21 KISIM ZORUNLU MALİ SORUMLULUK SİGORTASI HİZMETİ ALIMI

Hizmet Alımı Katılıma Açık İstisna Aşırı Düşük Sorgusu Yapın
Doküman
Takip Et

Şartname henüz işlenmedi

İhale dokümanı indirilip ayrıştırılmamış.

Doküman işlendiğinde bu bölüme eklenecektir.

İş kalemi detayı bulunmuyor

Bu ihale için birim fiyat cetveli çıkarılamadı.

Kalem listesi için resmi dokümanı inceleyiniz.

İdare bilgileri bulunmuyor

İdarenin adres ve iletişim bilgileri şartnameden çıkarılamadı.

İletişim bilgilerini EKAP ilanından teyit ediniz.

Zeyilname bulunmuyor

Bu ihalede düzeltme ilanı veya zeyilname yayımlanmamış.

Zeyilname ihale gününe kadar yayımlanabilir; resmi kaynaklardan da kontrol ediniz.

Sonuç ilanı yayımlanmamış

İhale sonuçlansa bile sonuç ilanı ayrıca yayımlanır.

Sonuç ilanı yayımlandığında, bu bölüme eklenecektir.

İhale Bilgileri
İhale Türü
İlan Tarihi
04.09.2026
İhale Usulü
Açık — 4734 / 3-b
İhale Tarihi
29.09.2026 14:00 [ 24 gün 15:39:34 kaldı ]
Durum
İhale İlanı Yayımlanmış, Katılıma Açık
İhale Detayları
Kısmi Teklif
e-İhale
e-Eksiltme
Ortak Alım
Çerçeve Anlaşma
Fiyat Dışı Unsur
Ekonomik-Mali Yeterlik
Mesleki-Teknik Yeterlik
İş Deneyim Belgesi
Yerli Malı Avantajı
Yabancı İstekli
Alternatif Teklif
Konsorsiyum
Alt Yüklenici
Fiyat Farkı
Avans
Personel Çalıştırmaya Dayalı
İhale İlanı
SİGORTACILIK HİZMETİ ALINACAKTIR
JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI ANKARA JANDARMA TEDARİK MERKEZİ KOMUTANLIĞI

İhale Kayıt Numarası:2026/1547030
İşin Adı : 21 Kısım Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Hizmeti Alımı
İhale Türü - Usulü : Hizmet Alımı - Açık İhale Usulü
1 - İdarenin
a) Adresi:Bahçekapı Mah.Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Şehit Orgeneral Eşref Bitlis Kışlası J.Ted.Mrk.K.lığı Güvercinlik-Etimesgut/Ankara Posta kodu 06797
b) Telefon ve faks numarası:03125109999 - 3125106963
c) Elektronik posta adresi:ankaratedarik@jandarma.gov.tr
ç) İhale / Ön Yeterlik dokümanının
görülebileceği internet adresi
:www.jandarma.gov.tr
2 - İhale konusu hizmetin
a) Niteliği, türü ve miktarı :21 KISIM ZORUNLU MALİ SORUMLULUK SİGORTASI HİZMETİ ALIMI
b) Yapılacağı Yer :KARAYOLLARI MOTORLU ARAÇLAR ZORUNLU MALİ SORUMLULUK SİGORTASI YAPILACAK ARAÇ LİSTESİNDE BELİRTİLEN İHTİYAÇ SAHİBİ BİRLİKLERİN KONUŞLU BULUNDUĞU İL/İLÇE MERKEZLERİDİR
c) Süresi:İŞE BAŞLAMA TARİHİ : 01.01.2027 İŞİ BİTİRME TARİHİ : 31.12.2027
3- İhalenin / Ön Yeterlik /
Yeterlik Değerlendirmesinin
:
a) Yapılacağı yer:Ankara J.Ted.Mrk.K.lığı Güvercinlik/Ankara 2 No.lu İhl.Koms.Bşk.lığı
b) Tarihi ve saati:29.09.2026 - 14:00
4-İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:

İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:

İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeleri teklif kapsamında sunmaları gereklidir. 
Tebligat için adres beyanı ve ayrıca irtibat için telefon ve varsa belgegeçer numarası ile elektronik posta adresi,
Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri;

 Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,
 Tüzel kişi olması halinde, Şartname ekinde yer alan Tüzel Kişilerde Ortaklık Bilgilerine ve Yönetimdeki Görevlilere İlişkin Son Durumu Gösterir Belge ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri, (İsteklinin Anonim Şirketi olması halinde Pay Defteri ile birlikte sunulacaktır.)

Şartname ekinde yer alan standart forma uygun teklif mektubu,
Şartnamede belirlenen geçici teminata ilişkin standart forma uygun geçici teminat mektubu veya geçici teminat mektupları dışındaki teminatların Saymanlık ya da Muhasebe Müdürlüklerine yatırıldığını gösteren makbuzlar,
Şartnamenin 7.2. ve 7.3. maddelerinde belirtilen, şekli ve içeriği Mal Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde düzenlenen yeterlik belgeleri,
Şartnamenin ekinde yer alan, 758 sayılı Cumhurbaşkanı Kararının 9’uncu maddesinde belirtilen durumlarda olunmadığına ilişkin yazılı taahhütname,
Vekâleten ihaleye katılma halinde, vekil adına düzenlenmiş, ihaleye katılmaya ilişkin noter onaylı vekâletname ile vekilin noter tasdikli imza beyannamesi,
İsteklinin ortak girişim olması halinde, şartname ekinde yer alan standart forma uygun iş ortaklığı beyannamesi,
Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere sunulan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ve Kanuna göre yapılacak ihalelere ilişkin sözleşmelerin yürütülmesi konusunda temsile ve yönetime yetkili olan ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicili müdürlükleri veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartların korunduğunu gösteren, standart forma uygun belge.
İhaleye, yeterlilik kriterlerini taşıyan yerli ve yabancı tüm istekliler katılabilir. Yerli malı avantajı uygulanmayacaktır
İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere geçici teminat, ihale üzerinde kalan istekli ise sözleşme bedelinin %6’sı oranında kesin teminat verecektir.
Trafik sigortalarının 2027 yılının değişik aylarında poliçe kesilecek olması sebebiyle ödeme işlemleri ilgili birliklerce aylık hakkediş ödemeleri şeklinde yapılacaktır.
İhtiyaç duyulması halinde %20 oranına kadar iş artışı veya eksilişi yapılabilecektir.
İstekliler şartname ekinde örneği bulunan TEDARİK TAAHHÜTNAMESİNİ teklifleriyle birlikte vereceklerdir.
İhale dokümanı 90,00 TL karşılığı idareden satın alınabilir.
Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar Ankara J.Ted.Mrk.K.lığı adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.
Bu alımda kısım teklif verilebilir. Kısımların tamamına teklif verilebileceği gibi ayrı ayrı da teklif verilebilir. Üzerinde birden fazla kısım kalan istekli için tek sözleşme yapılacaktır.
 İhale saatinden önce ihalenin iptal edilmesinde idare serbesttir.
İhaleye katılan istekli teklifini TÜRK LİRASI üzerinden verecektir. Ödemeler TÜRK LİRASI üzerinden yapılacaktır.
İhaleye katılan istekli ve istekliler ile ihale komisyonu karşılıklı olarak fiyat üzerinden görüşecektir. Fiyat üzerindeki görüşmede istekli/istekliler daha önce verdikleri teklif fiyatlarını arttıramazlar. İhale komisyonu tarafından istekli/isteklilerin görüşmeler sırasındaki ilk ve son teklifleri yazılı olarak alınacaktır.
İdari Şartname kullanılacak olup sözleşme, yüklenici ile idare arasında imzalanacak olup notere tescil ettirilmeyecektir.
Saymanlık, muayene, ödeme ve kabul işlemleri ilgili birliklerce icra edilecektir.
3065 Sayılı KDV Kanunu’nun 17/4-e maddesi gereği KDV’den muaftır.
Fiyat farkı ödenmeyecek avans verilmeyecektir.
İHALE DÖKÜMANI ANKARA DIŞINDAN UZAKTAN TEMİN ETMEK İSTEYEN İSTEKLİ OLABİLECEKLER, DOKÜMAN SATIŞ MEMURLUĞU 0312 510 7541 - ankaratedarik@jandarma.gov.tr  İLE İRTİBATA GEÇEREK DOLDURULMASI GEREKEN STANDART FORMLARI TEMİN EDECEKTİR.
DOKÜMAN SATIŞ BEDELİ, JANDARMA SAYMANLIĞININ TR 08 0001 0013 9600 0010 0060 09 İBAN NUMARALI ZİRAAT BANKASI  BATIKINT ŞUBESİ “HAZİNE VE İÇ ÖDEMELER HESABINA”, ALIMIN ADI / İHALE KAYIT NUMARASI/ TÜZEL KİŞİLİK İSE VERGİ NO, ŞAHIS ŞİRKETİ İSE T.C. KİMLİK NUMARASI VE ŞARTNAME BEDELİ OLDUĞU BELİRTİLEREK YATIRILACAKTIR.
DOKÜMAN SATIŞ MEMURLUĞUNDAN TEMİN EDİLEN FORMLARIN İMZA VE KAŞELENEREK DOKÜMAN SATIŞ BEDELİNİN YATIRILDIĞINA DAİR DEKONT İLE BİRLİKTE ankaratedarik@jandarma.gov.tr   ADRESİNE GÖNDERİLMESİNE MÜTEAKİP ALIMA AİT DOKÜMAN İSTEKLİ OLABİLECEKLERİN E-POSTA ADRESİNE GÖNDERİLECEKTİR. 
ALIMA İLİŞKİN DETAYLI İHTİYAÇ LİSTESİNE WWW.JANDARMA.GOV.TR ADRESİNDEN ULAŞILABİLECEKTİR. 

İtirazlar ve Şikayetler
Bu ihaleye henüz bir itiraz yok.
📊 Kırım İstatistikleri

Bu idare, önceki benzer ihalelerinde yaklaşık maliyetin ortalama %15 altına sözleşme imzalamıştır.

%15
Ortalama kırım
%3 – %25
İhalelerin çoğu bu aralıkta
💡 Örnek: yaklaşık maliyet 10.000.000 ₺ ise, yukarıdaki kırım aralığına karşılık gelen sözleşme bedelleri kabaca 7.470.000 – 9.660.000 ₺ arasındadır.
🗄️ ANKARA ili (Hizmet Alımı) kapsamında 15,145 ihaleden hesaplandı · Geçmişe dayalı tahmindir Sorumluluk reddi beyanı Diyosis, bu analizi geçmiş ihalelerdeki verilere dayanarak tahmini olarak hesaplamıştır. Bağlayıcı değildir, resmi bir değerlendirme niteliği taşımaz. Sorumluluk kabul edilmez.
Sonuç Henüz Açıklanmadı
Bu ihale henüz sonuçlanmamış. Sonuç bilgileri açıklandığında otomatik olarak güncellenecek.
🔔 Bildirim Al
WhatsApp'tan yazın