10 Adet (10 Loko-20 Kabin) DE36000 Lokomotif Makinist Kabini Bakım Onarım Hizmet Alımı

Hizmet Alımı Katılıma Açık İstisna Aşırı Düşük Sorgusu Yapın
Doküman
Takip Et

İdare bilgileri bulunmuyor

İdarenin adres ve iletişim bilgileri şartnameden çıkarılamadı.

İletişim bilgilerini EKAP ilanından teyit ediniz.

Zeyilname bulunmuyor

Bu ihalede düzeltme ilanı veya zeyilname yayımlanmamış.

Zeyilname ihale gününe kadar yayımlanabilir; resmi kaynaklardan da kontrol ediniz.

Sonuç ilanı yayımlanmamış

İhale sonuçlansa bile sonuç ilanı ayrıca yayımlanır.

Sonuç ilanı yayımlandığında, bu bölüme eklenecektir.

İhale Bilgileri
İhale Türü
İlan Tarihi
11.08.2026
İhale Usulü
Açık — 4734 / 3-g
İhale Tarihi
14.09.2026 10:30 [ 8 gün 12:58:22 kaldı ]
Durum
İhale İlanı Yayımlanmış, Katılıma Açık
İhale Detayları
e-İhale
e-Eksiltme
Kısmi Teklif
Ortak Alım
Çerçeve Anlaşma
Fiyat Dışı Unsur
Ekonomik-Mali Yeterlik
Mesleki-Teknik Yeterlik
İş Deneyim Belgesi
Yerli Malı Avantajı
Yabancı İstekli
Alternatif Teklif
Konsorsiyum
Alt Yüklenici
Fiyat Farkı
Avans
Personel Çalıştırmaya Dayalı
İhale İlanı
LOKOMOTİF MAKİNİST KABİNİ BAKIM ONARIM HİZMETİ ALINACAKTIR
TÜRKİYE RAYLI SİSTEM ARAÇLARI SANAYİİ ANONİM ŞİRKETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TÜRASAŞ ESKİŞEHİR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ

İhale Kayıt Numarası:2026/1469038
İşin Adı : 10 Adet (10 Loko-20 Kabin) De36000 Lokomotif Makinist Kabini Bakım Onarım Hizmet Alımı
İhale Türü - Usulü : Hizmet Alımı - Açık İhale Usulü
1 - İdarenin
a) Adresi:Ahmet Kanatlı Cad. 26490 TEPEBAŞI/ESKİŞEHİR
b) Telefon ve faks numarası:02222240000 - 02222255060
c) Elektronik posta adresi:turasas.eskisehir@turasas.gov.tr
ç) İhale / Ön Yeterlik dokümanının
görülebileceği internet adresi
:www.turasas.gov.tr
2 - İhale konusu hizmetin
a) Niteliği, türü ve miktarı :10 Adet (10 Loko-20 Kabin) DE36000 Lokomotif Makinist Kabini Bakım Onarım Hizmet Alımı
b) Yapılacağı Yer :TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü
c) Süresi:Sözleşme imzalanmasının ardından ünitelerin Yükleniciye verilmesine müteakip 15 iş günü içinde bakım onarımları yapılarak TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü/Lokomotif Fabrikasına teslim edilecektir. Yüklenici tarafından teslim alınan ilk lokomotifin başlangıç tarihi baz alınacak olup 1 yıl içinde ihale konusu hizmet alımı tamamlanacaktır. Tamamlanmadığı takdirde sözleşme gerçekleşen miktar üzerinden kapatılacaktır.
3- İhalenin / Ön Yeterlik /
Yeterlik Değerlendirmesinin
:
a) Yapılacağı yer:(TÜRASAŞ) Eskişehir Bölge Müdürlüğü - İhale Komisyonu Toplantı Salonu
b) Tarihi ve saati:14.09.2026 - 10:30
4-İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:

4.1. İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler:

4.1.1.Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren belgeler.

a) İsteklinin mevzuatı gereği ilgili odaya kayıtlı olarak faaliyette bulunduğunu gösterir belge. 

b) Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri;

1) Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,

2) Tüzel kişi olması halinde, bu Şartname ekinde yer alan Tüzel Kişilerde Ortaklık Bilgilerine ve Yönetimdeki Görevlilere İlişkin Son Durumu Gösterir Belge ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,

c) Bu Şartname ekinde yer alan standart forma uygun teklif mektubu,

ç) Bu Şartnamede belirlenen geçici teminata ilişkin standart forma uygun geçici teminat mektubu veya geçici teminat mektupları dışındaki teminatların Saymanlık ya da Muhasebe Müdürlüklerine yatırıldığını gösteren makbuzlar,

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

4.2.1. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

4.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

4.3. İhaleye katılacak isteklilerden, ekonomik ve malî yeterlik ile mesleki ve teknik yeterliklerinin belirlenmesine ilişkin olarak aşağıda belirtilen bilgi ve belgeler istenebilir.

4.3.1. İsteklinin ihale konusu iş veya benzer işlerde; hizmet alımları için son beş yıl içinde, kamu veya özel sektörde İdarece belirlenecek oranda gerçekleştirdiği, İdarece kusursuz kabul edilen benzeri işlerle ilgili deneyimini gösteren belgeler,

            İş deneyim belgesi, bir taahhüt kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında yerine getirilen hizmetin tedarikinde isteklinin başvurusu üzerine, taahhüdün gerçekleştirildiği idare tarafından düzenlenerek sözleşmeyi yapan yetkili makam tarafından onaylanmış olacaktır. Bir taahhüt kapsamında özel sektörde yerine getirilen hizmet alımı işinde ise iş deneyimini tevsik için yükleniciler, işe ait sözleşme ve bu sözleşmenin uygulanmasına ilişkin düzenlenen fatura suretlerini ihaleye başvuru belgelerine ekleyerek ihale komisyonuna sunacaktır.

            İş deneyimi olarak, istekli tarafından teklif edilen bedelin en az % 25’i oranında, ihale konusu iş veya benzer işlere ait tek sözleşmeye ilişkin iş deneyim belgesi ibraz edilecektir.

İhale konusu alımla ilgili olarak istenen iş deneyiminin belgelendirilmesinde tek sözleşmeye dayalı olarak alınmış iş deneyim belgeleri değerlendirilir. Birden fazla iş deneyimi, bunlar benzer işlere ait olsa dahi, toplanarak dikkate alınmaz.

            İş deneyiminde değerlendirilecek benzer işler; Makinist kabini bakım-onarımı, Vagon bakım-onarımı, kaporta bakım-onarımı, demiryolu araçları modernizasyonu işi

            İhale komisyonları isteklilerce ibraz edilen iş deneyimiyle ilgili belgelerdeki bilgilerin incelenmesi amacıyla; iş deneyimine ilişkin sözleşme, kabul tutanağı, ödeme belgeleri ve varsa iş artış olurları, ek sözleşme ve devir sözleşmesi, iş ortaklığı sözleşmesi gibi belgelerden gerekli gördüklerini, yurt dışında iş yapanlardan da bu belgelerin muadillerini isteyebilir.

          Sözleşme bedeli yazmayan veya işin bedelsiz yapılacağı belirtilen sözleşmeler, iş deneyim tutarı içermeyeceğinden bu sözleşmeler iş deneyimini tevsik için kullanılamayacaktır.

4.3.2. İstekliler, 250.967 numaralı teknik şartnamenin Ek 2 ve Ek 3-Yapılacak İşler Listesini doldurarak tekliflerinde sunacaktır. Ek 2 ve Ek 3’teki tablolarda belirtilen kalemlere fiyat belirtmeyen isteklilerin teklifi geçersiz sayılacaktır.

4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:

4.4.1. Makinist kabini bakım-onarımı, Vagon bakım-onarımı, kaporta bakım-onarımı, demiryolu araçları modernizasyonu işi

5. Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. Bu ihaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir.

7. İhale dokümanının görülmesi:

7.1.İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir ve 350,00 TRY (Türk Lirası) karşılığı TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü adresinden satın alınabilir. (Şartname bedeli banka aracılığı ile ödenirken açıklama kısmına İKN ve firma e-mail adresi yazılacaktır.)

7.2.İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını satın almaları zorunludur.

8. Teklifler,  ihale tarih ve saatine kadar Hoşnudiye Mah. Ahmet Kanatlı Cad. 26490 - Tepebaşı / Eskişehir adresine elden teslim edilebileceği gibi,  aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

9. İstekliler tekliflerini, mal/hizmet kalemi- kalemleri için teklif birim fiyatlar üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle her bir mal/hizmet kalemi miktarı ile bu mal/hizmet kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.

10. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

11. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 60 takvim günüdür.

12. Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

13. Bu ihale ceza ve ihalelerden yasaklama hükümleri hariç 4734 Ve 4735 Sayılı Kanunlara Tabi Değildir.

İtirazlar ve Şikayetler
Bu ihaleye henüz bir itiraz yok.
İş Kalemleri 1 kalem
#İş Kaleminin AdıMiktar
1 1 350 DE 36000 MAK. KAB. TAMİR BAKIM 10.0 Ad
İhale Dokümanları kişisel veriler gizlenmiştir
TÜRASAŞ
İHTİYAÇ LİSTESİ
23.07.2026
Teklif No: 26310052 Sayfa: 1
S.No Malzeme Tasnifi ve Adı Malzeme Ek Bilgiler Miktarı (o Ö.B.
1 350 DE 36000 MAK. KAB. TAMİR BAKIM 10.0 AD
ONARIM İŞİ(10 LOKO-20 KABİN)
EKAP dökümanlarından alınmıştır. Bir farklılık olursa, EKAP dökümanları esas alınmalıdır. Kişisel veriler (ad-soyad, telefon, TC, IBAN vb.) KVKK gereği gizlenmiştir.
📊 Kırım İstatistikleri

Bu idare, önceki benzer ihalelerinde yaklaşık maliyetin ortalama %13 altına sözleşme imzalamıştır.

%13
Ortalama kırım
%1 – %23
İhalelerin çoğu bu aralıkta
💡 Örnek: yaklaşık maliyet 10.000.000 ₺ ise, yukarıdaki kırım aralığına karşılık gelen sözleşme bedelleri kabaca 7.670.000 – 9.900.000 ₺ arasındadır.
🗄️ ESKİŞEHİR ili (Hizmet Alımı) kapsamında 1,609 ihaleden hesaplandı · Geçmişe dayalı tahmindir Sorumluluk reddi beyanı Diyosis, bu analizi geçmiş ihalelerdeki verilere dayanarak tahmini olarak hesaplamıştır. Bağlayıcı değildir, resmi bir değerlendirme niteliği taşımaz. Sorumluluk kabul edilmez.
Sonuç Henüz Açıklanmadı
Bu ihale henüz sonuçlanmamış. Sonuç bilgileri açıklandığında otomatik olarak güncellenecek.
🔔 Bildirim Al
WhatsApp'tan yazın