B CEYHAN RÖMORKÖRÜNÜN TERSANE BAKIM VE ONARIMI

Hizmet Alımı Katılıma Açık İstisna Aşırı Düşük Sorgusu Yapın
Doküman
Takip Et

İdare bilgileri bulunmuyor

İdarenin adres ve iletişim bilgileri şartnameden çıkarılamadı.

İletişim bilgilerini EKAP ilanından teyit ediniz.

Zeyilname bulunmuyor

Bu ihalede düzeltme ilanı veya zeyilname yayımlanmamış.

Zeyilname ihale gününe kadar yayımlanabilir; resmi kaynaklardan da kontrol ediniz.

Sonuç ilanı yayımlanmamış

İhale sonuçlansa bile sonuç ilanı ayrıca yayımlanır.

Sonuç ilanı yayımlandığında, bu bölüme eklenecektir.

İhale Bilgileri
İhale Türü
İlan Tarihi
20.08.2026
İhale Usulü
Açık — TENDER_SEARCH.ENUMERATIONS.DIGER
İhale Tarihi
15.09.2026 14:00 [ 10 gün 16:29:52 kaldı ]
Durum
İhale İlanı Yayımlanmış, Katılıma Açık
İhale Detayları
e-İhale
Ekonomik-Mali Yeterlik
e-Eksiltme
Kısmi Teklif
Ortak Alım
Çerçeve Anlaşma
Fiyat Dışı Unsur
Mesleki-Teknik Yeterlik
İş Deneyim Belgesi
Yerli Malı Avantajı
Yabancı İstekli
Alternatif Teklif
Konsorsiyum
Alt Yüklenici
Fiyat Farkı
Avans
Personel Çalıştırmaya Dayalı
İhale İlanı
TERSANE BAKIM VE ONARIMI HİZMETİ ALINACAKTIR
BOTAŞ INTERNATIONAL ANONİM ŞİRKETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

İhale Kayıt Numarası:2026/1547253
İşin Adı : B Ceyhan Römorkörünün Tersane Bakım Ve Onarımı
İhale Türü - Usulü : Hizmet Alımı - Açık İhale Usulü
1 - İdarenin
a) Adresi:Bahçelievler Mahallesi 279. Cadde No:2 06830
b) Telefon ve faks numarası:03126661200 -
c) Elektronik posta adresi:info@bil.gov.tr
ç) İhale / Ön Yeterlik dokümanının
görülebileceği internet adresi
:www.bil.gov.tr
2 - İhale konusu hizmetin
a) Niteliği, türü ve miktarı :1 adet B. Ceyhan Römorkörünün Tersane Bakım ve Onarımı
b) Yapılacağı Yer :Tersane
c) Süresi:45 takvim günü
3- İhalenin / Ön Yeterlik /
Yeterlik Değerlendirmesinin
:
a) Yapılacağı yer:Bahçelievler Mah. Duru Coşkun Cad. No:2 06830 Gölbaşı/ANKARA
b) Tarihi ve saati:15.09.2026 - 14:00
4-İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:

Konu: Kurumumuzun ihtiyacını karşılamak üzere “B. CEYHAN RÖMORKÖRÜNÜN TERSANE BAKIM VE ONARIMI” açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.

İhale Dokümanının Görülebileceği ve İndirilebileceği İnternet Sayfası: https://ekap.kik.gov.tr/EKAP

İhale Kayıt Numarası (İKN)     : 2026/1547253

Teklifin Geçerlilik Süresi          : İhale vadesinden itibaren en az 4(Dört) Ay

Son teklif Verme Gün ve Saati  : 15/09/2026 / Saat:14:00

Tekliflerin Sunulma Şekli: Teklifler, EKAP üzerinden teklif mektubu ile ihaleye katılım belgesi ve diğer ekler kullanılarak hazırlanacak ve e-imza ile imzalanarak ihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecektir.

İhaleye katılım için gerekli belgeler:

  1. Tebligat için adres beyanı ve ayrıca irtibat için telefon ve varsa faks numarası ile elektronik posta adresi
  2. Mevzuatı gereği kayıtlı olduğu Ticaret ve/veya Sanayi Odası veya Meslek Odası Belgesi
  3. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri
  4. Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi
  5. Tüzel kişi olması halinde, ilgisine göre tüzel kişiliğin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimindeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi, bu bilgilerin tamamının bir Ticaret Sicil Gazetesinde bulunmaması halinde, bu bilgilerin tümünü göstermek üzere ilgili Ticaret Sicil Gazeteleri veya bu hususları gösteren belgeler ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri
  6. TAGŞ 8.2. maddesinde açıklandığı şekilde nakit teminat veya teklif tarihinden itibaren en az 4 (dört) ay süreli banka geçici teminat mektubu veya EKAP üzerinden alınmış elektronik banka geçici teminat mektubu
  7. İhale ilanı tarihinden sonraki tarihi taşıyan “SGK Borcu Yoktur Belgesi”
  8. İhale ilanı tarihinden sonraki tarihi taşıyan “Vergi Borcu Yoktur Belgesi”
  9. İSTEKLİ’nin KİK yasaklılar listesinde olmadığına dair yazılı beyanı
  10. İSTEKLİ’nin son 5 yıl içerisinde ihale konusu işlerle ilgili referansları
  11. İSTEKLİ’nin son 5 yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında kesin kabul işlemleri tamamlanan ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin teklif tutarının minimum %25 (yirmi beş)’i kadar İş Bitirme Belgesi
  12. İSTEKLİ’nin ISO 9001 standardına haiz olduğuna dair güncel belge
  13. İSTEKLİ’nin ihalenin yapıldığı yıldan önceki kesinleşmiş yılsonu mali tablolarını ve dipnotlarını da içeren Kurumlar Vergisi Beyannamesi (En az bir mali yıl bitirmiş olma kriteri)
  14. Teknik Şartnamelerde istenen tüm belge ve bilgiler
  15. Teklif Alma Genel Şartnamesi ve Teknik Şartnamelerin kaşeli imzalı nüshaları

Sözleşme Türü : Hizmet Alımı Sözleşmesi           

Genel Bilgiler   : İhale/temin konusu iş, istisna hükümleri gereği, 4734 sayılı Kamu İhale Kanununa tabi olmayıp, kurumumuz ihale konusu hizmeti alıp almamakta, dilediği firmadan kısmen ya da tamamen alıp almamakta veya ihaleyi iptal etmekte serbesttir.

Yapılacak ihale konusu işin bedeli; kurumumuzun vergi muafiyetine sahip olması nedeni ile KDV, ÖTV ve tüm vergiler hariç olarak hesaplanacaktır.

İletişim Bilgileri:

BOTAŞ INTERNATIONAL A.Ş.  

Satın Alma Müdürlüğü

Tel               : +90 312 666 1200/849836

Faks             : 0312 485 70 66

E-posta                : emir.ustun@bil.gov.tr                     Web               : www.bil.gov.tr

İtirazlar ve Şikayetler
Bu ihaleye henüz bir itiraz yok.
İş Kalemleri 1 kalem
#İş Kaleminin AdıMiktar
1 Ayrıntılar için İdari ve Teknik Şartname bölümlerine bakınız.
İhale Dokümanları kişisel veriler gizlenmiştir
PP YAŞ LP ÖN Lİ Ve Yİ
Snh ii le nz
İemmannininnznnnzneennnezttzizdz 12 rinin sz bnn nk
BOYA TEKNİK ŞARTNAMESİ
Boyalar, Yüklenici tarafından temin edilecektir.
Römorkörün boya uygulamaları ve hesaplamaları 60 aylık periyoda göre yapılacak ve boyalar,
asgari olarak aşağıda yazılı özelliklere uygun olacaktır.
Boyaların üretim yılı 2026 yılı olacaktır.
Yüklenici firma, boya üreticisinden alınmış ürün kimyasal kompozisyonunu gösteren onaylı
kalite güvence belgesi ve MSDS raporu ile belgeleyecektir.
Boya uygulama süresi boyunca, tedarikçi firma enspektörü sahada bulunacaktır. Boya
enspektörüne ilişkin tüm bedel Yüklenici tarafından sağlanacaktır. Boya enspektörü boya
öncesi yüzey hazırlığını kontrol ederek uygulamaya onay verecektir. Yüklenici, boya
enspektöründen yazılı onay almadan hiçbir iş yapmayacaktır. Uygulama sonrası boya
enspektörü tarafından kontrol sağlayarak İDARE'ye yapılan iş yazılı olarak teslim edilecektir.
A- Marine Antikorozif Epoksi Astar Bova Genel Özellikleri:
Marine antikorozif epoksi astar ilk kat boya, çift kompenentli olacaktır.
Marine antikorozif epoksi astar ilk kat boya Venedik kırmızısı (Venetian Red BS 445) rengi
olacaktır.
Marine antikorozif epoksi astar ilk kat boyanın hacimce katkı oranı en az “e 54 olacaktır.
Marine antikorozif epoksi astar ilk kat boya,100 mikron kuru film kalınlığı ve belirtilen katı
madde oranına göre teorik kaplama oranı en az 5,4 m“litre olacaktır.
Marine antikorozif epoksi astar ilk kat boya, hızlı kürlenir olacaktır.
B- Marine Epoksi Baölavıcı Ara Kat Bova Genel Özellikleri:
Marine epoksi bağlayıcı ara kat boya, çift kompenentli olacaktır.
Marine epoksi bağlayıcı ara kat boya rengi gri olacaktır.
Marine epoksi bağlayıcı ara kat boyanın hacimce katkı oranı en az “o 77 olacaktır.
Marine epoksi bağlayıcı ara kat boya, 125 mikron kuru film kalınlığı ve belirtilen katı madde
oranına göre teorik kaplama oranı en az 6,1 m”litre olacaktır.
C- Marine Self Polishing ve Selfsmoothing Antifouling Boya Genel Özellikleri:
Marine antifoling boyanın hacimce katkı oranı en az o 58 olacaktır.
Marine antifoling boya, 100 mikron kuru film kalınlığı ve belirtilen katı madde oranına göre
teorik kaplama oranı en az 5,80 m”litre olacaktır.
Marine antifoling boya, doğrudan zehirli boyaların üzerine uygulanabilir özellikte olacaktır.
Marine antifouling boya, durağan tip (yüksek aktiviteli) antifouling boya olacaktır.
D- Marine Akrilik Poliüretan Son Kat Boya:
Marine akrilik poliüretan son kat boya, çift kompenentli olacaktır.
Marine akrilik poliüretan son kat boya, yarı parlak olacaktır.
Marine akrilik poliüretan son kat boyanın hacimce katkı oranı en az “ 51 olacaktır.
Marine akrilik poliüretan son kat boya, 50 mikron kuru film kalınlığı ve belirtilen katı madde
oranına göre teorik kaplama oranı en az 10 m“litre olacaktır.
E- Tiner Genel Özellikleri:
W-1 Poliüretan Boya Tineri:
e o Poliüretan boya tineri, marine epoksi boya inceltilmesinde kullanılacaktır.
e Poliüretan boya tineri yoğunluğu, en az 0.9 kg/It olacaktır.
1-2 Epoksi Esaslı Boya Tineri:
e o kpoksi esaslı boya tineri, marine antikorozif ilk kat astar ve marine antikorozif ara kat boya
inceltilmesinde kullanılacaktır.
» Epoksi esaslı boya tineri yoğunluğu, en az 0,9 kg/lt olacaktır.
E-3 Alkid ve Vinil Bazlı Boya Tineri:
se Alkid ve vinil bazlı boya tineri, marine antifouling boya inceltilmesinde kullanılacaktır.
e Alkid ve vinil bazlı boya tineri yoğunluğu, en az 0,9 kg/lt olacaktır.
| 4D > di
EKAP dökümanlarından alınmıştır. Bir farklılık olursa, EKAP dökümanları esas alınmalıdır. Kişisel veriler (ad-soyad, telefon, TC, IBAN vb.) KVKK gereği gizlenmiştir.
📊 Kırım İstatistikleri

Bu idare, önceki benzer ihalelerinde yaklaşık maliyetin ortalama %15 altına sözleşme imzalamıştır.

%15
Ortalama kırım
%3 – %25
İhalelerin çoğu bu aralıkta
💡 Örnek: yaklaşık maliyet 10.000.000 ₺ ise, yukarıdaki kırım aralığına karşılık gelen sözleşme bedelleri kabaca 7.470.000 – 9.660.000 ₺ arasındadır.
🗄️ ANKARA ili (Hizmet Alımı) kapsamında 15,145 ihaleden hesaplandı · Geçmişe dayalı tahmindir Sorumluluk reddi beyanı Diyosis, bu analizi geçmiş ihalelerdeki verilere dayanarak tahmini olarak hesaplamıştır. Bağlayıcı değildir, resmi bir değerlendirme niteliği taşımaz. Sorumluluk kabul edilmez.
Sonuç Henüz Açıklanmadı
Bu ihale henüz sonuçlanmamış. Sonuç bilgileri açıklandığında otomatik olarak güncellenecek.
🔔 Bildirim Al
WhatsApp'tan yazın