CPP SİSTEMİNDE KULLANILAN 19000 (ONDOKUZBİN) LİTRE KUVVETLİ ANYON VE KUVVETLİ KATYON REÇİNESİ ALIMI

Mal Alımı Katılıma Açık İstisna
Doküman
Takip Et

İdare bilgileri bulunmuyor

İdarenin adres ve iletişim bilgileri şartnameden çıkarılamadı.

İletişim bilgilerini EKAP ilanından teyit ediniz.

Zeyilname bulunmuyor

Bu ihalede düzeltme ilanı veya zeyilname yayımlanmamış.

Zeyilname ihale gününe kadar yayımlanabilir; resmi kaynaklardan da kontrol ediniz.

Sonuç ilanı yayımlanmamış

İhale sonuçlansa bile sonuç ilanı ayrıca yayımlanır.

Sonuç ilanı yayımlandığında, bu bölüme eklenecektir.

İhale Bilgileri
İhale Türü
İhale Tarihi
15.09.2026 11:00 [ 8 gün 08:37:06 kaldı ]
İhale Usulü
Açık — 4734 / 3-g
Sözleşme Türü
Birim fiyat
Durum
İhale İlanı Yayımlanmış, Katılıma Açık
Ödeme
Hakediş usulü
İlan Tarihi
25.08.2026
İhale Detayları
e-İhale
e-Eksiltme
Kısmi Teklif
Ortak Alım
Çerçeve Anlaşma
Fiyat Dışı Unsur
Ekonomik-Mali Yeterlik
Mesleki-Teknik Yeterlik
İş Deneyim Belgesi
Yerli Malı Avantajı
Yabancı İstekli
Alternatif Teklif
Konsorsiyum
Alt Yüklenici
Fiyat Farkı
Avans
Personel Çalıştırmaya Dayalı
Resmi doküman esastır. Teklif vermeyi düşünüyorsanız, resmi dokümanın her satırını inceleyiniz.
İhale İlanı
CPP SİSTEMİNDE KULLANILAN 19000 (ONDOKUZBİN) LİTRE KUVVETLİ ANYON VE KUVVETLİ KATYON REÇİNESİ SATIN ALINACAKTIR
DOĞALGAZ SANTRALLARI DAİRE BAŞKANLIĞI İSTANBUL DOĞALGAZ SANTRALLARI İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
İhale Kayıt Numarası:2026/1585323
İşin Adı : Cpp Sisteminde Kullanılan 19000 (Ondokuzbin) Litre Kuvvetli Anyon Ve Kuvvetli Katyon Reçinesi Alımı
İhale Türü - Usulü : Mal Alımı - Açık İhale Usulü
1 - İdarenin
a) Adresi:Yakuplu Mah. Genç Osman Cad. No: 2 BEYLİKDÜZÜ/İSTANBUL
b) Telefon ve faks numarası:02128759100 - 2128759113
c) Elektronik posta adresi:okyar.arslan@euas.gov.tr
ç) İhale / Ön Yeterlik dokümanının
görülebileceği internet adresi
:www.euas.gov.tr
2 - İhale konusu malın
a) Niteliği, türü ve miktarı:CPP Sisteminde Kullanılan 19.000 Litre Kuvvetli Anyon ve Kuvvetli Katyon Reçinesi Temini
b) Teslim [yeri / yerleri] :Yakuplu Mah. Gençosman Cad. No:2 Beylikdüzü-İstanbul-İstanbul Doğalgaz Santralleri İşletme Müdürlüğü
c) Teslim [tarihi / tarihleri]:175 (Yüzyetmişbeş) Takvim Günü
3- İhalenin / Ön Yeterlik /
Yeterlik Değerlendirmesinin
:
a) Yapılacağı yer:Yakuplu Mah. Gençosman Cad. No:2 Beylikdüzü-İstanbul-İstanbul Doğalgaz Santralleri İşletme Müdürlüğü
b) Tarihi ve saati:15.09.2026 - 11:00
4-İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler :

Teknik Şartnamedeki esaslara uyulacaktır.

İtirazlar ve Şikayetler
Bu ihaleye henüz bir itiraz yok.
İş Kalemleri 1 kalem
#İş Kaleminin AdıMiktar
1 Ayrıntılar için İdari ve Teknik Şartname bölümlerine bakınız.
İhale Dokümanları kişisel veriler gizlenmiştir
TEKNİK ŞARTNAME
1. KONU
EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santralları İşleime Müdürlüğü B Santralı? nda bulunan
kondensat arıtma sisteminde (CPP) kullanılmak üzere mevcut reçinelerin yedeklenmesi amacı
ile 19000 (ondokuzbin) litre kuvvetli anyon ve kuvvetli katyon reçinesi alım işidir.
2. KAPSAM
Bu Şartname; “*Kondensat Arıtma Sistemi İşletme Şartları”, “Talep Edilen Reçine
Miktarları ve Reçine Özellikleri”, “Denetim, Muayene ve Testler”, “Devreye alma ve Eğitim”
ile “Garanti” maddelerini kapsar.
3. KONDENSAT ARITMA SİSTEMİ İŞLETME ŞARTLARI
40 ve 30 Ünitelerde ham kondense suyu değerlerini, arıtılmış kondense suyu değerlerine
getirilmesini sağlayan kondensat arıtma sistemi (CPP) bulunur. Kondensat arıtma sistemi (CPP)
kuvvetli katyonik reçinenin bulunduğu bir katyon iyon değiştirici kolon ile kuvvetli katyonik
ve kuvvetli anyonik reçinenin birarada bulunduğu karışık yatak (mix-bed) iyon değiştirici
kolondan oluşur. Ham kondense suyu, bu sistem sayesinde arıtılmış kondense suyu değerlerini
sağlanmalıdır. (Tablo 2. Kondense Suyu Karakteristiği)
Tablo 1. Kondense Suyu Arıtımı Tasarım Verileri
Kondens Suyu Debisi 360 m3/hr (400 m3/h maks.)
CPP İşletme Basıncı 8-10 bar
CPP Dizayn Basıncı 14 bar (maks.)
CPP İşletme Sıcaklığı 28-42 9C
CPP Dizayn Sıcaklığı 20-55 *C
Tablo 2. Kondense Suyu Karakteristiği
Parametre Birim Ham Kondense Suyu Arıtılmış Kondense
Değerleri Suyu Değerleri
pH - 9,2 5,5—8,5
Spesifik İletkenlik © 259C (maks.)uS/em 5 <0,15
Silis (SiO2) mg/l 0,05 <0,01
Demir (Fe2*) mg/l 0,10 <0,01
Bakır (Cu2t) mg/l 0,05 < 0,001
Sodyum (Nat) mg/l 0,02 < 0,002
GE e
Temin edilecek olan reçinelerin çalışma şartları, ham kondense suyu arıtımı için gerekli
sıcaklık ve basınç çalışma aralıklarına uygun olmalıdır. (Tablo 1. Kondense Suyu Arıtımı
Tasarım Verileri )
4. TALEP EDİLEN REÇİNE MİKTARLARI VE REÇİNE ÖZELLİKLERİ
Tablo 3. Reçine Miktarları
Reçine Tipi Reçine Miktarları
Kuvvetli Katyon Değiştirici Reçine 12000 (onbeşbin) litre
Kuvvetli Anyon Değiştirici Reçine 7000 (yedibin) litre
Reçine kolonlarında halihazırda bulunan reçinelerin modeli, fiziksel ve kimyasal
özellikleri aşağıdaki gibidir:
Tablo 5. Kondensat Arıtma Sisteminde (CPP) kullanılan Kuvvetli Anyon Reçine Fiziksel ve
Kimyasal Özellikleri
Marka-Model: DOW Monosphere 550A
Teslimat Sırasındaki İyon FormuOH”
Fonksiyonel Grup Trimetilamonyum
Matriks Stiren Divinilbenzen Jel
Fiziksel Form Beyazdan Sarıya, Yarı Saydam, Küresel Boncuklar
Homojenlik Katsayısı max. 1.10
Tanecik Yoğunluğu g/mL 10-11
Nem Tutma Kapasitesi o 55-65
Toplam Değişim Kapasitesi min. (eg /L) 1.10
pH Aralığı - 0-14
Rejenerant Maddesi “o NaOH 4-8
Tablo 6. Kondensat Arıtma Sisteminde (CPP) kullanılan Kuvvetli Katyon Reçine Fiziksel ve
Kimyasal Özellikleri
Marka-Model: DOW Monosphere 650C
Teslimat Sırasındaki İyon FormuH*
Fonksiyonel Grup Sülfonik Asit
Matriks Stiren-DVB jel
Fiziksel Form Jel tip, uniform tanecikli küresel reçine
ml nm eee e
MN
Homojenlik Katsayısı max. 1.10
Tanecik Yoğunluğu g/mL 1.15-1.3
Nem Tutma Kapasitesi e 46-51
Toplam Değişim Kapasitesi min. (eg /L) 19
PH Aralığı - 0-14
Rejenerant Maddesi o H2SO4 1-10
5. DENETİM, MUAYENE VE TESTLER
Teslim edilen her bir reçine tipi için;
* SDS (Güvenlik Formu) (Türkçe olarak hazırlanmış ve Yüklenici tarafından onaylanmış),
* Analiz sertifikası (analiz sertifikası üzerinde bulunan lot numaraları ile ambalaj üzerindeki
lot numaraları uyumlu olmalıdır),
e Reçine üreticisine ait ürün analiz raporu,
e Reçineleri üretim tarihi ve raf ömrünü belirten dökümanları,
» Sevkirsaliyesinin teslim edilmesi gerekmektedir.
Teslim edilecek tüm reçineler yeni üretim olacak olup, üretim tarihi teslim tarihinden geriye
doğru en fazla 6 (altı) ayı geçmeyecektir. Bu şartı sağlamayan ürünler kabul edilmeyecek ve
yüklenici tarafından bedelsiz olarak değiştirilecektir.
Şartname konusu reçinelerin EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santralları İşletme Müdürlüğü
Ambar Servisi? ne teslimini müteakip, ilgili İşletme Müdürlüğü personelleri ile Yüklenici
tarafından bahse konu reçinelerden numune alınacak ve her bir reçine tipi için 3? er adet numune
hazırlanacaktır;
* I adet numune İşletme Müdürlüğü? nde mühürlenerek şahit numune olarak saklanacak,
e I adet numune Yükleniciye teslim edilecek,
e İ adet numune ise akredite bir laboratuvara ya da bir resmi kurum laboratuvarına analiz
edilmek üzere gönderilecektir.
İşletme Müdürlüğü tarafından analiz edilmek üzere gönderilecek olan reçine numunelerinin
toplam değişim kapasitesi, homojenlik katsayısı ve nem tutma kapasitesi analizleri
yapılacaktır. Analiz masrafları İşletme Müdürlüğü tarafından karşılanacaktır.
Taraflar arasında anlaşmazlık çıkması durumunda; şahit numune, itiraz eden tarafça
belirlenecek ve diğer tarafın onayı ile TS EN ISO/EC 17025 standardına göre ilgili analiz
parametreleri kapsamında akredite bir laboratuvara gönderilecektir. Analiz sonuçları taraflar
için bağlayıcı olacaktır. Şahit numuneye ait analiz masrafları itiraz eden tarafça karşılanacaktır.
Muayene ve kabul neticesinde, temin edilecek olan reçinelerin, Şartnamedeki teknik
özelliklere uygun olmadığı veya kullanılmasına mani bir kusurun tespiti halinde reçineler kabul
edilmeyecek ve tüm masraflar Yükleniciye ait olmak üzere Yükleniciye iade edilecektir.
İadeden doğan tüm mali ve hukuki sorumluluk Yükleniciye aittir.
6. DEVREYE ALMA ve EĞİTİM
Analiz raporlarının Teknik Şartnameye uygun olduğu tespit edilmesinin ardından
Devreye Alma prosedürleri uygulanacaktır.
Yüklenici tarafından temin edilen reçinelerin kolonlara yüklenmesi ve işletmeye
alınması sürecinde, yüklenici firma teknik personeli idarenin belirleyeceği uygun tarihte sahada
hazır bulunarak teknik destek sağlayacaktır. Yüklenici, devreye alma çalışmalarına en az 5 (beş)
iş günü süreyle fiilen eşlik etmekle yükümlüdür.
Reçinelerin kolonlara uygun şekilde yüklenmesi, ilk servis öncesi hazırlık işlemleri, geri
yıkama (backwash), rejenerasyon ve işletmeye alma prosedürleri yüklenici firma teknik
personelinin gözetiminde ve sorumluluğunda gerçekleştirilecektir. Bu süreçte yapılan tüm
işlemler, ilgili işletme talimatlarına ve üretici firma önerilerine uygun olarak yürütülecek olup,
yüklenici tarafından gerekli teknik yönlendirme ve kontrol sağlanacaktır.
Ayrıca yüklenici firma, devreye alma süresi içerisinde idare personeline yönelik olarak;
reçinelerin işletilmesi, rejenerasyon prosedürleri, karşılaşılabilecek arızalar ve müdahale
yöntemleri konularını kapsayan teorik ve uygulamalı eğitim verecektir. Eğitimler sahada
gerçekleştirilecek olup, eğitim içeriği ve süresi idarenin onayına sunulacaktır.
Reçinelerin kolonlara yüklenmesi sırasında oluşabilecek tabakalaşma, kırılma, mekanik
hasar veya yanlış yükleme kaynaklı performans kayıplarından Yüklenici sorumlu olacaktır.
6. GARANTİ
Yüklenici tarafından temin edilen reçineler, teslim tarihinden itibaren en az 12 (on iki)
ay süre ile malzeme, üretim ve performans kaynaklı hatalara karşı garanti kapsamında olacaktır.
Garanti süresi içerisinde reçinelerden kaynaklı olarak sistem performansında düşüş, kapasite
RE a el lm
kaybı veya su kalitesinde bozulma tespit edilmesi durumunda ürünlere akredite bir
laboratuvarda kapasite tayini analizi yapılacak olup, sorunun reçineden kaynaklandığının
belirlenmesi halinde Yüklenici reçineleri bedelsiz olarak değiştirecektir.
DİĞER HUSUSLAR
1. KAPSAM
EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santralları İşletme Müdürlüğü B Santralı Tasfiyehane Tesisi
demineralizasyon sisteminde kullanılmak üzere 19000 litre reçine alım işine ait; “Teklif Ekinde
Verilecek Belgeler”, “Kabul İşlemi”, “Teslim Yeri ve İşin Süresi”, “Nakliye ve Ambalaj”,
“Fiyat Teklifi ve Ödeme” ve “Cezalar” maddelerini kapsar.
2. TEKLİF EKİNDE VERİLECEK BELGELER
Firmalar, önerdikleri reçineler için; ürün broşürlerini (eş tanecik oranı, yoğunluk, işletme
şartları, toplam kapasitesi, hacim değişikliği v.b) İşletme Müdürlüğümüze teklif ekinde
sunmakla yükümlüdürler.
3. KABUL İŞLEMİ
Reçineler, öncelikle Teknik Şartnamenin 5. Maddesinde belirtilen analizlere tabi
tutulacaktır.
Analiz sonuçlarının uygun gelmesinden sonra;
Yenilenecek olan grubun; firma tarafından kolonlara yüklenmesine mütcakip 5 iş günü
süresince, sahada teknik destek sağlayacak ve devreye alma çalışmalarına eşlik edecektir.
Testler sırasında santralde duruş olması sebebiyle saf su ihtiyacı olmaz ise, duruş süresi deneme
süresine ilave edilecektir.
Reçinelerin firma tarafından kolonlara yüklenmesi, teknik destek kapsamındaki
dokümanların teslimi, teorik ve işletme eğitimlerinin verilmesi, 5 günlük performans testlerinin
tamamlanması ve varsa diğer teknik sorunların giderilmesinin ardından, İşletme
Müdürlüğü'nün oluşturacağı kabul komisyonu tarafından işin kabulü yapılacaktır.
Kabul protokolünün tarihi garanti süresinin başlangıç tarihi olacaktır.
4. REÇİNE MİKTARI, TESLİM YERİ VE İŞİN SÜRESİ
Kondensat arıtma sisteminde kullanılmak üzere temin edilecek olan reçine miktarı 19000
(ondokuzbin) litredir.
Teslim yeri, EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santralları İşletme Müdürlüğü B İşletmesi” dir.
(Ambarlı/Avcılar)
Yüklenici, reçinelerin sipariş emrini takip eden 175 (yüz yetmiş beş) takvim günü içerisinde
İşletme Müdürlüğü? ne teslim etmiş olacaktır.
5. NAKLİYE VE AMBALAJ
5.1. Yüklenici, bu Şartname konusu reçinelerin, kendi deposundan yüklenmesi, teslim yerine
taşınması ve İşletme Müdürlüğü? ne teslimi sürecini kapsayan sevkiyat zincirinde, yürürlükteki
mevzuatın gerektirdiği bütün tedbirleri almak ve gerekli bütün uygulamaları süresi içinde
yapmak; yürürlükteki diğer mevzuatlar ve ilgili Bakanlıklarca yayımlanan tebliğ, genelge ve
yazılı talimatlara uymak zorundadır.
5.2. Temin edilecek olan reçineler, 25 litrelik polietilen torbalarda ve tek parti halinde İşletme
Müdürlüğü Ambar Servisi? ne teslim edilecektir. Temin edilecek reçinelerin sevkiyatı, ulusal
veya uluslararası nakliyeye ve depolamaya uygun ve Yüklenici tarafından taşıma esnasında
zarar görmeyecek şekilde ambalajlanmış olarak yapılacaktır. Temin edilecek reçineler için
nakliyeden kaynaklı tüm masraflar ve hukuki sorumluluk Yükleniciye aittir.
Standartlara uygun ambalajlarda teslim edilmeyen, nakliyeden dolayı zarar görmüş veya
ambalajı deforme olmuş reçine paketlerinin kabulü kesinlikle yapılmayacak, tüm mali ve
hukuki sorumluluk Yükleniciye ait olacaktır. Ambalajı standartlara uygun paketlenmiş olan
reçinelerin teslim — tesellüm işlemleri yapılacak olup; Yükleniciye uygun ambalajlanmış reçine
miktarı kadar ödeme yapılacaktır.
5.3. Yüklenici her ambalaj içerisindeki reçinenin adını, kodunu, son kullanma tarihini, litresini,
tehlike durumunu belirtecek ve depolama koşullarından etkilenmeyecek şekilde
etiketleyecektir.
5.4. Yüklenici, İşletme Müdürlüğü? ne giriş ve çıkışta İşlelme Müdürlüğü” nün güvenlik
kurallarına uymak zorundadır. İşletme Müdürlüğü” ne giriş ve çıkışlarda güvenlik açısından
kontroller yapılacağından, ilgililer kendisinden istenilecek belgeleri yetkililere göstermek
mecburiyetindedirler.
5.5. Yüklenici, işin yapımı sırasında yürürlükteki en güncel “İş Sağlığı ve Güvenliği” Kanunu
ve Yönetmeliklerinde belirtilen hususlara uymak ve gerekli tedbirleri almakla yükümlüdür.
Yüklenici; ADR (Tehlikeli Yükün Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına ilişkin Avrupa
Anlaşması), “Karayolları Trafik Yönetmeliği”, “Tehlikeli Maddelerin Karayolları ile
Taşınması Hakkında Yönetmelik” ile bu Şartname konusu reçinelerin, kendi deposundan
yüklenmesi, teslim yerine taşınması ve teslimi sürecini kapsayan sevkiyat zincirinde,
ei |
yürürlükteki mevzuatın gerektirdiği bütün tedbirleri almak ve gerekli bütün uygulamaları süresi
içinde yapmak zorundadır. Bu husus kapsamında tüm mali ve hukuki sorumluluk Yükleniciye
aittir.
5.6. Yüklenici tarafından İşletme Müdürlüğü? ne teslim edilecek olan reçineler, resmi çalışma
saatleri (hafta içi 08:00 -17:00) dışında teslim alınmayacaktır.
6. FİYAT TEKLİFİ VE ÖDEME
EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santralları İşletme Müdürlüğü? nün ihtiyacı olan reçinelerin
nakliye dahil temin işi için, istekliler tekliflerini tüm giderler dâhil olmak üzere, KDV hariç,
litre bazında birim fiyat (Türk Lirası (TLYIt veya Döviz/lt) ve toplam fiyat olarak vereceklerdir.
Değerlendirme toplam tutar üzerinden olacaktır. Firmaya nakliye ve diğer giderler için ayrıca
bir ücret ödenmez.
Ödeme, Türk Lirası para biriminde yapılacaktır. Yüklenici fiyat teklifini Döviz
cinsinden sunmuş ise ödemeye esas bedel reçinelerin kabul tarihindeki T.C Merkez Bankası
döviz alış fiyatı üzerinden Türk Lirası? na çevrilir ve Yükleniciye Türk Lirası para biriminden
ödeme yapılır.
7. CEZALAR
7.1. Teknik Şartname kapsamında; Yüklenici, kendisinden talep edilen miktar kadar
reçinelerin, talebi aldığı tarihten itibaren (mücbir haller hariç) en geç 175 (yüz yetmiş beş)
takvim günü içinde İşletme Müdürlüğü? ne teslim edecektir. Reçinelerin sipariş emrini takip
eden 175 (yüz yetmiş beş) takvim günü içerisinde teslim edilememesi durumunda, İşletme
Müdürlüğü ilgili siparişi iptal etme konusunda serbesttir.
7.2. Nakliyeden dolayı zarar görmüş reçinelerin kabulü yapılmayacak olup, tüm mali ve hukuki
sorumluluk Yükleniciye ait olacaktır.
an
EKAP dökümanlarından alınmıştır. Bir farklılık olursa, EKAP dökümanları esas alınmalıdır. Kişisel veriler (ad-soyad, telefon, TC, IBAN vb.) KVKK gereği gizlenmiştir.
📊 Kırım İstatistikleri

Bu idare, önceki benzer ihalelerinde yaklaşık maliyetin ortalama %17 altına sözleşme imzalamıştır.

%17
Ortalama kırım
%5 – %28
İhalelerin çoğu bu aralıkta
💡 Örnek: yaklaşık maliyet 10.000.000 ₺ ise, yukarıdaki kırım aralığına karşılık gelen sözleşme bedelleri kabaca 7.220.000 – 9.550.000 ₺ arasındadır.
🗄️ İSTANBUL ili (Mal Alımı) kapsamında 23,301 ihaleden hesaplandı · Geçmişe dayalı tahmindir Sorumluluk reddi beyanı Diyosis, bu analizi geçmiş ihalelerdeki verilere dayanarak tahmini olarak hesaplamıştır. Bağlayıcı değildir, resmi bir değerlendirme niteliği taşımaz. Sorumluluk kabul edilmez.
Sonuç Henüz Açıklanmadı
Bu ihale henüz sonuçlanmamış. Sonuç bilgileri açıklandığında otomatik olarak güncellenecek.
🔔 Bildirim Al
WhatsApp'tan yazın