2 Kalem E5000 Lokomotif Birincil ve İkincil Yaylar

Mal Alımı Katılıma Açık İstisna
Doküman
Takip Et

İdare bilgileri bulunmuyor

İdarenin adres ve iletişim bilgileri şartnameden çıkarılamadı.

İletişim bilgilerini EKAP ilanından teyit ediniz.

Zeyilname bulunmuyor

Bu ihalede düzeltme ilanı veya zeyilname yayımlanmamış.

Zeyilname ihale gününe kadar yayımlanabilir; resmi kaynaklardan da kontrol ediniz.

Sonuç ilanı yayımlanmamış

İhale sonuçlansa bile sonuç ilanı ayrıca yayımlanır.

Sonuç ilanı yayımlandığında, bu bölüme eklenecektir.

İhale Bilgileri
İhale Türü
İlan Tarihi
20.08.2026
İhale Usulü
Açık — 4734 / 3-g
İhale Tarihi
21.09.2026 10:30 [ 16 gün 00:23:47 kaldı ]
Durum
İhale İlanı Yayımlanmış, Katılıma Açık
İhale Detayları
Kısmi Teklif
e-İhale
e-Eksiltme
Ortak Alım
Çerçeve Anlaşma
Fiyat Dışı Unsur
Ekonomik-Mali Yeterlik
Mesleki-Teknik Yeterlik
İş Deneyim Belgesi
Yerli Malı Avantajı
Yabancı İstekli
Alternatif Teklif
Konsorsiyum
Alt Yüklenici
Fiyat Farkı
Avans
Personel Çalıştırmaya Dayalı
İhale İlanı
2 KALEM E5000 LOKOMOTİF BİRİNCİL VE İKİNCİL YAYLAR SATIN ALINACAKTIR
TÜRKİYE RAYLI SİSTEM ARAÇLARI SANAYİİ ANONİM ŞİRKETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TÜRASAŞ ESKİŞEHİR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
İhale Kayıt Numarası:2026/1554836
İşin Adı : 2 Kalem E5000 Lokomotif Birincil Ve İkincil Yaylar
İhale Türü - Usulü : Mal Alımı - Açık İhale Usulü
1 - İdarenin
a) Adresi:Ahmet Kanatlı Cad. 26 490 TEPEBAŞI/ESKİŞEHİR
b) Telefon ve faks numarası:02222240000 - 02222255060
c) Elektronik posta adresi:turasas.eskisehir@turasas.gov.tr
ç) İhale / Ön Yeterlik dokümanının
görülebileceği internet adresi
:www.turasas.gov.tr
2 - İhale konusu malın
a) Niteliği, türü ve miktarı:2 Kalem E5000 Lokomotif Birincil ve İkincil Yaylar
b) Teslim [yeri / yerleri] :Yerli istekliler: TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü Yabancı istekliler: (Incoterms 2020'ye göre) DDP/ TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü olarak teklif vereceklerdir.
c) Teslim [tarihi / tarihleri]:Sözleşme imzalanmasına müteakip tüm malzemeler 2026 yılı Kasım ayına kadar teslim edilecektir. ALTERNATİF TESLİM SÜRELERİ DEĞERLENDİRİLMEYECEKTİR.
3- İhalenin / Ön Yeterlik /
Yeterlik Değerlendirmesinin
:
a) Yapılacağı yer:TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü - İhale Komisyonu Toplantı Salonu
b) Tarihi ve saati:21.09.2026 - 10:30
4-İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler :

4.1. İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler:

4.1.1.Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren belgeler.

a) İsteklinin mevzuatı gereği ilgili odaya kayıtlı olarak faaliyette bulunduğunu gösterir belge. 

b) Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri;

1) Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,

2) Tüzel kişi olması halinde, bu Şartname ekinde yer alan Tüzel Kişilerde Ortaklık Bilgilerine ve Yönetimdeki Görevlilere İlişkin Son Durumu Gösterir Belge ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,

c) Bu Şartname ekinde yer alan standart forma uygun teklif mektubu,

ç) Bu Şartnamede belirlenen geçici teminata ilişkin standart forma uygun geçici teminat mektubu veya geçici teminat mektupları dışındaki teminatların Saymanlık ya da Muhasebe Müdürlüklerine yatırıldığını gösteren makbuzlar,

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

4.2.1. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

4.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

4.3. İhaleye katılacak isteklilerden, ekonomik ve malî yeterlik ile mesleki ve teknik yeterliklerinin belirlenmesine ilişkin olarak aşağıda belirtilen bilgi ve belgeler istenebilir.

4.3.1. İsteklinin alım konusu malı teklif etmeye yetkisinin bulunup bulunmadığını belgelendirmesi gerekir. Bu çerçevede istekli aşağıdaki bentlerde yer alan belgelerden kendi durumuna uygun olan belge veya belgeleri sunabilir:

a) İstekli imalatçı ise imalatçı olduğunu gösteren belge veya belgeler,

b) İstekli yetkili satıcı veya yetkili temsilci ise yetkili satıcı ya da yetkili temsilci olduğunu gösteren belge veya belgeler,

c) İstekli Türkiye'de serbest bölgelerde faaliyet gösteriyor ise yukarıdaki belgelerden biriyle birlikte sunduğu serbest bölge faaliyet belgesi.

İş ortaklığında ortaklardan birinin, teklif edilen mala veya mallara ilişkin imalatçı veya yetkili satıcı ya da yetkili temsilci olduğunu gösteren belgelerden birini sunması yeterlidir.

İsteklinin imalatçı olduğunu gösteren belge veya belgeler ise şunlardır:

a) İstekli adına düzenlenen Sanayi Sicil Belgesi,

b) İsteklinin üyesi olduğu meslek odası tarafından istekli adına düzenlenen Kapasite Raporu,

c) İsteklinin kayıtlı olduğu meslek odası tarafından istekli adına düzenlenen İmalat Yeterlik Belgesi,

ç) İsteklinin adına veya unvanına düzenlenmiş olan teklif ettiği mallara ilişkin Yerli Malı Belgesi veya Teknolojik Ürün Deneyim Belgesi,

d) İsteklinin alım konusu malı ürettiğine ilişkin olarak ilgili mevzuat uyarınca yetkili kurum veya kuruluşlarca düzenlenen ve isteklinin üretici veya imalatçı olduğunu gösteren belgeler.

İsteklilerin bu belgelerden birini sunması yeterlidir.

4.3.2. İstekliler; ihale tarihi itibariyle geçerliliğini koruyan, akredite edilmiş bir kuruluş tarafından verilmiş, ISO 9001 Kalite Belgesini teklifleri ekinde vereceklerdir. (İmalatçı olan istekliler kendilerine ait, imalatçı olmayan istekliler ise imalatçıya ait belgeyi teklifleri ekinde vereceklerdir.)

4.3.3. İstekliler, ürünlere ait TSI Uygunluk Beyanını EN ISO/IEC 17050-2 'ye göre hazırlayıp teklif ekinde vereceklerdir.

4.3.4. İstekliler 250.764 numaralı teknik şartnamenin 9. maddesinde yer alan tablodaki belgeleri teklif ekinde vereceklerdir.

4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:

4.4.1. Bu madde boş bırakılmıştır.

5. Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. Bu ihaleye yerli ve yabancı istekliler katılabilecektir.

7. İhale dokümanının görülmesi:

7.1.İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir ve 350,00 TRY (Türk Lirası) karşılığı TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü adresinden satın alınabilir. (Şartname bedeli banka aracılığı ile ödenirken açıklama kısmına İKN ve firma e-mail adresi yazılacaktır.)

7.2.İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını satın almaları zorunludur.

8. Teklifler,  ihale tarih ve saatine kadar Hoşnudiye Mah. Ahmet Kanatlı Cad. 26490 - Tepebaşı / Eskişehir adresine elden teslim edilebileceği gibi,  aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

9. İstekliler tekliflerini, mal/hizmet kalemi- kalemleri için teklif birim fiyatlar üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle her bir mal/hizmet kalemi miktarı ile bu mal/hizmet kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.

10. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

11. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 60 takvim günüdür.

12. Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

13. Bu ihale ceza ve ihalelerden yasaklama hükümleri hariç 4734 Ve 4735 Sayılı Kanunlara Tabi Değildir.

İtirazlar ve Şikayetler
Bu ihaleye henüz bir itiraz yok.
İş Kalemleri 2 kalem
#İş Kaleminin AdıMiktar
1 ı 78.0000323 BİRİNCİL YAYLAR SÜSPANSİYON EKİPMANLARI 1 LOKÖMOTİFTE 18 ADET Eskişehir Malz 80.0 Ad
2 2 78.0000324 İKİNCİL YAYLAR SÜSPANSİYON EKİPMANLARI 1. LOKOMOTİFTE 8 ADET Eskişehir Malz 40.0 Ad
İhale Dokümanları kişisel veriler gizlenmiştir
TÜRASAŞ
İHTİYAÇ LİSTESİ
14.08.2026
Teklif No: 26300408 Sayfa: 1
S.No Malzeme Tasnifi ve Adı Malzeme Ek Bilgiler Miktarı (o Ö.B.
İRİNCİ rt 250764 Önceki Malz Kodu: 78.00.101.0553 Açıklama:
ı 78.0000323 BİRİNCİL YAYLAR SÜSPANSİYON EKİPMANLARI 1 LOKÖMOTİFTE 18 ADET Eskişehir Malz 80.0 AD
Kodu: 78.00.101.0553
İKİNCİ rt 250764 Önceki Malz Kodu: 78.00-101.0554 Açıklama:
2 78.0000324 İKİNCİL YAYLAR SÜSPANSİYON EKİPMANLARI 1. LOKOMOTİFTE 8 ADET Eskişehir Malz 40.0 AD
Kodu: 78.00.101.0554
EKAP dökümanlarından alınmıştır. Bir farklılık olursa, EKAP dökümanları esas alınmalıdır. Kişisel veriler (ad-soyad, telefon, TC, IBAN vb.) KVKK gereği gizlenmiştir.
📊 Kırım İstatistikleri

Bu idare, önceki benzer ihalelerinde yaklaşık maliyetin ortalama %31 altına sözleşme imzalamıştır.

%31
Ortalama kırım
%19 – %45
İhalelerin çoğu bu aralıkta
💡 Örnek: yaklaşık maliyet 10.000.000 ₺ ise, yukarıdaki kırım aralığına karşılık gelen sözleşme bedelleri kabaca 5.530.000 – 8.120.000 ₺ arasındadır.
🗄️ Bu idarenin geçmiş 32 mal alımı ihalesinden hesaplandı · Geçmişe dayalı tahmindir Sorumluluk reddi beyanı Diyosis, bu analizi geçmiş ihalelerdeki verilere dayanarak tahmini olarak hesaplamıştır. Bağlayıcı değildir, resmi bir değerlendirme niteliği taşımaz. Sorumluluk kabul edilmez.
Sonuç Henüz Açıklanmadı
Bu ihale henüz sonuçlanmamış. Sonuç bilgileri açıklandığında otomatik olarak güncellenecek.
🔔 Bildirim Al
WhatsApp'tan yazın