Muhtelif Çaplarda Hot-tap/Stopple Fitting Seti Alımı

Mal Alımı Katılıma Açık İstisna
Doküman
Takip Et

Şartname henüz işlenmedi

İhale dokümanı indirilip ayrıştırılmamış.

Doküman işlendiğinde bu bölüme eklenecektir.

İdare bilgileri bulunmuyor

İdarenin adres ve iletişim bilgileri şartnameden çıkarılamadı.

İletişim bilgilerini EKAP ilanından teyit ediniz.

Sonuç ilanı yayımlanmamış

İhale sonuçlansa bile sonuç ilanı ayrıca yayımlanır.

Sonuç ilanı yayımlandığında, bu bölüme eklenecektir.

İhale Bilgileri
İhale Türü
İlan Tarihi
14.08.2026
İhale Usulü
Açık — 4734 / 3-g
İhale Tarihi
28.09.2026 10:30 [ 23 gün 05:39:23 kaldı ]
Durum
İhale İlanı Yayımlanmış, Katılıma Açık
İhale Detayları
e-İhale
e-Eksiltme
Kısmi Teklif
Ortak Alım
Çerçeve Anlaşma
Fiyat Dışı Unsur
Ekonomik-Mali Yeterlik
Mesleki-Teknik Yeterlik
İş Deneyim Belgesi
Yerli Malı Avantajı
Yabancı İstekli
Alternatif Teklif
Konsorsiyum
Alt Yüklenici
Fiyat Farkı
Avans
Personel Çalıştırmaya Dayalı
Düzeltme İlanı Yayımlandı
İdari Şartnamenin “İhaleye ilişkin bilgiler ile ihale ve son teklif verme tarih ve saati” başlıklı 3’üncü maddesinin (d) bendinde bulunan, “d) İhale (son teklif verme) tarihi: 15.09.2026” Düzenlemesi aşağıda belirtilen şekilde değiştirilmiştir: “d) İhale (son teklif verme) tarihi:28.09.2026”
İhale İlanı
MUHTELİF ÇAPLARDA HOT-TAP/STOPPLE FİTTİNG SETİ SATIN ALINACAKTIR
BORU HATLARI İLE PETROL TAŞIMA ANONİM ŞİRKETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TEDARİK VE SÖZLEŞMELER DAİRE BAŞKANLIĞI
İhale Kayıt Numarası:2026/1494450
İşin Adı : Muhtelif Çaplarda Hot-Tap/Stopple Fitting Seti Alımı
İhale Türü - Usulü : Mal Alımı - Açık İhale Usulü
1 - İdarenin
a) Adresi:ÜNİVERSİTELER MAHALLESİ 1598. CADDE BİLKENT KÜME EVLERİ A-1 BLOK BOTAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BİLKENT
b) Telefon ve faks numarası:03122973509 - 3122660734
c) Elektronik posta adresi:info@botas.gov.tr
ç) İhale / Ön Yeterlik dokümanının
görülebileceği internet adresi
:http://www.botas.gov.tr/
2 - İhale konusu malın
a) Niteliği, türü ve miktarı:Teknik özellikleri Teknik Şartname’de belirtilen ve Teknik Şartname’de EK-1’de bulunan malzemeler alınacaktır.
b) Teslim [yeri / yerleri] :Ankara İli - BOTAŞ Doğal Gaz İletim ve Piyasa İşlemleri Daire Başkanlığı
c) Teslim [tarihi / tarihleri]:İşe başlama tarihinden itibaren 52 (elli iki) haftadır.
3- İhalenin / Ön Yeterlik /
Yeterlik Değerlendirmesinin
:
a) Yapılacağı yer:BOTAŞ Genel Müdürlüğü Konferans Salonu Bilkent Plaza A-2 Blok 06800 Bilkent ANKARA
b) Tarihi ve saati:15.09.2026 - 10:30
4-İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler :

İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:

Bu alım 4734 sayılı Kanunun 3. maddesinin (g) bendine istinaden çıkarılan Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. İhale ve Alım Yönetmeliğine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye katılma şartları, istenilen belgeler ve yeterlilik kriterleri ile ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeleri teklifleri kapsamında sunmaları gerekmektedir.

4.1.İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler:

I. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi veya imza sirküleri;

a)         Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,

b)         Tüzel kişi olması halinde, ilgisine göre tüzel kişiliğin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimindeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi, bu bilgilerin tamamının bir Ticaret Sicil Gazetesinde bulunmaması halinde, bu bilgilerin tümünü göstermek üzere ilgili Ticaret Sicil Gazeteleri veya bu hususları gösteren belgeler ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,

II. İdari Şartname ekinde yer alan standart forma uygun teklif mektubu,

III. İdari Şartnamede belirlenen standart forma uygun geçici teminat mektubu veya bunların dışındaki teminatların Saymanlık ya da Muhasebe Müdürlüklerine yatırıldığını gösteren makbuzlar,

IV. İdari Şartnamenin 7.3 ve 7.4 üncü maddelerinde belirtilen yeterlik belgeleri,

V. Vekâleten ihaleye katılma halinde, vekil adına düzenlenmiş ihaleye katılmaya ilişkin noter onaylı vekâletname ile vekilin noter tasdikli imza beyannamesi,

VI. İsteklinin ortak girişim olması halinde, İdari Şartname ekinde yer alan standart forma uygun iş ortaklığı beyannamesi,

VII. Yerli malı teklif edenler lehine fiyat avantajı tanınması durumunda, bu avantajdan yararlanmak isteyen istekliler tarafından sunulacak yerli malı belgesi,

4.2. İhaleye iş ortaklığı olarak teklif verilmesi halinde; İş ortaklığının her bir ortağı tarafından İdari Şartnamenin 7.1 maddesinin (a) bendinde yer alan belgenin ayrı ayrı sunulması zorunludur.

4.3.Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

4.3.1. İş Deneyim Belgesi: İsteklinin, Türkiye’ye veya Avrupa Birliğine üye ülkelerden herhangi birine ait yüksek basınçlı doğal gaz/petrol boru hatları için ihale ilan tarihinden geriye doğru son beş yıl içinde  kamu veya özel sektöre  hot-tap/stopple fittingi temin ettiğini gösteren iş deneyim belgesinin sunulması zorunludur.

4.3.2. İhaleye üretici firmalar katılabilecek olup isteklinin imalatçı olduğunu gösteren belge veya belgeleri sunması gereklidir. İş ortaklığında ortaklardan birinin, teklif edilen mala veya mallara ilişkin imalatçı olduğunu gösteren belgelerden birini sunması yeterlidir.

5. İhale dokümanı, İdarenin adresinde görülebilir. İhaleye teklif verecek olanların İdari Şartnamenin 4. Maddesinde belirtilen şekilde ihale dokümanını indirmeleri zorunludur.

6. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir. İhale üzerinde bırakılan istekliden sözleşme imzalanmadan önce, teklif fiyatının sınır değere eşit veya üzerinde olması halinde teklif fiyatının %6’sı, aşırı düşük, dengesiz veya ön yüklemeli olduğunun değerlendirilmesi halinde ise teklif fiyatının %12’si oranında kesin teminat alınacaktır.

7. İstekliler tekliflerini, her bir iş kalemi için teklif edilen birim fiyatların miktarlarla çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat şeklinde vereceklerdir. İhale sonucunda, ihale üzerinde bırakılan istekliyle her bir iş kalemi için teklif edilen birim fiyatların miktarlarla çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.

8. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 120 (yüz yirmi) takvim günüdür.

9. Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

10. Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar BOTAŞ Genel Müdürlüğü Evrak Yönetimi Müdürlüğü Bilkent Plaza A-2 Blok Zemin Kat 06800 Bilkent ANKARA adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir. İhale (son teklif verme) saatine kadar İdareye ulaşmayan teklifler değerlendirmeye alınmaz.

11.  Bu ihale, yeterlik kriterlerini taşıyan yerli ve yabancı tüm isteklilere açıktır.

12. Yerli malı teklif eden istekliye ihalenin tamamında % 15 (yüzde on beş) oranında fiyat avantajı uygulanacaktır.

13. Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir.

14. Tekliflerde ve ödemelerde geçerli para birimi: Türk Lirası (TRY), Avro (EUR), Amerikan Doları (USD) ve İngiliz Sterlini (GBP)’dır.

15. Yükleniciye sözleşme bedelinin % 15’i oranına kadar avans verilecektir.

16. Bu ihalede alternatif teklif verilmeyecektir.

17. İhale aşırı düşük tekliflerden açıklama istenilmeksizin ekonomik açıdan en avantajlı teklif üzerinde bırakılarak sonuçlandırılacaktır.

18. Bu ihale, ceza ve ihalelerden yasaklama hükümleri hariç 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu hükümlerine tabi değildir.

İtirazlar ve Şikayetler
Bu ihaleye henüz bir itiraz yok.
İş Kalemleri
Bu ihalede iş kalemi detayı bulunmuyor.
📊 Kırım İstatistikleri

Bu idare, önceki benzer ihalelerinde yaklaşık maliyetin ortalama %18 altına sözleşme imzalamıştır.

%18
Ortalama kırım
%4 – %30
İhalelerin çoğu bu aralıkta
💡 Örnek: yaklaşık maliyet 10.000.000 ₺ ise, yukarıdaki kırım aralığına karşılık gelen sözleşme bedelleri kabaca 6.980.000 – 9.560.000 ₺ arasındadır.
🗄️ ANKARA ili (Mal Alımı) kapsamında 16,779 ihaleden hesaplandı · Geçmişe dayalı tahmindir Sorumluluk reddi beyanı Diyosis, bu analizi geçmiş ihalelerdeki verilere dayanarak tahmini olarak hesaplamıştır. Bağlayıcı değildir, resmi bir değerlendirme niteliği taşımaz. Sorumluluk kabul edilmez.
Sonuç Henüz Açıklanmadı
Bu ihale henüz sonuçlanmamış. Sonuç bilgileri açıklandığında otomatik olarak güncellenecek.
🔔 Bildirim Al
WhatsApp'tan yazın