DE24000 Tipi Lokomotiflere Batarya Şarj Sistemi (181 Adet)

Mal Alımı Katılıma Açık İstisna
Doküman
Takip Et

Şartname henüz işlenmedi

İhale dokümanı indirilip ayrıştırılmamış.

Doküman işlendiğinde bu bölüme eklenecektir.

İş kalemi detayı bulunmuyor

Bu ihale için birim fiyat cetveli çıkarılamadı.

Kalem listesi için resmi dokümanı inceleyiniz.

İdare bilgileri bulunmuyor

İdarenin adres ve iletişim bilgileri şartnameden çıkarılamadı.

İletişim bilgilerini EKAP ilanından teyit ediniz.

Zeyilname bulunmuyor

Bu ihalede düzeltme ilanı veya zeyilname yayımlanmamış.

Zeyilname ihale gününe kadar yayımlanabilir; resmi kaynaklardan da kontrol ediniz.

Sonuç ilanı yayımlanmamış

İhale sonuçlansa bile sonuç ilanı ayrıca yayımlanır.

Sonuç ilanı yayımlandığında, bu bölüme eklenecektir.

İhale Bilgileri
İhale Türü
İlan Tarihi
01.09.2026
İhale Usulü
Açık — 4734 / 3-g
İhale Tarihi
15.09.2026 15:00 [ 10 gün 16:06:14 kaldı ]
Durum
İhale İlanı Yayımlanmış, Katılıma Açık
İhale Detayları
e-İhale
e-Eksiltme
Kısmi Teklif
Ortak Alım
Çerçeve Anlaşma
Fiyat Dışı Unsur
Ekonomik-Mali Yeterlik
Mesleki-Teknik Yeterlik
İş Deneyim Belgesi
Yerli Malı Avantajı
Yabancı İstekli
Alternatif Teklif
Konsorsiyum
Alt Yüklenici
Fiyat Farkı
Avans
Personel Çalıştırmaya Dayalı
İhale İlanı
DE24000 TİPİ LOKOMOTİFLERE BATARYA ŞARJ SİSTEMİ (181 ADET) SATIN ALINACAKTIR
TÜRKİYE RAYLI SİSTEM ARAÇLARI SANAYİİ ANONİM ŞİRKETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SATIN ALMA DAİRE BAŞKANLIĞI
İhale Kayıt Numarası:2026/1608534
İşin Adı : De24000 Tipi Lokomotiflere Batarya Şarj Sistemi (181 Adet)
İhale Türü - Usulü : Mal Alımı - Açık İhale Usulü
1 - İdarenin
a) Adresi:Oğuzlar Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi No:61/1 ÇANKAYA/ANKARA
b) Telefon ve faks numarası:03122029000 - 03122029008
c) Elektronik posta adresi:ihale.ankara@turasas.gov.tr
ç) İhale / Ön Yeterlik dokümanının
görülebileceği internet adresi
:https://www.turasas.gov.tr
2 - İhale konusu malın
a) Niteliği, türü ve miktarı:DE24000 Tipi Lokomotiflere Batarya Şarj Sistemi- 181 Adet- Mal Alımı
b) Teslim [yeri / yerleri] :İhale İlanının 13. maddesinde düzenlenmiştir.
c) Teslim [tarihi / tarihleri]:Teslimat Programı: Sözleşme imzalanmasına müteakip işe başlanacaktır. -Dokümantasyon: İşin başlamasına müteakip 20 takvim günü içinde teknik şartnamede belirtilen dokümanlar tamamlanacaktır. -Prototip: Dokümanların tamamlanmasına müteakip İdare Tarafından Lokomotifin Yükleniciye tesliminden sonra 45 takvim günü içinde Prototip imalatı sona erecektir. -Prototip Test: Prototip imalatı biten lokomotif 90 gün boyunca TCDD Taşımacılık tarafından kullanılacaktır. -Seri: Prototip Kabulünden itibaren 12 Ay içinde seri imalat tamamlanacaktır. İşin toplam süresi 17,5 ay olacaktır.
3- İhalenin / Ön Yeterlik /
Yeterlik Değerlendirmesinin
:
a) Yapılacağı yer:TÜRASAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ- İhale Komisyonu Toplantı Salonu
b) Tarihi ve saati:15.09.2026 - 15:00
4-İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler :

4- İhaleye katılabilmek için gereken belgeler ve yeterlik kriterleri

4.1. İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeleri teklifleri kapsamında sunmaları gerekir:

a) İsteklinin mevzuatı gereği ilgili odaya kayıtlı olarak faaliyette bulunduğunu gösterir belge. 

b) Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri;

1) Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,

2) Tüzel kişi olması halinde, İdari Şartname ekinde yer alan Tüzel Kişilerde Ortaklık Bilgilerine ve Yönetimdeki Görevlilere İlişkin Son Durumu Gösterir Belge ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,

c) İdari Şartname ekinde yer alan standart forma uygun teklif mektubu,

ç) İdari Şartnamede belirlenen geçici teminata ilişkin standart forma uygun geçici teminat mektubu veya geçici teminat mektupları dışındaki teminatların Saymanlık ya da Muhasebe Müdürlüklerine yatırıldığını gösteren makbuzlar,

d) İdari şartnamede belirtilen yeterlik belgeleri,

e) Vekaleten ihaleye katılma halinde, vekil adına düzenlenmiş ihaleye katılmaya ilişkin noter onaylı vekaletname ile vekilin noter tasdikli imza beyannamesi,

f) İsteklinin ortak girişim olması halinde, İdari Şartname ekinde yer alan standart forma uygun iş ortaklığı beyannamesi,

g) Alt yüklenici çalıştırılmasına izin verilmesi halinde, alt yüklenici kullanacak olan isteklinin alt yüklenicilere yaptırmayı düşündüğü işlerin listesi,

ğ) Yerli malı teklif edenler lehine fiyat avantajı tanınması durumunda, bu avantajdan yararlanmak isteyenlerce sunulacak yerli malı belgesi,

h) Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere sunulan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ve Kanuna göre yapılacak ihalelere ilişkin sözleşmelerin yürütülmesi konusunda temsile ve yönetime yetkili olan ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicili müdürlükleri veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartların korunduğunu gösteren, standart forma uygun belge,

ı) Kanun kapsamındaki idarelere taahhüt edilenler dışında yurt dışında gerçekleştirilen işlerden elde edilen iş deneyiminin 13/1/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 195 inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince pay çoğunluğuna dayanarak kurulan şirketler topluluğu ilişkisi içinde kullanılması halinde bu hukuki ilişkiyi ve bu ilişkinin süresini tevsik eden belge.

4.2. İhaleye iş ortaklığı olarak teklif verilmesi halinde;

4.2.1. İş ortaklığının her bir ortağı tarafından 7.1 maddesinin (a) ve (b) bentlerinde yer alan belgelerin ayrı ayrı sunulması zorunludur. İş ortaklığının tüzel kişi ortağı tarafından, iş deneyimini göstermek üzere sunulan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ve Kanuna göre yapılacak ihalelere ilişkin sözleşmelerin yürütülmesi konusunda temsile ve yönetime yetkili olan ortağına ait olması halinde, bu ortak (h) bendindeki belgeyi de sunmak zorundadır. Kanun kapsamındaki idarelere taahhüt edilenler dışında yurt dışında gerçekleştirilen işlerden elde edilen iş deneyiminin şirketler topluluğu ilişkisi içinde kullanılması halinde, bu belgeyi kullanan ortağın 7.1 inci maddenin (ı) bendindeki belgeyi de sunması zorunludur.

4.3. İhaleye katılacak isteklilerden, ekonomik ve malî yeterlik ile mesleki ve teknik yeterliklerinin belirlenmesine ilişkin olarak aşağıda belirtilen bilgi ve belgeler istenebilir.

a) Ekonomik ve malî yeterliğin belirlenmesi için;

Bu madde boş bırakılmıştır.

b) Mesleki ve teknik yeterliğin belirlenmesi için;

İsteklinin alım konusu malı teklif etmeye yetkisinin bulunup bulunmadığını belgelendirmesi gerekir. Bu çerçevede istekli aşağıdaki bentlerde yer alan belgelerden kendi durumuna uygun olan belge veya belgeleri sunabilir:

a) İstekli imalatçı ise imalatçı olduğunu gösteren belge veya belgeler,

b) İstekli yetkili satıcı veya yetkili temsilci ise yetkili satıcı ya da yetkili temsilci olduğunu gösteren belge veya belgeler,

c) İstekli Türkiye'de serbest bölgelerde faaliyet gösteriyor ise yukarıdaki belgelerden biriyle birlikte sunduğu serbest bölge faaliyet belgesi.

İş ortaklığında ortaklardan birinin, teklif edilen mala veya mallara ilişkin imalatçı veya yetkili satıcı ya da yetkili temsilci olduğunu gösteren belgelerden birini sunması yeterlidir.

İsteklinin imalatçı olduğunu gösteren belge veya belgeler ise şunlardır: İmalatçı olduğunu gösteren aşağıda belirtilen belgelerden herhangi birisi sunulabilecektir. 

- İmalat Yeterlilik Belgesi       

- Kapasite Raporu Belgesi

- Sanayi Sicil Belgesi

- Üretici veya İmalatçı Olduğunu Gösteren Belge

- Yerli Malı Belgesi veya Teknolojik Ürün Deneyim Belgesi

- Yetkili Satıcı Belgesi

- Yetkili Temsilci Belgesi

ç) İsteklinin teklifi kapsamında sunması ve/veya sağlaması gerektiği bu şartnamenin 7 nci maddesi dışındaki maddeleri ile teknik şartnamede belirtilen aşağıdaki belgeler ve/veya yeterlik kriterleri:

- Teknik Dokümanda İstenen Belgeler (varsa)

5. Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. İhaleye yerli ve yabancı tüm istekliler katılabilecektir.

7. İhale dokümanının görülmesi:

7.1. İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir ve 200,00-TRY (Türk Lirası) karşılığı

TÜRASAŞ Genel Müdürlüğü İhale Hazırlama ve Komisyon Şube Müdürlüğü adresinden

satın alınabilir.

7.2. İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını satın almaları zorunludur.

8. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar TÜRASAŞ Genel Müdürlüğü İhale Hazırlama ve

Komisyon Şube Müdürlüğü adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.

9. İstekliler tekliflerini, mal kalemleri için teklif birim fiyatlar üzerinden vereceklerdir. İhale

sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle her bir mal kalemi miktarı ile bu mal kalemleri için

teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat

sözleşme imzalanacaktır. İhale konusu işe ilişkin kısmi teklif verilemez.

10. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

11. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 (doksan) takvim günüdür.

12. Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

13. Teslim yeri:

- Yerli istekliler için; TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü olarak teslim edilecektir.

- Yabancı istekliler için; (Incoterms 2020’ye göre) CIP/TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü olarak teslim edilecek, gümrükleme işlemleri İdare tarafından yapılarak malzeme teslim alınacak, ancak malzemenin muayene ve kabulü tamamlanıncaya kadar yüklenicinin sorumluluğu devam edecektir. Malzemelerin konteyner haricinde taşıması yapılması durumunda malzemeler güverte altı olarak taşınacaktır. Malzemelerin sevkiyatlarında nakliyeci veya acentesi tarafından ordino veya herhangi başka bir bedel talep edilmeyecektir.

Ordino herhangi bir bedel talep edilmeden ve alınmadan TÜRASAŞ Genel Müdürlüğü veya TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğüne veya yasal temsilcilerine verilecektir.

Malzemelerin taşındığı araç/konteyner/ekipman v.b. için depozito talep edilmeyecektir.

Araç/konteyner/ekipman v.b. için freetime en az 21 gün olacaktır. Yüklenici tarafından

yukarıda belirtilen hususlar garanti edilmiş sayılacak olup aksine bir durum oluşursa idarenin yaptığı masraflar yükleniciye yapılacak ödemelerden kesilecek veya ödemelerden karşılanmaması halinde yükleniciden ayrıca tahsil edilecektir.

14. Bu ihale ceza ve ihalelerden yasaklama hükümleri hariç 4734 ve 4735 Sayılı Kanunlara tabi değildir.

15.Yüklenici tarafından Madde 2.b)'de  belirtilen hususlar garanti edilmiş sayılacak olup aksine bir durum oluşursa idarenin yaptığı masraflar yükleniciye yapılacak ödemelerden kesilecek veya ödemelerden karşılanmaması halinde yükleniciden ayrıca tahsil edilecektir.

İtirazlar ve Şikayetler
Bu ihaleye henüz bir itiraz yok.
📊 Kırım İstatistikleri

Bu idare, önceki benzer ihalelerinde yaklaşık maliyetin ortalama %18 altına sözleşme imzalamıştır.

%18
Ortalama kırım
%4 – %30
İhalelerin çoğu bu aralıkta
💡 Örnek: yaklaşık maliyet 10.000.000 ₺ ise, yukarıdaki kırım aralığına karşılık gelen sözleşme bedelleri kabaca 6.980.000 – 9.560.000 ₺ arasındadır.
🗄️ ANKARA ili (Mal Alımı) kapsamında 16,779 ihaleden hesaplandı · Geçmişe dayalı tahmindir Sorumluluk reddi beyanı Diyosis, bu analizi geçmiş ihalelerdeki verilere dayanarak tahmini olarak hesaplamıştır. Bağlayıcı değildir, resmi bir değerlendirme niteliği taşımaz. Sorumluluk kabul edilmez.
Sonuç Henüz Açıklanmadı
Bu ihale henüz sonuçlanmamış. Sonuç bilgileri açıklandığında otomatik olarak güncellenecek.
🔔 Bildirim Al
WhatsApp'tan yazın