Değerlendirmesinin
:
a) Yapılacağı yer:(TÜRASAŞ) Eskişehir Bölge Müdürlüğü - İhale Komisyonu Toplantı Salonu
b) Tarihi ve saati:14.09.2026 - 14:30
4-İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:

4.1. İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler:

4.1.1.Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren belgeler.

a) İsteklinin mevzuatı gereği ilgili odaya kayıtlı olarak faaliyette bulunduğunu gösterir belge. 

b) Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri;

1) Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,

2) Tüzel kişi olması halinde, bu Şartname ekinde yer alan Tüzel Kişilerde Ortaklık Bilgilerine ve Yönetimdeki Görevlilere İlişkin Son Durumu Gösterir Belge ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,

c) Bu Şartname ekinde yer alan standart forma uygun teklif mektubu,

ç) Bu Şartnamede belirlenen geçici teminata ilişkin standart forma uygun geçici teminat mektubu veya geçici teminat mektupları dışındaki teminatların Saymanlık ya da Muhasebe Müdürlüklerine yatırıldığını gösteren makbuzlar,

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

4.2.1. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

4.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

4.3. İhaleye katılacak isteklilerden, ekonomik ve malî yeterlik ile mesleki ve teknik yeterliklerinin belirlenmesine ilişkin olarak aşağıda belirtilen bilgi ve belgeler istenebilir.

4.3.1. İsteklinin ihale konusu iş veya benzer işlerde; hizmet alımları için son beş yıl içinde, kamu veya özel sektörde İdarece belirlenecek oranda gerçekleştirdiği, İdarece kusursuz kabul edilen benzeri işlerle ilgili deneyimini gösteren belgeler,

            İş deneyim belgesi, bir taahhüt kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında yerine getirilen hizmetin tedarikinde isteklinin başvurusu üzerine, taahhüdün gerçekleştirildiği idare tarafından düzenlenerek sözleşmeyi yapan yetkili makam tarafından onaylanmış olacaktır. Bir taahhüt kapsamında özel sektörde yerine getirilen hizmet alımı işinde ise iş deneyimini tevsik için yükleniciler, işe ait sözleşme ve bu sözleşmenin uygulanmasına ilişkin düzenlenen fatura suretlerini ihaleye başvuru belgelerine ekleyerek ihale komisyonuna sunacaktır.

            İş deneyimi olarak, istekli tarafından teklif edilen bedelin en az % 25’i oranında, ihale konusu iş veya benzer işlere ait tek sözleşmeye ilişkin iş deneyim belgesi ibraz edilecektir.

İhale konusu alımla ilgili olarak istenen iş deneyiminin belgelendirilmesinde tek sözleşmeye dayalı olarak alınmış iş deneyim belgeleri değerlendirilir. Birden fazla iş deneyimi, bunlar benzer işlere ait olsa dahi, toplanarak dikkate alınmaz.

            İş deneyiminde değerlendirilecek benzer işler; Lokomotif, ağır iş makinaları veya enerji santralleri hava deposu ve basınçlı kaplar bakım onarımı işi

            İhale komisyonları isteklilerce ibraz edilen iş deneyimiyle ilgili belgelerdeki bilgilerin incelenmesi amacıyla; iş deneyimine ilişkin sözleşme, kabul tutanağı, ödeme belgeleri ve varsa iş artış olurları, ek sözleşme ve devir sözleşmesi, iş ortaklığı sözleşmesi gibi belgelerden gerekli gördüklerini, yurt dışında iş yapanlardan da bu belgelerin muadillerini isteyebilir.

          Sözleşme bedeli yazmayan veya işin bedelsiz yapılacağı belirtilen sözleşmeler, iş deneyim tutarı içermeyeceğinden bu sözleşmeler iş deneyimini tevsik için kullanılamayacaktır.

4.3.2. İstekliler, kapasite raporlarını teklifleri ekinde sunacaktır. Kapasite raporunda yıkama makineleri, basınçlı hava ekipmanları, test kazanları açıkça ifade edilmiş olacaktır.

4.3.3. İstekliler; ihale tarihi itibariyle geçerliliğini koruyan, akredite edilmiş bir kuruluş tarafından verilmiş ISO 9001, TS EN ISO 14001 ve TS EN ISO 45001 belgelerini teklifleri ekinde sunacaktır.

4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:

4.4.1. Lokomotif, ağır iş makinaları veya enerji santralleri hava deposu ve basınçlı kaplar bakım onarımı işi

5. Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. Bu ihaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir.

7. İhale dokümanının görülmesi:

7.1.İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir ve 350,00 TRY (Türk Lirası) karşılığı TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü adresinden satın alınabilir. (Şartname bedeli banka aracılığı ile ödenirken açıklama kısmına İKN ve firma e-mail adresi yazılacaktır.)

7.2.İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını satın almaları zorunludur.

8. Teklifler,  ihale tarih ve saatine kadar Hoşnudiye Mah. Ahmet Kanatlı Cad. 26490 - Tepebaşı / Eskişehir adresine elden teslim edilebileceği gibi,  aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

9. İstekliler tekliflerini, mal/hizmet kalemi- kalemleri için teklif birim fiyatlar üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle her bir mal/hizmet kalemi miktarı ile bu mal/hizmet kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.

10. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

11. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 60 takvim günüdür.

12. Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

13. Bu ihale ceza ve ihalelerden yasaklama hükümleri hariç 4734 Ve 4735 Sayılı Kanunlara Tabi Değildir.

İtirazlar ve Şikayetler
Bu ihaleye henüz bir itiraz yok.
İş Kalemleri 1 kalem
#İş Kaleminin AdıMiktar
1 3.2 Hacim: 500 Litre
İhale Dokümanları kişisel veriler gizlenmiştir
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
35 0.115
Doküman Na
1
TÜRASAŞ
TEKNİK
Revizyon 9
Eskişehir Bölge Müdürlüğü ŞARTNAME
8
Sayfa 1/4
9
9
6
9
9
-
1
350.1195
T.Ş.
8
MUHTELİF LOKOMOTİFLERİN
9
ANA HAVA DEPOSU Hİ9DROSTATİK TEST VE
6
KONTROL HİZMET ALiMi
9
TEKNİK ŞARTNAMESİ
9
-
1
9
8
9
9
6
Lokomotif Fab. Md. Oğuzhan HOŞGÖR
9
9
Kalite Kontrol Koordinatörü Tuba N. EROĞLU
-
Ar-Ge M erkezi Koordinatörü Serkan ÇÖKMEZ
1
9
8
9
9 AkifKARABOĞAZ İhsan BİLGİN M.Enes ATICI M.Ali ARSLAN
6Hazırlayanlar
9
9 Hazırlama Tarihi 18.05.2026
-
Bu Teknik Şartname TÜRASAŞ 'ın yazılı izni olmadan
1 ORA F.005 herhangi bir amaç için ÇOĞALTILAMAZ veya KULLANILAMAZ. 07.04.2016 Rev:02
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
.. Doküman Na 1 350.115
TURASAŞ TEKNİK 9
Revizyon
Eskişehir Bölge Müdürlüğü ŞARTNAME 81 1 1
Sayfa 2/4
9
9
6
9
9
Revizyon -
1
Rev Tarih Açıklama Rev. Yapan
9
18.05.2026 İlk yayın.
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
Bu Teknik Şartname TÜRASAŞ 'ın yazılı izni olmadan
1
ÜRA F.005 herhangi bir amaç için ÇOĞALTILAMAZ veya KULLANILAMAZ. 07.04.2016 Rev:02
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
..
Doküman Na
1350.115
TURASAŞ TEKNİK 9
Revizyon
Eskişehir Bölge Müdürlüğü ŞARTNAME 81 1 1
Sayfa 3/4
9
9
1.KONU
6
Bu teknik şartname, DE 24000, DE 33000, DE 22000, DH 7000, DH 9500, DE 11000, E 43000,
9
DE 36000 tipi lokomotiflerde kullanılan ana hava depolarının hidrostatik basınç testi, tahribatsız
9
muayene, et kalınlığı ölçümü ve tekrar kullanıma uygunluk değerlendirmesi hizmet alımına ait
teknik esasları kapsar. -
2.KAPSAM 1
Kontroller aşağıdaki işlemleri kapsayacaktır: 9
2.1 Görsel muayene 8
2.2 İç yüzey kontrolü 9
2.3 Ultrasonik et kalınlığı ölçümü 9
2.4 Hidrostatik basınç testi 6
2.5 Kaynak bölgeleri kontrolü 9
9
2.6 Sızdırmazlık kontrolü
2. 7 Raporlama ve uygunluk değerlendirmesi
-
3. TEKNİK ÖZELLİKLER
1
3.1 Depo Tipi: Lokomotif Ana Hava Deposu
9
3.2 Hacim: 500 Litre
8
3.3 İşletme Basıncı: 9
9
,5 kg/cm2
3.4 Test Basıncı: 2 9 5 kg/cm2
3.5 İmalat Stand6ardı: EN 286-3
4.UYGULANACAKSTANDARTLAR
9
4.1 TS EN9 286-3
4.2 Basın çlı Ekipmanlar Yönetmeliği
-
4.3 İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği
1
4.4 TS EN ISO 9712
9
4.5 TS EN ISO 3834
8
4.6 2014/29/AB Basit Basınçlı Kaplar Yönetmeliğine uygunluk beyanı,
9
5. MUAYENE VE TEST İŞLEMLERİ
9
5.1 Görsel Muayene
6
Çatlak, ezilme, darbe, şişme, kaynak deformasyonu, ileri seviye korozyon ve uygunsuz tamirat
9
kontrol edilecektir.
9
-
Bu Teknik Şartname TÜRASAŞ 'ın yazılı izni olmadan
1
ÜRA F.005 herhangi bir amaç için ÇOĞALTILAMAZ veya KULLANILAMAZ. 07.04.2016 Rev:02
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
..
Doküman Na
1350.115
TURASAŞ TEKNİK 9
Revizyon
Eskişehir Bölge Müdürlüğü ŞARTNAME 8 1 1 1
Sayfa 4/4
9
9
5.2 İç Yüzey Kontrolü
6
Paslanma, oyuklanma, tabaka halinde korozyon, dip çürümesi ve nem kaynaklı deformasyonlar
9
değerlendirilecektir.
9
5.3 Ultrasonik Et Kalınlığı Ölçümü
Silindirik gövde, bombe bölgeleri, kaynak çevreleri ve alt yüzeyler-den ölçüm yapılacaktır.
5.4 Hidrostatik Basınç Testi 1
5.4.1 Test su ile yapılacak olup test süresi minimum 30 dak9ika olacaktır.
5.4.2 Test suyu içine korozyon önleyici özel kimyasal ek8lenecektir.
5.4.3 Vakum kurutma yapılacaktır. 9
5.4.4 Test sonrası boş tank içine nem alıcı çıkartılab 9 ilir torba kimyasal kullanılacaktır.
6
5.5 Kaynak Bölgeleri Kontrolü
9
Gerek görülmesi halinde sıvı penetrant veya manyetik parçacık muayenesi uygulanacaktır.
9
6. RAPORLAMA
Raporlarda depo seri numarası, ölçüm -sonuçları, test basıncı, test süresi, uygunsuzluklar,
fotoğraflar ve tekrar kullanıma uygunluk değerlendirmesi yer alacaktır.
1
7. PERSONEL VE YETKİNLİK
9
Tahribatsız muayene persone 8 li TS EN ISO 9712 en az seviye 2 belgeli olacaktır. Yüklenici firma
tercihen TÜRK.AK akredi 9 tasyonlu olacaktır.
8. KABUL KRİTERL9ERİ
İleri seviye korozyo6n, çatlak, kaynak hatası, kalıcı deformasyon, test sırasında kaçak ve minimum
et kalınlığı altına9 düşülmesi durumlarında depo kabul edilmeyecektir.
9. İSG 9
Yüklenici fir ma tüm çalışmalarda iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyacaktır.
-
10. GEN EL HUSUSLAR:
1
10.1. Yüklenici, ihale konusu İş'i 4. Maddede uygulanacak standartlar başlığında geçen
9
standartlara uygun olarak yapacaktır.
8
10.2. Hava depoları Yüklenici tarafından EN 286 -3 nolu standardına ve 2014/29/AB Basit
9
Basınçlı Kaplar Yönetmeliği'ne uygun olarak testleri yapılacak ve ISO/IEC 17020 A tipi muayene
9
kuruluşu tarafından belgelendirilecektir.
6
9
9
-
1 Bu Teknik Şartname TÜRASAŞ 'ın yazılı izni olmadan
ÜRA F.005 herhangi bir amaç için ÇOĞALTILAMAZ veya KULLANILAMAZ. 07.04.2016 Rev:02
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
-
1
9
8
9
9
6
9
9
EKAP dökümanlarından alınmıştır. Bir farklılık olursa, EKAP dökümanları esas alınmalıdır. Kişisel veriler (ad-soyad, telefon, TC, IBAN vb.) KVKK gereği gizlenmiştir.
📊 Kırım İstatistikleri

Bu idare, önceki benzer ihalelerinde yaklaşık maliyetin ortalama %13 altına sözleşme imzalamıştır.

%13
Ortalama kırım
%1 – %23
İhalelerin çoğu bu aralıkta
💡 Örnek: yaklaşık maliyet 10.000.000 ₺ ise, yukarıdaki kırım aralığına karşılık gelen sözleşme bedelleri kabaca 7.670.000 – 9.900.000 ₺ arasındadır.
🗄️ ESKİŞEHİR ili (Hizmet Alımı) kapsamında 1,609 ihaleden hesaplandı · Geçmişe dayalı tahmindir Sorumluluk reddi beyanı Diyosis, bu analizi geçmiş ihalelerdeki verilere dayanarak tahmini olarak hesaplamıştır. Bağlayıcı değildir, resmi bir değerlendirme niteliği taşımaz. Sorumluluk kabul edilmez.
Sonuç Henüz Açıklanmadı
Bu ihale henüz sonuçlanmamış. Sonuç bilgileri açıklandığında otomatik olarak güncellenecek.
🔔 Bildirim Al
WhatsApp'tan yazın