Adıyaman, Batman, Trakya Madeni Yağ Alımı

Mal Alımı Katılıma Açık İstisna
Doküman
Takip Et

İdare bilgileri bulunmuyor

İdarenin adres ve iletişim bilgileri şartnameden çıkarılamadı.

İletişim bilgilerini EKAP ilanından teyit ediniz.

Zeyilname bulunmuyor

Bu ihalede düzeltme ilanı veya zeyilname yayımlanmamış.

Zeyilname ihale gününe kadar yayımlanabilir; resmi kaynaklardan da kontrol ediniz.

Sonuç ilanı yayımlanmamış

İhale sonuçlansa bile sonuç ilanı ayrıca yayımlanır.

Sonuç ilanı yayımlandığında, bu bölüme eklenecektir.

İhale Bilgileri
İhale Türü
İlan Tarihi
27.08.2026
İhale Usulü
Açık — 4734 / 3-g
İhale Tarihi
08.09.2026 11:30 [ 3 gün 13:13:32 kaldı ]
Durum
İhale İlanı Yayımlanmış, Katılıma Açık
İhale Detayları
e-İhale
Kısmi Teklif
e-Eksiltme
Ortak Alım
Çerçeve Anlaşma
Fiyat Dışı Unsur
Ekonomik-Mali Yeterlik
Mesleki-Teknik Yeterlik
İş Deneyim Belgesi
Yerli Malı Avantajı
Yabancı İstekli
Alternatif Teklif
Konsorsiyum
Alt Yüklenici
Fiyat Farkı
Avans
Personel Çalıştırmaya Dayalı
İhale İlanı
ADIYAMAN, BATMAN, TRAKYA MADENİ YAĞ SATIN ALINACAKTIR
TURKISH PETROLEUM INTERNATIONAL ANONİM ŞİRKETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
İhale Kayıt Numarası:2026/1573941
İşin Adı : Adıyaman, Batman, Trakya Madeni Yağ Alımı
İhale Türü - Usulü : Mal Alımı - Açık İhale Usulü
1 - İdarenin
a) Adresi:Bahçelievler Mah. 279. Sok. No: 2 06830 Gölbaşı/ANKARA
b) Telefon ve faks numarası:03122854455 - 3122853809
c) Elektronik posta adresi:tpicsatinalma@tpic.gov.tr
ç) İhale / Ön Yeterlik dokümanının
görülebileceği internet adresi
:www.tpic.com.tr
2 - İhale konusu malın
a) Niteliği, türü ve miktarı:MOTOR YAĞI, SAE 15W-40 740 VARİL ŞANZIMAN VE DİFERANSİYEL YAĞI, SAE 80W-90 180 VARİL ŞANZIMAN VE DİFERANSİYEL YAĞI, ATF 80 VARİL ENDÜSTRİYEL HİDROLİK YAĞI, ISO 32 20 VARİL ENDÜSTRİYEL HİDROLİK YAĞI, ISO 46 220 VARİL ENDÜSTRİYEL HİDROLİK YAĞI, ISO 68 180 VARİL ENDÜSTRİYEL DİŞLİ YAĞI, ISO 220 120 VARİL ENDÜSTRİYEL DİŞLİ YAĞI, ISO 320 80 VARİL GRES YAĞI, EP KATKILI LİTYUM SABUNLU, NO:1 20 KOVA GRES YAĞI, EP KATKILI LİTYUM SABUNLU, NO:2 100 KOVA
b) Teslim [yeri / yerleri] :Adıyaman, Batman, Trakya Makine Bakım Atölyeleri
c) Teslim [tarihi / tarihleri]:İstekliler teklifleri ile birlikte teslim süresini belirtecekler.
3- İhalenin / Ön Yeterlik /
Yeterlik Değerlendirmesinin
:
a) Yapılacağı yer:TPIC B Blok Konferans Salonu, Bahçelievler Mahallesi Duru Coşkun Cad. No:2 (06830) Gölbaşı/Ankara-TÜRKİYE
b) Tarihi ve saati:08.09.2026 - 11:30
4-İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler :

7.1. Katılım ve yeterlik kriterlerine ilişkin istekliler tarafından e-teklif kapsamında sunulması gereken bilgi ve belgeler aşağıda sayılmıştır;

a) Birim Fiyat Teklif Cetveli,

b) Teklif vermeye yetkili olunduğunu gösteren bilgi ve belgeler:

            1) Tüzel kişilerde; isteklilerin yönetimindeki görevliler ile ilgisine göre, ortaklar ve ortaklık oranlarına (halka arz edilen hisseler hariç)/üyelerine/kurucularına ilişkin bilgi ve belgeler.

            2) Vekâleten ihaleye katılma halinde vekile ilişkin bilgi ve belgeler.

c) Geçici teminat mektubu veya geçici teminat mektupları dışındaki teminatların yatırıldığını gösteren makbuzlar/dekontlar,

d) İsteklinin iş ortaklığı olması halinde iş ortaklığı beyannamesi,

e) Teklif edilen malzemelere ait Teknik Bilgi Formu (TDS),

f) Teslim Süresi Teklif Cetveli.

İtirazlar ve Şikayetler
Bu ihaleye henüz bir itiraz yok.
İş Kalemleri 1 kalem
#İş Kaleminin AdıMiktar
1 Ayrıntılar için İdari ve Teknik Şartname bölümlerine bakınız.
İhale Dokümanları kişisel veriler gizlenmiştir
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
Madeni Yağ Teknik Şartnamesi 1
9
Doküman No: BOM.TKS.0088 Revizyon No/Tarih: 0/30.06.2026 Yayın Tarihi: 30.06.2026 5Sayfa: 1 / 11
0
1. İŞİN KONUSU VE KAPSAMI
1
Sondaj, kuyu tamamlama hizmetleri ve bakım onarım faaliyetler kullanılmak üzere cinsi, niteliği, muayene ve
kabule ilişkin hususları ile tesellüm esasları bu şartnamede belirtilen madeni yağların alım işidir.
-
8
2. TANIMLAR VE KISALTMALAR
3
2.1. Tanımlar
8
a) İdare: Bu şartnamede Turkish Petroleum International Anonim Şirketi bundan böyle “İDARE”
6
olarak adlandırılacaktır.
3
b) Kontrol Teşkilatı: Turkish Petroleum International anonim Şirketi tarafından görevlendirilmiş
komisyondur. 1
c) Personel: İdarenin kendi kadrosunda çalışan veya9 hizmet alımı yolu ile temin edilmiş personeldir.
ç) Yüklenici: Bu şartnamenin konu kısmında beli5rtilen hizmetin sunucusu bundan böyle
“YÜKLENİCİ” olarak adlandırılacaktır.
0
2.2. Kısaltmalar
1
a) ACEA (Association des Constructeurs Européens d'Automobiles): Avrupa Otomobil Üreticileri
Birliği.
-
b) API (American Petroleum Institute): Amerikan Petrol Enstitüsü performans sınıflandırma
8
standardı.
3
c) ASTM (ASTM International – American Society for Testing and Materials): Amerikan Test ve
Malzeme Kuruluşu. 8
ç) CCMC (Comité des Co6nstructeurs du Marché Commun): Avrupa Ortak Pazar Motorlu Taşıt
Üreticileri Komitesi.
3
d) DIN (Deutsches Institut für Normung): Alman Standardizasyon Enstitüsü.
1
e) ISO (International Organization for Standardization): Uluslararası Standardizasyon Örgütü.
9
f) NLGI (National Lubricating Grease Institute): Ulusal Gres Yağları Enstitüsü.
5
g) SAE (Society of Automotive Engineers): Otomotiv Mühendisleri Birliği viskozite sınıflandırma
0
standardı
1
3. GEN-EL ŞARTLAR / TEKNİK ÖZELLİKLER
3.18. Madeni Yağlar, teknik şartnamede belirtilen cins, numara, orijinal ambalaj içinde ve performans değerlerinde
olmalıdır.
3
3.2. Kullanım Madeni yağların SAE viskozite sınıflandırılması SAE J300, dişli yağları için ise SAE J306 sınırları
8içinde olmalıdır.
6
TASNİF DIŞI
3HAZIRLAYAN KONTROL EDEN ONAYLAYAN
1
MERYEM SILA YILMAZ OĞUZ ÖZKOÇAK EGEMEN BOZTEPE
MALZEME VE MALZEME VE PLANLAMA ŞEFİ BAKIM VE MÜHENDİSLİK
9
PLANLAMA MÜHENDİSİ (BAKIM ONARIM) MÜDÜRÜ
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
Madeni Yağ Teknik Şartnamesi 1
9
Doküman No: BOM.TKS.0088 Revizyon No/Tarih: 0/30.06.2026 Yayın Tarihi: 30.06.2026 5Sayfa: 2 / 11
0
3.3. Madeni yağların tümü 6 ay içerisinde üretilmiş olmalıdır. Teslim tarihi ile üretim tarihi arasındaki fark 6
aydan fazla olan ürünler kabul görmeyecektir. 1
3.4. Muayene, numune alma ve teknik şartnamede belirtilmeyen hususlar için; S AE veya ISO viskozite sınıf
numaraları, API, CCMC, DIN, ASTM, ACEA, NLGI, Amerikan Standartlar-ı esas alınacaktır.
3.5. Teklifte belirtilen ürün adı, viskozite numarası, karşıladığı testler, pe8rformans değerleri ve üretim tarihi
ürünün konulduğu ambalajların üzerinde yazılı olacaktır.
3
3.6. Yüklenici, onaylar kısmında belirtilen üretici onaylarını yazılı olarak belgelemek ve ihale teklif dosyasında
8
sunmak zorundadır. İhale teklif dosyasında sunulmayan onaylar için ilgili kalemlere verilen teklifler geçersiz
sayılacaktır. 6
4. YÜKLENİCİNİN SORUMLULUĞU 3
4.1. Yüklenici, teklif ettiği ve teslim ettiği madeni ya1ğların; bu şartnamede belirtilen cins, numara,
SAE/ISO viskozite sınıfı, performans/onay değerleri, fiziksel ve kimyasal özellikler, üretim tarihi
9
ve orijinal ambalaj şartlarına uygun olmasından sorumludur.
5
4.2. Yüklenici, teslim edeceği madeni yağların tamamının teslim tarihi itibarıyla son 6 (altı) ay içerisinde
üretilmiş olmasını sağlayacaktır. Teslim ta0rihi ile üretim tarihi arasındaki fark 6 (altı) aydan fazla
olan ürünler kabul edilmeyecektir.
1
4.3. Yüklenici, onaylar kısmında belirtilen üretici onaylarını yazılı olarak belgelemek ve ihale teklif
dosyasında sunmak zorundadır. İha-le teklif dosyasında sunulmayan onaylar için ilgili kalemlere
verilen teklifler geçersiz sayılacakt ır.
8
4.4. Teklif edilen ürün adı, viskozite numarası, karşıladığı testler, performans değerleri ve üretim tarihi,
3
ürün ambalajı üzerinde okunabilir şekilde yer alacaktır.
8
4.5. Analiz ve test sonuçlarının teknik şartnameye uygun olmadığının tespit edilmesi halinde, yapılan
tüm analiz ve deney gi6derleri ile ürünlerin iadesine ilişkin nakliye masrafları Yüklenici tarafından
karşılanacaktır.
3
5. İDARENİN SORUMLULUĞU
1
5.1. İdare, ihtiyaç duyulan madeni yağlara ilişkin sipariş miktarlarını, teslim yerlerini ve teslimat
9
programını sipariş formunda belirleyerek Yükleniciye bildirecektir.
5
5.2. İdare, teslim edilen ürünlerin bu şartnamede belirtilen teknik özelliklere, onay ve performans
0
değerlerine, ambalaj şartlarına ve üretim tarihi kriterlerine uygunluğunu Kontrol Teşkilatı
marif1etiyle kontrol ve muayene edecektir.
5.3. İdar e, teslim edilen yağların teknik şartname hükümlerini karşıladığını doğrulamak amacıyla
-
numune alma, fiziksel muayene yapma ve uygun göreceği laboratuvarlarda analiz/test yaptırma
hakkına sahiptir.
8
5.4. İdare, analiz ve test sonuçlarının teknik şartnameye uygun olmadığını tespit etmesi halinde sonuçları
3
Yükleniciye bildirecek; itiraz ve yeniden analiz süreçleri bu şartnamede belirtilen numune alma ve
8
muayene esaslarına göre yürütülecektir.
6
TASNİF DIŞI
3HAZIRLAYAN KONTROL EDEN ONAYLAYAN
1
MERYEM SILA YILMAZ OĞUZ ÖZKOÇAK EGEMEN BOZTEPE
MALZEME VE MALZEME VE PLANLAMA ŞEFİ BAKIM VE MÜHENDİSLİK
9
PLANLAMA MÜHENDİSİ (BAKIM ONARIM) MÜDÜRÜ
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
Madeni Yağ Teknik Şartnamesi 1
9
Doküman No: BOM.TKS.0088 Revizyon No/Tarih: 0/30.06.2026 Yayın Tarihi: 30.06.2026 5Sayfa: 3 / 11
0
5.5. İdare, uygun bulunmayan ürünleri veya ambalajları kabul etmeme ve Yükleniciye iade etme hakkına
sahiptir. 1
6. DİĞER HUSUSLAR
-
6.1. Denetim ve Muayeneler İçin Numune Alma
8
6.1.1. Bir seferde muayeneye sunulan aynı parti (lot) numarasına sahip yağların tamamı bir parti olarak
3
kabul edilecektir.
8
6.1.2. Fiziksel muayeneler için alınacak numune miktarı Çizelge-1’de belirtildiği şekilde olacaktır.
6
6.1.3. İdare, teslim edilen yağların teknik şartnamede belirtilen özellikleri karşıladığını doğrulamak
amacıyla, alınan numuneler üzerinde uygun görece3ği laboratuvarlarda analiz ve test yaptırma
hakkına sahiptir.
1
6.1.4. Analiz ve test sonuçlarının teknik şartnameye uygun olmadığının tespit edilmesi halinde, yapılan
9
tüm analiz ve deney giderleri ile ürünlerin iadesine ilişkin nakliye masrafları Yüklenici tarafından
5
karşılanacaktır.
0
6.1.5. Analiz ve test sonuçlarının teknik şartnameye uygun çıkmaması durumunda sonuçlar Yükleniciye
bildirilecektir. Yüklenicinin bildirim 1tarihinden itibaren 10 (on) takvim günü içerisinde itiraz
etmesi halinde, muhafaza edilen ikinci numune farklı bir laboratuvara gönderilerek yeniden analiz
ve teste tabi tutulacaktır. İlk ve ikinci muayene sonuçlarının aynı olması halinde bu sonuçlar esas
-
alınarak nihai karar verilecektir. S onuçların farklı olması durumunda ise üçüncü bir laboratuvarda
ilave analiz ve test yaptırılacak8 ve nihai karar üç muayene sonucunun birlikte değerlendirilmesiyle
verilecektir.
3
Parti Büyüklüğü (B8irim Ambalaj Partiden Alınacak Numune Sayısı
Miktarı Adet) (Birim Ambalaj Miktarı Adet)
6
1-50
1
3
51-500
1 3
9
501 ve üzeri % 1 veya bir üst tam sayıya
5 yuvarlanır
Çizelge-1 Numune Alma Çizelgesi
0
1
6.2. Teslimat
-
6.2.1. Yüklenici, siparişi verilen yağları ihale/sözleşmede belirtilen teslim süresi içinde, İdarenin sipariş
for8munda belirleyeceği TPIC ambarlarına teslim edecektir.
36.2.2. Teslimatlar hafta içi her gün 08:00-17:00 saatleri arasında yapılacaktır.
8
6
TASNİF DIŞI
3HAZIRLAYAN KONTROL EDEN ONAYLAYAN
1
MERYEM SILA YILMAZ OĞUZ ÖZKOÇAK EGEMEN BOZTEPE
MALZEME VE MALZEME VE PLANLAMA ŞEFİ BAKIM VE MÜHENDİSLİK
9
PLANLAMA MÜHENDİSİ (BAKIM ONARIM) MÜDÜRÜ
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
Madeni Yağ Teknik Şartnamesi 1
9
Doküman No: BOM.TKS.0088 Revizyon No/Tarih: 0/30.06.2026 Yayın Tarihi: 30.06.2026 5Sayfa: 4 / 11
0
6.2.3. Ambalajlar darbeli, sızıntılı, kapağı açık veya şüphe uyandırır nitelikte olmayacaktır. Uygun
bulunmayan ambalaj ve variller Yükleniciye iade edilecek olup, iadeden ka1ynaklanan tüm masraflar
Yükleniciye ait olacaktır.
-
6.3. Garanti
8
6.3.1. Yüklenici, teslim ettiği madeni yağların tamamının; bu şartnamede belirtilen ve ürün ambalajı
üzerinde yazılı olan miktar, performans, onay, fiziksel ve kim3yasal özellik değerlerinin, orijinal
ambalajında ve uygun saklama koşullarında 1 (bir) yıl süreyle değişmeyeceğini garanti edecektir.
8
6.4. Eğitim
6
6.4.1. İdarenin isteği doğrultusunda ihalede en uygun fiyatı veren firma; Batman bölgesinde 2 (iki) gün,
3
Adıyaman bölgesinde 1 (bir) gün ve Lüleburgaz bölgesinde 1 (bir) gün olmak üzere saha ve atölyelerde
yağ eğitimi verecektir. 1
6.4.2. İhalenin kısmi sonuçlanması halinde eğitim, en9 yüksek siparişi alan firma tarafından verilecektir.
5
6.4.3. Yapılacak eğitimin tarihi ve yeri 1 (bir) hafta öncesinden Yüklenici’ye bildirilecektir.6.4.4.
Eğitimin içeriği İdare’nin sahalarda kullandığı 0makine ve teçhizatlara uygun olmalıdır.
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
TASNİF DIŞI
3HAZIRLAYAN KONTROL EDEN ONAYLAYAN
1
MERYEM SILA YILMAZ OĞUZ ÖZKOÇAK EGEMEN BOZTEPE
MALZEME VE MALZEME VE PLANLAMA ŞEFİ BAKIM VE MÜHENDİSLİK
9
PLANLAMA MÜHENDİSİ (BAKIM ONARIM) MÜDÜRÜ
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
Madeni Yağ Teknik Şartnamesi
9
5
Doküman No: BOM.TKS.0088 Revizyon No/Tarih: 0/30.06.2026 Yayın Tarihi: 30.06.2026 Sayfa: 5 / 11
0
1
6.5. Madeni Yağ Listesi ve Teknik Özellikleri
-
SIRA STOK KODU
FİZİKSEL / KİMYASAL ÖZELLİKLER ONAY VE PERFORMANSLAR
NO MALZEMENİN CİNSİ
8
CATERPILLAR ECF-2
3Kinematik Viskozite, ASTM D 445, 100°C, cSt: 13,5 – 16,3
API CI-4, ACEA E7
Viskozite İndeksi, ASTM D 2270: min. 136
8 MB 228.3
63.00.0001 Akma Noktası, °C, ASTM D 97: -30 ve daha düşük
1 MAN 3275-1
MOTOR YAĞI, SAE 156W-40 Parlama Noktası, °C, ASTM D 92: min. 209
VOLVO VDS-3
Yoğunluk @ 15°C,kg/l, ASTM D 4052: min 0,86
3
CUMMINS CES 20071/72/76/77
Toplam Baz Numarası, mgKOH/gr, ASTM D 2896: min. 9
1 MACK EO-N/EO-M Plus
API CI-4, ACEA E6/E7
9
MB APPROVAL 228.31
5
CUMMINS 20076/20077
0 Kinematik Viskozite, ASTM D 445, 100°C, cSt: 13,8 – 16,3 RENAULT RXD, RGD
Viskozite İndeksi, ASTM D 2270: min. 155 JASO DH-2
63.00.01002
Akma Noktası, °C, ASTM D 97: -30 ve daha düşük DAF
2 MOTOR YAĞI, SAE 10W-40
parlama Noktası, °C, ASTM D 92: min. 220 VOLVO VDS-3
(PARTİKÜL FİLTRELİ ARAÇLAR)
- Yoğunluk @ 15°C,kg/l, ASTM D 4052: min 0,85 MACK EO-N
Toplam Baz Numarası, mgKOH/gr, ASTM D 2896: min. 10 RENAULT VI RLD-2
8
MTU CATEGORY 3.1
3 MAN M 3477, M 3271-1
DEUTZ DQC III-10 LA
8
6
TASNİF DIŞI
3
HAZIRLAYAN KONTROL EDEN ONAYLAYAN
1
MERYEM SILA YILMAZ OĞUZ ÖZKOÇAK EGEMEN BOZTEPE
MALZEME VE MALZEME VE PLANLAMA ŞEFİ BAKIM VE MÜHENDİSLİK
9
PLANLAMA MÜHENDİSİ (BAKIM ONARIM) MÜDÜRÜ
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
Madeni Yağ Teknik Şartnamesi
9
5
Doküman No: BOM.TKS.0088 Revizyon No/Tarih: 0/30.06.2026 Yayın Tarihi: 30.06.2026 Sayfa: 6 / 11
0
1
SIRA STOK KODU
FİZİKSEL / KİMYASAL ÖZELLİKLER ONAY VE PERFORMANSLAR
NO MALZEMENİN CİNSİ
-
Kinematik Viskozite, ASTM D 445, 100°C, cSt: 12,5 - 16,3 API CI-4, ACEA E4/E7
Viskozite İndeksi, ASTM D 2270: min. 146 MB-APPROVAL 228.5
8
63.00.0003 Akma Noktası, °C, ASTM D 97: -36 ve daha düşük CUMMINS CES 20078
3
3
MOTOR YAĞI, SAE 10W-40 Parlama Noktası, °C, ASTM D 92: min. 215 DEUTZ DQC III-10
8 Yoğunluk @ 15°C,kg/l, ASTM D 4052: min 0,86 MAN M3277
Toplam Baz Numarası, mgKOH/gr, ASTM D 2896: min. 10 MTU TYPE 3
6
Kinematik Viskozite, ASTM D 445, 100°C, cSt: 10,0 - 12,5
3
Viskozite İndeksi, ASTM D 2270: min. 140 API CI-4, ACEA E7
63.00.0004 1 Akma Noktası, °C, ASTM D 97: -30 ve daha düşük MB 228.3
4
MOTOR YAĞI, SAE 10W-30 Parlama Noktası, °C, ASTM D 92: min.205 MAN M 3275-1
9
Yoğunluk @ 15°C,kg/l, ASTM D 4052: min 0,85 CUMMINS CES 20071/72/76/77/78
5 Toplam Baz Numarası, mgKOH/gr, ASTM D 2896: min. 10
0 Kinematik Viskozite, ASTM D 445, 100°C, cSt: 5,0 - 7,0
CATERPILLAR TO-4
63.05.0001 Viskozite İndeksi, ASTM D 2270: min. 100
1 ALLISON C4
5 ŞANZIMAN VE DİFERANSİYEL Akma Noktası, °C ASTM D 97: -33 ve daha düşük
ZF TE-ML 03
YAĞ I, SAE 10W Parlama Noktası, °C ASTM D 92: min. 200
KOMATSU
- Yoğunluk @ 15°C,kg/l, ASTM D 4052: min 0,85
8
3
8
6
TASNİF DIŞI
3
HAZIRLAYAN KONTROL EDEN ONAYLAYAN
1
MERYEM SILA YILMAZ OĞUZ ÖZKOÇAK EGEMEN BOZTEPE
MALZEME VE MALZEME VE PLANLAMA ŞEFİ BAKIM VE MÜHENDİSLİK
9
PLANLAMA MÜHENDİSİ (BAKIM ONARIM) MÜDÜRÜ
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
Madeni Yağ Teknik Şartnamesi
9
5
Doküman No: BOM.TKS.0088 Revizyon No/Tarih: 0/30.06.2026 Yayın Tarihi: 30.06.2026 Sayfa: 7 / 11
0
1
SIRA STOK KODU
FİZİKSEL / KİMYASAL ÖZELLİKLER ONAY VE PERFORMANSLAR
NO MALZEMENİN CİNSİ
-
Kinematik Viskozite, ASTM D 445, 100 °С, cSt: 10,0 - 12,5
CATERPILLAR TO-4
63.05.0002 Viskozite İndeksi, ASTM D 2270: min. 90
8 ALLISON C4
6 ŞANZIMAN VE DİFERANSİYEL Akma Noktası, °C ASTM D 97: max. -15
ZF TE-ML 03
3
YAĞI, SAE 30 Parlama Noktası, °C ASTM D 92: min. 210
KOMATSU
8 Yoğunluk @ 15°C,kg/l, ASTM D 4052: min 0,88
Kinematik Viskozite, ASTM D 445, 100°C, cSt: 13,5 - 18,5
6
63.05.0003 Viskozite İndeksi, ASTM D 2270: min. 90
3
7 ŞANZIMAN VE DİFERANSİYEL Akma Noktası, °C ASTM D 97: -21 ve daha düşük API GL-5
YAĞI, SAE 80W-190 Parlama Noktası, °C ASTM D 92: min.205
Yoğunluk @ 15°C,kg/l, ASTM D 4052: min 0,88
9
Kinematik Viskozite, ASTM D 445, 100°C, cSt: 24,0 - 32,5
5
63.05.0004 Viskozite İndeksi, ASTM D 2270: min. 85
8 ŞANZIM0AN VE DİFERANSİYEL Akma Noktası, °C ASTM D 97: -15 ve daha düşük API GL-5
YAĞI, SAE 85W-140 Parlama Noktası, °C ASTM D 92: min.200
1
Yoğunluk @ 15°C,kg/l, ASTM D 4052: min 0,89
Kinematik Viskozite, ASTM D 445, 100°C, cSt : min. 7,3
-
63.05.0005 Viskozite İndeksi, ASTM D 2270: min. 165
ALLISON C4
9 8ŞANZIMAN VE DİFERANSİYEL Akma Noktası, °C ASTM D 97: -42 ve daha düşük
GM DEXRON III
YAĞI, ATF Parlama Noktası, °C ASTM D 92: min. 195
3
Yoğunluk @ 15°C,kg/l, ASTM D 4052: min 0,84
8
6
TASNİF DIŞI
3
HAZIRLAYAN KONTROL EDEN ONAYLAYAN
1
MERYEM SILA YILMAZ OĞUZ ÖZKOÇAK EGEMEN BOZTEPE
MALZEME VE MALZEME VE PLANLAMA ŞEFİ BAKIM VE MÜHENDİSLİK
9
PLANLAMA MÜHENDİSİ (BAKIM ONARIM) MÜDÜRÜ
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
Madeni Yağ Teknik Şartnamesi
9
5
Doküman No: BOM.TKS.0088 Revizyon No/Tarih: 0/30.06.2026 Yayın Tarihi: 30.06.2026 Sayfa: 8 / 11
0
1
SIRA STOK KODU
FİZİKSEL / KİMYASAL ÖZELLİKLER ONAY VE PERFORMANSLAR
NO MALZEMENİN CİNSİ
-
Kinematik Viskozite, ASTM D 445, 40°C, cSt: 28,8 – 35,2
63.10.0001 Viskozite İndeksi, ASTM D 2270: min. 95 DIN 51524 PART 2
8
10 ENDÜSTRİYEL HİDROLİK YAĞI, Akma Noktası, °C, ASTM D 97: -24 ve daha düşük ISO 11158 HM
3
ISO 32 Parlama Noktası, °C ASTM D 92: min.210 DENISON HF-0
8 Yoğunluk @ 15°C,kg/l, ASTM D 4052: min 0,85
Kinematik Viskozite, ASTM D 445, 40°C, cSt: 41,4 – 50,6
6
63.10.0002 Viskozite İndeksi, ASTM D 2270: min. 95 DIN 51524 PART 2
3
11 ENDÜSTRİYEL HİDROLİK YAĞI, Akma Noktası, °C ASTM D 97: -24 ve daha düşük ISO 11158 HM
ISO 46 1 Parlama Noktası, °C ASTM D 92: min.215 DENISON HF-0
Yoğunluk @ 15°C,kg/l, ASTM D 4052: min 0,86
9
Kinematik Viskozite, ASTM D 445, 40°C, cSt: 61,2 – 74,8
5
63.10.0004 Viskozite İndeksi, ASTM D 2270: min. 90 DIN 51524 PART 2
12 ENDÜST0RİYEL HİDROLİK YAĞI, Akma Noktası, °C ASTM D 97: -18 ve daha düşük ISO 11158 HM
ISO 68 Parlama Noktası, °C ASTM D 92: min.210 DENISON HF-0
1
Yoğunluk @ 15°C,kg/l, ASTM D 4052: min 0,87
Kinematik Viskozite, ASTM D 445, 40°C, cSt: 135 - 165
-
63.15.0002 Viskozite İndeksi, ASTM D 2270: min. 90
DIN 51517-3 CLP
13 8ENDÜSTRİYEL DİŞLİ YAĞI, ISO Akma Noktası, °C ASTM D 97: -18 ve daha düşük
ISO 12925-1 CKC/CKD
150 Parlama Noktası, °C ASTM D 92: min. 230
3
Yoğunluk @ 15°C,kg/l, ASTM D 4052: min 0,87
8
6
TASNİF DIŞI
3
HAZIRLAYAN KONTROL EDEN ONAYLAYAN
1
MERYEM SILA YILMAZ OĞUZ ÖZKOÇAK EGEMEN BOZTEPE
MALZEME VE MALZEME VE PLANLAMA ŞEFİ BAKIM VE MÜHENDİSLİK
9
PLANLAMA MÜHENDİSİ (BAKIM ONARIM) MÜDÜRÜ
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
Madeni Yağ Teknik Şartnamesi
9
5
Doküman No: BOM.TKS.0088 Revizyon No/Tarih: 0/30.06.2026 Yayın Tarihi: 30.06.2026 Sayfa: 9 / 11
0
1
SIRA STOK KODU
FİZİKSEL / KİMYASAL ÖZELLİKLER ONAY VE PERFORMANSLAR
NO MALZEMENİN CİNSİ
-
Kinematik Viskozite, ASTM D 445, 40°C, cSt: 195 - 242
63.15.0003 Viskozite İndeksi, ASTM D 2270: min. 90
8 DIN 51517-3 CLP
14 ENDÜSTRİYEL DİŞLİ YAĞI, ISO Akma Noktası, °C ASTM D 97: -9 ve daha düşük
ISO 12925-1 CKC/CKD
3
220 Parlama Noktası, °C ASTM D 92: min. 225
8 Yoğunluk @ 15°C,kg/l, ASTM D 4052: min 0,88
Kinematik Viskozite, ASTM D 445, 40°C, cSt: 288 - 352
6
63.15.0004 Viskozite İndeksi, ASTM D 2270: min. 88
DIN 51517-3 CLP
3
15 ENDÜSTRİYEL DİŞLİ YAĞI, ISO Akma Noktası, °C ASTM D 97: -9 ve daha düşük
ISO 12925-1 CKC/CKD
320 1 Parlama Noktası, °C ASTM D 92: min. 226
Yoğunluk @ 15°C,kg/l, ASTM D 4052: min 0,88
9
Kinematik Viskozite, ASTM D 445, 40°C, cSt: 414 - 506
5
63.15.0005 Viskozite İndeksi, ASTM D 2270: min. 90
DIN 51517-3 CLP
16 ENDÜST0RİYEL DİŞLİ YAĞI, ISO Akma Noktası, °C ASTM D 97: -9 ve daha düşük
ISO 12925-1 CKC/CKD
460 Parlama Noktası, °C ASTM D 92: min. 229
1
Yoğunluk @ 15°C,kg/l, ASTM D 4052: min 0,88
NLGI No: 3, Sabun Cinsi: Kalsiyum
63.2-0.0006
17 Damlama Noktası, ASTM D 566, °C: min. 95
G RES YAĞI, KAUÇUKLU, NO:3
8 İşlenmiş Penetrasyon, ASTM D 217, 25°C: 220 - 250
363.20.0001 NLGI No: 00, Sabun Cinsi: Lityum
18 GRES YAĞI, EP KATKILI LİTYUM Damlama Noktası, ASTM D 566, °C: min. 160
8
SABUNLU, NO:00 İşlenmiş Penetrasyon, ASTM D 217, 25°C: 400 - 430
6
TASNİF DIŞI
3
HAZIRLAYAN KONTROL EDEN ONAYLAYAN
1
MERYEM SILA YILMAZ OĞUZ ÖZKOÇAK EGEMEN BOZTEPE
MALZEME VE MALZEME VE PLANLAMA ŞEFİ BAKIM VE MÜHENDİSLİK
9
PLANLAMA MÜHENDİSİ (BAKIM ONARIM) MÜDÜRÜ
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
5
0
1
-
8
3
8
6
3
1
9
EKAP dökümanlarından alınmıştır. Bir farklılık olursa, EKAP dökümanları esas alınmalıdır. Kişisel veriler (ad-soyad, telefon, TC, IBAN vb.) KVKK gereği gizlenmiştir.
📊 Kırım İstatistikleri

Bu idare, önceki benzer ihalelerinde yaklaşık maliyetin ortalama %18 altına sözleşme imzalamıştır.

%18
Ortalama kırım
%4 – %30
İhalelerin çoğu bu aralıkta
💡 Örnek: yaklaşık maliyet 10.000.000 ₺ ise, yukarıdaki kırım aralığına karşılık gelen sözleşme bedelleri kabaca 6.980.000 – 9.560.000 ₺ arasındadır.
🗄️ ANKARA ili (Mal Alımı) kapsamında 16,779 ihaleden hesaplandı · Geçmişe dayalı tahmindir Sorumluluk reddi beyanı Diyosis, bu analizi geçmiş ihalelerdeki verilere dayanarak tahmini olarak hesaplamıştır. Bağlayıcı değildir, resmi bir değerlendirme niteliği taşımaz. Sorumluluk kabul edilmez.
Sonuç Henüz Açıklanmadı
Bu ihale henüz sonuçlanmamış. Sonuç bilgileri açıklandığında otomatik olarak güncellenecek.
🔔 Bildirim Al
WhatsApp'tan yazın