İlan Kategorisi
Normal İhale
İlgili Birim / Yer
Şanlıurfa
İlan Yayım Tarihi
20.08.2026
İhale / Son Teklif
07.09.2026 14:00
İlan Metni
KONU: ŞANLIURFA GAP HAVALİMANI ELEKTRİKLİ ARAJ ŞARJ
CİHAZI MAHALLİ KİRALAMA İHALESİ İLANI
1.Şanlıurfa GAP Havalimanında bulunan VZY-76 no.lu 200 m²lik mahal 5 adet
elektrikli araç şarj ünitesi kurulmak ü zere KDV Hariç 20.600,00-TL/Ay
(YirmiBinAltıYüzTL) muhammen kira bedeli üzerinden DHMİ Kira İhale
Yönergesi doğrultusunda açık ihale usulü ile ihale edilip , ihale kira bedeline ilave
olarak 5 adet araç şarj cihazı (ünitesi) DHMİ Havalimanı Ücret Tarifeleri Elektrik,
Su, Atık Su, Isıtma Soğutma ve Ha valandırma Tarifesi Madde 2 tarife tablosundaki
bedeller ve Madde 3 uygulama esasları ile birlikte ;
-0 ile 1 m² arasında alan kaplayan elektrikli şarj istasyonları için ayrıca KDV
Hariç 1.372 TL/Adet/Ay ücret alınması,
-1 m²den fazla alan kap layan elektrikli şarj istas yonları için ay rıca KDV
Hariç 2.057 TL/Adet/Ay ücret alınması şartlarıyla Pazarlama ve Ticaret Komisyonu
Yönergesinin 17.2.4. maddesi kapsamında 31.12.2026 tarihine kadar sözleşme
düzenlenerek kiraya verilecektir.
2. Söz konusu mahall e ait sözleşme taslağı ve ihale şartnamesi DHMİ Genel
Müdürlüğü Pazarlam a v e Ticaret Dairesi Başkanlığı veya Şanlıurfa GAP
Havalimanı Müdürlüğünden KDV dâhil 1.000.-TL ( BinTL) karşılığında te min
edilebilir.
3. İhaleye katılmak istey enler; 100.000.-TL ( YüzBinTL) geçici teminat
vereceklerdir.
4. Kiralanacak mahalle talip olanlar 07/09/2026 günü sa at 14:00’e kadar ihaleye
katılma şartlarında belir tilen ev rakları tamamlayıp DHM İ Şanlıurfa GAP
Havalimanı Müdürlüğü Evrak Biri mine vereceklerdir. Belirtilen tarih ve saatten
sonra yapılacak başvurular ile posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
5. İstenen belgeleri eksik, yanlış veya zamanında getirmeyenlerin müracaatları
yapılmamış sayılacaktır.
6. Söz k onusu mahal le ile ilgili olarak daha önce İdaremize verilen dilekçeler
geçersizdir.
7.İhale 07/09/2026 günü saat 14:30’da DHMİ Şanlıurfa GAP Havalimanı
Müdürlüğünde yapılacaktır.
8. Kuruluşumuz yapılan b u ihale de 2886 Sayılı Devlet İhale Ka nunu ile 4734
Sayılı Kamu İhale Kanununa tabi olmayıp ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.
Adres: Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü
Emniyet Mahallesi Mevlana Bulvarı, No: 32 Etiler
06560 Yenimahalle / Ankara
Tel: 0 312 204 22 97
Faks: 0 312 212 54 22
(DHMİ)
DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ
GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN
(DHMİ)
KONU: RENT A CAR MAHALLİ İHALE İLANI
Doküman İndir