2026/2027 KAMPANYA DÖNEMİ MEYDAN TAHMİL TAHLİYE İŞLERİNDE ÇALIŞTIRILACAK İŞ MAKİNASI VE KAMYON KİRALAMASI HİZMET ALIMI

Hizmet Alımı Katılıma Açık İstisna Aşırı Düşük Sorgusu Yapın
Doküman
Takip Et

İdare bilgileri bulunmuyor

İdarenin adres ve iletişim bilgileri şartnameden çıkarılamadı.

İletişim bilgilerini EKAP ilanından teyit ediniz.

Zeyilname bulunmuyor

Bu ihalede düzeltme ilanı veya zeyilname yayımlanmamış.

Zeyilname ihale gününe kadar yayımlanabilir; resmi kaynaklardan da kontrol ediniz.

Sonuç ilanı yayımlanmamış

İhale sonuçlansa bile sonuç ilanı ayrıca yayımlanır.

Sonuç ilanı yayımlandığında, bu bölüme eklenecektir.

İhale Bilgileri
İhale Türü
İşin Süresi
4 ay (120 gün)
İhale Usulü
Açık — 4734 / 3-g
Sözleşme Türü
Birim fiyat
Durum
İhale İlanı Yayımlanmış, Katılıma Açık
Ödeme
Hakediş usulü
İlan Tarihi
04.09.2026
Gecikme Cezası
%0,1 / gün
İhale Tarihi
15.09.2026 10:30 [ 9 gün 23:35:52 kaldı ]
İş Deneyim Oranı
%25
İhale Detayları
e-İhale
e-Eksiltme
Kısmi Teklif
Ortak Alım
Çerçeve Anlaşma
Fiyat Dışı Unsur
Ekonomik-Mali Yeterlik
Mesleki-Teknik Yeterlik
İş Deneyim Belgesi
Yerli Malı Avantajı
Yabancı İstekli
Alternatif Teklif
Konsorsiyum
Alt Yüklenici
Fiyat Farkı
Avans
Personel Çalıştırmaya Dayalı
Resmi doküman esastır. Teklif vermeyi düşünüyorsanız, resmi dokümanın her satırını inceleyiniz.
İhale İlanı
MEYDAN TAHMİL TAHLİYE İŞLERİNDE ÇALIŞTIRILACAK İŞ MAKİNASI VE KAMYON KİRALAMASI HİZMETİ ALINACAKTIR
TÜRKİYE ŞEKER FABRİKALARI ANONİM ŞİRKETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ERCİŞ ŞEKER FABRİKASI MÜDÜRLÜĞÜ

İhale Kayıt Numarası:2026/1657464
İşin Adı : 2026/2027 Kampanya Dönemi Meydan Tahmil Tahliye İşlerinde Çalıştırılacak İş Makinası Ve Kamyon Kiralaması Hizmet Alımı
İhale Türü - Usulü : Hizmet Alımı - Açık İhale Usulü
1 - İdarenin
a) Adresi:Sahil Kent Mah. Sahil Kent 6. Sokak No:11 65400
b) Telefon ve faks numarası:04323882009 - 4323882005
c) Elektronik posta adresi:ercisseker@turkseker.gov.tr
ç) İhale / Ön Yeterlik dokümanının
görülebileceği internet adresi
:ercisseker@turkseker.gov.tr
2 - İhale konusu hizmetin
a) Niteliği, türü ve miktarı :Yüklenici 1 adet 200 HP gücünde, lastik tekerlekli, ağzı bıçaklı Loder; (yükleyici) getirecek olup, en az 3000 ton/gün yükleme kapasiteli ve bakımlı olacak ve yüklenici 1 adet 20-25 ton'luk damperli kamyon getirecek olup, kamyon kasa kapakları damper kaldırıldığında alttan açılacak şekilde olacak, bakımlı olacak, (± %20 Toleranslı) 120 gün boyunca 24 saat hizmet verecektir. Yüklenecek, taşınacak ve atılacak malzeme miktarı yaklaşık 38.500 ton’dur. Detaylar teknik şartnamede yer almaktadır.
b) Yapılacağı Yer :Erciş Şeker Fabrikası Müdürlüğüne Bağlı Birimler ve Fabrika İçi İşletme Servisine Bağlı Tüm Kısımlar
c) Süresi:İşin süresi işe başlama tarihinden itibaren 4 ay’dır.
3- İhalenin / Ön Yeterlik /
Yeterlik Değerlendirmesinin
:
a) Yapılacağı yer:Erciş Şeker Fabrikası Ofis binası Toplantı Salonu
b) Tarihi ve saati:15.09.2026 - 10:30
4-İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:

4-İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:

4.1. İhale Dokümanı EKAP üzerinden bedelsiz olarak görülebilir. Ancak ihaleye teklif verecek olanların e-İmza kullanarak EKAP üzerinden İhale Dokümanını indirmeleri zorunludur.
4.2.   Teklifler, EKAP üzerinden elektronik ortamda hazırlandıktan sonra e-İmza ile imzalanarak teklife ilişkin e-Anahtar ile birlikte ihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecektir.
4.3. İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler:
4.3.1Katılım ve yeterlik kriterlerine ilişkin istekliler tarafından e-teklif kapsamında sunulması gereken bilgi ve belgeler ile fiyat dışı unsurlara ilişkin bilgi ve belgelere aşağıda yer verilmiştir:
4.3.1.1. Teklif mektubu.
4.3.2. Teklif vermeye yetkili olunduğunu gösteren bilgi ve belgeler:
4.3.2.1. Tüzel kişilerde; isteklilerin yönetimindeki görevliler ile ilgisine göre, ortaklar ve ortaklık oranlarına (halka arz edilen hisseler hariç)/üyelerine/kurucularına ilişkin bilgi ve belgeler.
4.3.2.2. Vekâleten ihaleye katılma halinde vekile ilişkin bilgi ve belgeler.
4.3.3. Geçici teminat.
4.3.4. İsteklinin iş ortaklığı olması halinde iş ortaklığı beyannamesi
4.4. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:
Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin bilgi, belge veya kriter belirtilmemiştir.
4.5. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:
4.5.1. Son beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında kabul işlemleri tamamlanan ve teklif edilen bedelin % 25 oranından az olmamak üzere, ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler veya teknolojik ürün deneyim belgesi.
4.5.1.1. Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere kullanılan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ve 4734 sayılı Kanuna göre yapılacak ihalelere ilişkin sözleşmelerin yürütülmesi konusunda temsile ve yönetime yetkili olan ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicili müdürlükleri veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartların korunduğunu gösteren, e-forma uygun belgenin kullanılması zorunludur.
4.5.1.2. 4734 sayılı Kanun kapsamındaki idarelere taahhüt edilenler dışında yurt dışında gerçekleştirilen işlerden elde edilen iş deneyiminin 13/1/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 195 inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince pay çoğunluğuna dayanarak kurulan şirketler topluluğu ilişkisi içinde kullanılması halinde bu hukuki ilişkiyi ve bu ilişkinin süresini tevsik eden belgelerin sunulması zorunludur.
4.6. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:
a) Kamyon ve Yükleyici ile yapılan her türlü tahmil tahliye ve nakliye işleri

b) İş makinesi kiralanması ile ilgili kiralama hizmetleri

c) Her türlü hafriyat çalışmaları ve nakliyesi ile ilgili işler benzer iş olarak kabul edilecektir.

5. Diğer Hususlar
5.1. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

5.2. Geçici teminat olarak kullanılan teminat mektuplarında geçerlilik tarihi belirtilmelidir. Bu tarih, 29 / 01 / 2027 tarihinden önce olmamak üzere istekli tarafından belirlenir.
5.3. Tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren en az 90(doksan) takvim günü olmalıdır.
5.4. İstekliler tekliflerini, her bir iş kalemi için teklif edilen birim fiyatlarının miktarlarla çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat şeklinde vereceklerdir. İhale sonucu, ihale üzerinde bırakılan istekliyle her bir iş kalemi için teklif edilen birim fiyatların miktarlarla çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.
5.5. Bu ihale Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Mal ve Hizmet Alımı Yönetmeliği esaslarına göre yapılacaktır.
5.6. Bu ihale ceza ve yasaklama ile ilgili hükümler hariç 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’na ve 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu’na tabi değildir.

 

İtirazlar ve Şikayetler
Bu ihaleye henüz bir itiraz yok.
İş Kalemleri 1 kalem
#İş Kaleminin AdıMiktar
1 Ayrıntılar için İdari ve Teknik Şartname bölümlerine bakınız.
İhale Dokümanları kişisel veriler gizlenmiştir
TÜRKİYE ŞEKER FABRİKALARI A.Ş. MAL VE HİZMET ALIM YÖNETMELİĞİ
ESASLARINA GÖRE ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILAN PERSONEL
ÇALIŞTIRILMASINA DAYALI OLMAYAN HİZMET ALIM İHALELERİNDE
UYGULANACAK TİP İDARİ ŞARTNAME
(2026/2027 KAMPANYA DÖNEMİ MEYDAN TAHMİL TAHLİYE İŞLERİNDE
ÇALIŞTIRILACAK İŞ MAKİNASI VE KAMYON KİRALAMASI HİZMET ALIMI)
I- İHALENİN KONUSU VE TEKLİF VERMEYE İLİŞKİN HUSUSLAR
Madde 1- İdareye ilişkin bilgiler
1.1. İdarenin;
a) Adı: T.Ş.F.A.Ş. Erciş Şeker Fabrikası Müdürlüğü
b) Adresi: Sahil Kent Mah. Sahil Kent 6. Sok. No:11 Erciş / VAN
c) Telefon numarası: [TELEFON GİZLİ]Hat)
ç) İlgili personelinin adı, soyadı ve ünvanı: [AD SOYAD GİZLİ]
Madde 2- İhale konusu işe/alıma ilişkin bilgiler
2.1. İhale konusu alımın;
a) Adı: 2026/2027 Kampanya Dönem(cid:3444) Meydan Tahm(cid:3444)l Tahl(cid:3444)ye İşler(cid:3444)nde Çalıştırılacak İş
Mak(cid:3444)nası ve Kamyon K(cid:3444)ralaması H(cid:3444)zmet Alımı
b) Türü: Personel Çalıştırılmasına Dayalı Olmayan Hizmet Alımı
c) İlgili Uygulama Yönetmeliği: Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Mal ve Hizmet Alımı Yönetmeliği
ç) Miktarı: Yüklen(cid:3444)c(cid:3444) 1 adet 200 HP gücünde, last(cid:3444)k tekerlekl(cid:3444), ağzı bıçaklı Loder; (yükley(cid:3444)c(cid:3444))
get(cid:3444)recek olup, en az 3000 ton/gün yükleme kapas(cid:3444)tel(cid:3444) ve bakımlı olacak ve yüklen(cid:3444)c(cid:3444) 1 adet
20-25 ton'luk damperl(cid:3444) kamyon get(cid:3444)recek olup, kamyon kasa kapakları damper
kaldırıldığında alttan açılacak şek(cid:3444)lde olacak, bakımlı olacak, (± %20 Toleranslı) 120 gün
boyunca 24 saat h(cid:3444)zmet verecekt(cid:3444)r. Yüklenecek, taşınacak ve atılacak malzeme m(cid:3444)ktarı
yaklaşık 38.500 ton’dur. Detaylar tekn(cid:3444)k şartnamede yer almaktadır.
d) İşin yapılacağı teslim edileceği yer: Erc(cid:3444)ş Şeker Fabr(cid:3444)kası Müdürlüğüne Bağlı B(cid:3444)r(cid:3444)mler ve
Fabr(cid:3444)ka İç(cid:3444) İşletme Serv(cid:3444)s(cid:3444)ne Bağlı Tüm Kısımlar
Madde 3- İhaleye ilişkin bilgiler
3.1. a) İhale kayıt numarası: 2026/1657464
b) İhale usulü: Açık ihale usulü
c) İhale tarihi ve saati:15.09.2026- Saat 10.30
ç) İhalenin yapılacağı (e-tekliflerin açılacağı) adres: Erc(cid:3444)ş Şeker Fabr(cid:3444)kası Of(cid:3444)s B(cid:3444)nası Toplantı
Salonu
3.2. Teklifler, ihale saatine kadar EKAP üzerinden e-teklif olarak gönderilir. İhale saatine kadar
gönderilmeyen teklifler değerlendirmeye alınmaz.
3.3. Verilen teklifler, zeyilname düzenlenmesi hali hariç, herhangi bir sebeple geri alınamaz.
3.4. İhale tarihinin tatil gününe rastlaması halinde ihale, takip eden ilk iş gününde yukarıda
belirtilen yer ve saatte yapılır ve bu saate kadar verilen teklifler kabul edilir.
3.5. İlan/davet tarihinden sonra çalışma saatlerinin değişmesi halinde de ihale yukarıda belirtilen
saatte yapılır.
3.6. Saat ayarlarında, TÜBİTAK Ulusal Metroloji Enstitüsü tarafından kullanılan atom saati esas
alınır.
Sayfa 1 / 17
Madde 4- İhale dokümanının görülmesi ve indirilmesi ile EKAP’a kayıt zorunluluğu
4.1. İhale dokümanı EKAP’ta görülebilir. İhaleye teklif verilebilmesi için EKAP hesabına giriş
yapılarak dokümanın indirilmesi zorunludur.
4.2. İhale dokümanının görülüp indirilebileceği internet sitesi: https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/
4.3. Ortak girişimlerde ortaklardan herhangi birinin dokümanı indirmiş olması yeterlidir.
4.4. İhale dokümanı indirecek gerçek veya tüzel kişilerin, ortak girişimlerde ise ortakların
tamamının EKAP’a kayıtlı olması zorunludur.
Madde 5- İhale dokümanının kapsamı
5.1. İhale dokümanı aşağıdaki belgelerden oluşmaktadır:
a) İdari Şartname.
b) Teknik Şartname.
c) Sözleşme Tasarısı.
d)Standart Formlar
*İş Ortaklığı Beyannamesi Örneği (Gerekiyorsa)
*Geçici Teminat
*Kesin Teminat
*İş Deneyim Belgesi
*İş Deneyimini Gösteren Belgesi Kullanılacak Ortağa İlişkin Ortaklık Durum Belgesi
5.2. Ayrıca, bu Şartnamenin ilgili hükümleri gereğince İdarenin düzenleyeceği zeyilnameler ile
isteklilerin yazılı talebi üzerine İdare tarafından yapılan yazılı açıklamalar, ihale dokümanının
bağlayıcı bir parçasıdır.
5.3. İhale dokümanının tamamının veya bir kısmını oluşturan belgelerin Türkçe yanında başka
dillerde de hazırlanması halinde, ihale dokümanının anlaşılmasında, yorumlanmasında ve
anlaşmazlıkların çözümünde Türkçe metin esas alınır.
5.4. İhale dokümanının içeriği dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Teklifin verilmesine ilişkin
şartların yerine getirilmemesinden kaynaklanan sorumluluk teklif verene aittir.
Madde 6- Tebligat esasları
6.1. İdare tarafından istekli ve istekli olabileceklere tebligatlar EKAP üzerinden yapılır ve buna
ilişkin teyit aranmaz.
6.2. Tebligat, iş günlerinde ve 09.00-18.00 saatleri arasında (yarım mesai günlerinde 09.00-13.00)
yapılır. Bu süreler dışında gönderilen tebligatlar, kaydedildiği tarihi takip eden ilk iş günü içinde
ilgililerin EKAP’ta yer alan bildirim kutusuna ulaştırılır. Tebligatın, ilgililerin bildirim kutusuna
ulaştığı tarih tebliğ tarihi sayılır. Tebligat sürecine ilişkin bildirim zamanı, konu ve içerik gibi
bilgiler EKAP üzerinde kayıt altına alınır.
6.3. Tebligatın haklı veya zorunlu nedenlerle EKAP üzerinden yapılamaması durumunda, imza
karşılığı elden tebligat yapılması yöntemine öncelik tanınarak 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun
65 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde sayılan diğer yöntemlere başvurulur.
6.4. İdare tarafından ortak girişimlere tebligat, pilot veya koordinatör ortağa yapılır.
6.5. İstekli olabilecekler ile isteklilerin idareye yapacakları talep ve başvurularda EKAP dışında
elektronik ortam ve faks kullanılamaz.
II- İHALEYE KATILMAYA İLİŞKİN HUSUSLAR
Madde 7- Katılım ve yeterlik kriterleri
Sayfa 2 / 17
7.1. Katılım ve yeterlik kriterlerine ilişkin istekliler tarafından e-teklif kapsamında sunulması
gereken bilgi ve belgeler aşağıda sayılmıştır:
a) Teklif mektubu.
b) Teklif vermeye yetkili olunduğunu gösteren bilgi ve belgeler:
1) Tüzel kişilerde; isteklilerin yönetimindeki görevliler ile ilgisine göre, ortaklar ve
ortaklık oranlarına (halka arz edilen hisseler hariç)/üyelerine/kurucularına ilişkin bilgi ve belgeler.
2) Vekâleten ihaleye katılma halinde vekile ilişkin bilgi ve belgeler.
c) Geçici teminat.
ç) Bu Şartnamenin 7.2 nci ve 7.3 üncü maddelerinde belirtilen bilgi ve belgeler.
d) İsteklinin iş ortaklığı olması halinde iş ortaklığı beyannamesi
e) Bu madde boş bırakılmıştır.
7.1.1. İhaleye iş ortaklığı olarak teklif verilmesi halinde, iş ortaklığının her bir ortağı tarafından
7.1 inci maddenin (b) bendinde yer alan belgelerin ayrı ayrı sunulması zorunludur.
7.1.2. Bu madde boş bırakılmıştır.
7.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler:
7.2.1. Bu madde boş bırakılmıştır
7.2.2. Bu madde boş bırakılmıştır
7.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler:
7.3.1 İstekl(cid:3444)n(cid:3444)n teknoloj(cid:3444)k ürün deney(cid:3444)m belges(cid:3444) ya da yurt (cid:3444)ç(cid:3444)nde veya yurt dışında kamu veya
özel sektörde bedel (cid:3444)çeren tek b(cid:3444)r sözleşme kapsamında taahhüt ed(cid:3444)len (cid:3444)hale konusu (cid:3444)ş veya benzer
(cid:3444)şlere (cid:3444)l(cid:3444)şk(cid:3444)n olarak;
a) İlk (cid:3444)lan tar(cid:3444)h(cid:3444)nden ger(cid:3444)ye doğru son beş yıl (cid:3444)ç(cid:3444)nde kabul (cid:3444)şlemler(cid:3444) tamamlanan h(cid:3444)zmet alımlarıyla
(cid:3444)lg(cid:3444)l(cid:3444) (cid:3444)ş deney(cid:3444)m(cid:3444)n(cid:3444) gösteren belgeler(cid:3444) veya
b) Devred(cid:3444)len (cid:3444)şlerde dev(cid:3444)r önces(cid:3444)ndek(cid:3444) veya sonrasındak(cid:3444) dönemde (cid:3444)lk sözleşme bedel(cid:3444)n(cid:3444)n en az
% 80'(cid:3444)n(cid:3444)n gerçekleşt(cid:3444)r(cid:3444)lmes(cid:3444) şartıyla, (cid:3444)lk (cid:3444)lan veya davet tar(cid:3444)h(cid:3444)nden ger(cid:3444)ye doğru son beş yıl (cid:3444)ç(cid:3444)nde
kabul (cid:3444)şlemler(cid:3444) tamamlanan h(cid:3444)zmet (cid:3444)şler(cid:3444)ne (cid:3444)l(cid:3444)şk(cid:3444)n deney(cid:3444)m(cid:3444)n(cid:3444) gösteren belgeler(cid:3444), sunması
zorunludur. İlk (cid:3444)lan veya davet tar(cid:3444)h(cid:3444) (cid:3444)le (cid:3444)hale veya son başvuru tar(cid:3444)h(cid:3444) arasında kabul (cid:3444)şlemler(cid:3444)
tamamlanan h(cid:3444)zmet (cid:3444)şler(cid:3444), (cid:3444)lg(cid:3444)s(cid:3444)ne göre (a) veya (b) bend(cid:3444) kapsamında değerlend(cid:3444)r(cid:3444)l(cid:3444)r.
İstekl(cid:3444) tarafından tekl(cid:3444)f ed(cid:3444)len bedel(cid:3444)n % 25'ten az olmamak üzere, (cid:3444)hale konusu (cid:3444)ş veya benzer
(cid:3444)şlere a(cid:3444)t tek sözleşmeye (cid:3444)l(cid:3444)şk(cid:3444)n (cid:3444)ş deney(cid:3444)m(cid:3444)n(cid:3444) gösteren belgeler(cid:3444)n veya teknoloj(cid:3444)k ürün deney(cid:3444)m
belges(cid:3444)n(cid:3444)n sunulması gerek(cid:3444)r.
İş ortaklığında p(cid:3444)lot ortağın, (cid:3444)stenen (cid:3444)ş deney(cid:3444)m tutarının en az % 70'(cid:3444)n(cid:3444), d(cid:3444)ğer ortakların her b(cid:3444)r(cid:3444)n(cid:3444)n,
(cid:3444)stenen (cid:3444)ş deney(cid:3444)m tutarının en az % 10'unu sağlaması ve d(cid:3444)ğer ortak veya ortakların (cid:3444)ş deney(cid:3444)m
tutarı toplamının (cid:3444)se (cid:3444)stenen (cid:3444)ş deney(cid:3444)m tutarının % 30'undan az olmaması gerek(cid:3444)r. Ancak, (cid:3444)haleye
katılan (cid:3444)ş ortaklığının ortakları tarafından ortaklık oranları ve yapısı aynı olmak kaydıyla daha önce
kurulmuş olan (cid:3444)ş ortaklığının gerçekleşt(cid:3444)rd(cid:3444)ğ(cid:3444) b(cid:3444)r (cid:3444)şten elde ed(cid:3444)len (cid:3444)ş deney(cid:3444)m(cid:3444)n(cid:3444) gösteren belgeler(cid:3444)n
sunulması hal(cid:3444)nde, p(cid:3444)lot ortak ve d(cid:3444)ğer ortakların her b(cid:3444)r(cid:3444)n(cid:3444)n b(cid:3444)r(cid:3444)nc(cid:3444) cümledek(cid:3444) oranlara göre asgar(cid:3444)
(cid:3444)ş deney(cid:3444)m tutarını sağlaması koşulu aranmaz.
İstekl(cid:3444)n(cid:3444)n teknoloj(cid:3444)k ürün deney(cid:3444)m belges(cid:3444)n(cid:3444) sunması hal(cid:3444)nde, (cid:3444)ş deney(cid:3444)m(cid:3444)ne (cid:3444)l(cid:3444)şk(cid:3444)n yeterl(cid:3444)k
kr(cid:3444)ter(cid:3444)n(cid:3444) sağladığı kabul ed(cid:3444)l(cid:3444)r. İş ortaklığında teknoloj(cid:3444)k ürün deney(cid:3444)m belges(cid:3444)n(cid:3444) sunan ortağın
kend(cid:3444)s(cid:3444)ne a(cid:3444)t (cid:3444)ş deney(cid:3444)m tutarına (cid:3444)l(cid:3444)şk(cid:3444)n asgar(cid:3444) yeterl(cid:3444)k kr(cid:3444)ter(cid:3444)n(cid:3444) sağladığı kabul ed(cid:3444)l(cid:3444)r.
7.3.1.1 Benzer iş olarak kabul edilecek işler aşağıda belirtilmiştir:
a) Kamyon ve Yükleyici ile yapılan her türlü tahmil tahliye ve nakliye işleri;
b) İş makinesi kiralanması ile ilgili kiralama hizmetleri,
Sayfa 3 / 17
c) Her türlü hafriyat çalışmaları ve nakliyesi ile ilgili işler benzer iş olarak kabul
edilecektir.
7.3.1.2. Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere kullanılan belgenin, tüzel kişiliğin
yarısından fazla hissesine sahip ve 4734 sayılı Kanuna göre yapılacak ihalelere ilişkin
sözleşmelerin yürütülmesi konusunda temsile ve yönetime yetkili olan ortağına ait olması halinde,
ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicili müdürlükleri veya yeminli
mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra
düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartların
korunduğunu gösteren, e-forma uygun belgenin kullanılması zorunludur.”
“7.3.1.3. 4734 sayılı Kanun kapsamındak(cid:3444) (cid:3444)darelere taahhüt ed(cid:3444)lenler dışında yurt dışında
gerçekleşt(cid:3444)r(cid:3444)len (cid:3444)şlerden elde ed(cid:3444)len (cid:3444)ş deney(cid:3444)m(cid:3444)n(cid:3444)n 13/1/2011 tar(cid:3444)hl(cid:3444) ve 6102 sayılı Türk T(cid:3444)caret
Kanunu’nun 195 (cid:3444)nc(cid:3444) maddes(cid:3444)n(cid:3444)n (cid:3444)k(cid:3444)nc(cid:3444) fıkrası gereğ(cid:3444)nce pay çoğunluğuna dayanarak kurulan
ş(cid:3444)rketler topluluğu (cid:3444)l(cid:3444)şk(cid:3444)s(cid:3444) (cid:3444)ç(cid:3444)nde kullanılması hal(cid:3444)nde bu hukuk(cid:3444) (cid:3444)l(cid:3444)şk(cid:3444)y(cid:3444) ve bu (cid:3444)l(cid:3444)şk(cid:3444)n(cid:3444)n süres(cid:3444)n(cid:3444)
tevs(cid:3444)k eden belgeler(cid:3444)n sunulması zorunludur.
7.3.2. Bu madde boş bırakılmıştır.
7.3.3. Bu madde boş bırakılmıştır.
7.4. İstekli tarafından teklifi kapsamında ihaleye katılım belgesine aktarılarak sunulması ve/veya
sağlanması gerektiği bu Şartnamenin 7 nci maddesi dışındaki maddeleri ile teknik şartnamede
belirtilen aşağıdaki belgeler ve/veya yeterlik kriterleri:
………………………………………………………………………………………………….
7.5. Bu Şartnamenin 7 nci maddesi dışında ihale dokümanında sayılan diğer belgeler ve/veya
düzenlenen diğer yeterlik kriterleri tekliflerin değerlendirilmesinde dikkate alınmaz.
7.6. Tekliflerin dili: Tekl(cid:3444)f(cid:3444) oluşturan belgeler (cid:3444)le tekl(cid:3444)fler(cid:3444)n değerlend(cid:3444)r(cid:3444)lmes(cid:3444) aşamasında (cid:3444)stenen
belgeler ve ekler(cid:3444) Türkçe olacaktır
7.6.1.Teklifi oluşturan belgeler ile tekliflerin değerlendirilmesi aşamasında istenen belgeler ve
ekleri Türkçe olacaktır. Başka bir dilde düzenlenen belgeler, Türkçe onaylı tercümesi ile birlikte
sunulması halinde geçerli sayılacaktır. Bu durumda, belgelerin yorumlanmasında Türkçe tercüme
esas alınır. Tercümelerin yapılması ve tercümelerin tasdiki işleminde ilgili maddedeki
düzenlemeler esas alınacaktır.
7.7. Belgelerin sunuluş şekli:
7.7.1. İhaleye katılım belgesine aktarılan belgelerden; entegrasyonlar aracılığıyla veya EKAP’tan
ya da diğer kamu kurum ve kuruluşları ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının
internet sayfası üzerinden erişilerek teyit edilebilenler için bu maddede düzenlenen belgelerin
sunuluş şekline ilişkin şartlar aranmaz.
7.7.2. EKAP’a yüklenmek suretiyle ihaleye katılım belgesine aktarılan belgelerden 7.7.1 inci
maddeye göre teyit edilemeyenlerin, asıl veya aslına uygunluğu noterce onaylanmış örnekler
olması zorunludur. Fatura örnekleri de asıl olarak kabul edilir.
7.7.2.1. Noter onaylı belgelerin aslına uygun olduğunu belirten bir şerh taşıması zorunlu olup,
sureti veya fotokopisi görülerek onaylanmış olanlar ile “ibraz edilenin aynıdır” veya bu anlama
gelecek bir şerh taşıyanlar geçerli kabul edilmeyecektir.
7.7.3. Bu Şartname kapsamında belgelerin fiziki olarak sunulmasının istenildiği hallerde, istekliler
tarafından belgelerin aslı yerine belgelerin tesliminden önce İdare tarafından “aslı idarece
görülmüştür” veya bu anlama gelecek şekilde şerh düşülen suretleri sunulabilir.
7.7.4. Türkiye Cumhuriyetinin yabancı ülkelerde bulunan temsilcilikleri tarafından düzenlenen
belgeler dışında yabancı ülkelerde düzenlenen belgeler ile yabancı ülkelerin Türkiye’deki
temsilcilikleri tarafından düzenlenen belgelerin tasdik işlemi:
7.7.4.1. Yabancı Resmi Belgelerin Tasdiki Mecburiyetinin Kaldırılması Sözleşmesine taraf
ülkelerde düzenlenen ve bu Sözleşmenin 1 inci maddesi kapsamında bulunan resmi belgeler,
“apostil tasdik şerhi” taşıması kaydıyla Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluğu veya Türkiye
Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tasdik işleminden muaftır. Apostil tasdik işleminden, belgedeki
Sayfa 4 / 17
imzanın doğruluğunun, belgeyi imzalayan kişinin hangi sıfatla imzaladığının ve varsa üzerindeki
mühür veya damganın aslı ile aynı olduğunun teyidi işlemi anlaşılır. Belgedeki imzanın
doğruluğunun, belgeyi imzalayan kişinin hangi sıfatla imzaladığının ve varsa üzerindeki mühür
veya damganın aslı ile aynı olduğunun; düzenlendiği ülkedeki yetkili diğer mercilerce teselsülen
tasdik edilmiş olması ve apostil tasdik şerhinin tasdik silsilesindeki bir önceki merciye ilişkin
olması halinde de belgenin usulüne uygun olarak sunulduğu kabul edilecektir.
7.7.4.2. Türkiye Cumhuriyeti ile diğer devlet veya devletler arasında, belgelerdeki imza, mühür
veya damganın tasdik işlemini düzenleyen hükümler içeren bir anlaşma veya sözleşme bulunduğu
takdirde, bu ülkelerde düzenlenen belgelerin tasdik işlemi, bu anlaşma veya sözleşme hükümlerine
göre yaptırılabilir.
7.7.4.3. 7.7.4.1 inci veya 7.7.4.2 nci madde kapsamına girmeyen belgeler aşağıdaki yöntemlerden
biri ile tasdik edilmelidir:
1) Belge, doğrudan düzenlendiği ülkenin Dışişleri Bakanlığı ya da düzenlendiği ülkedeki yetkili
diğer mercilerin tasdikini müteakip o ülkenin Dışişleri Bakanlığı tarafından tasdik edildikten sonra
o ülkedeki Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluğu tarafından tasdik edilmelidir. Türkiye Cumhuriyeti
Konsolosluğunun bulunmadığı ülkelerde ise tasdik işlemi bu ülkeyle ilişkilerden sorumlu Türkiye
Cumhuriyeti Konsolosluğu tarafından yapılır. Düzenlendiği ülkedeki yetkili diğer mercilerin
tasdiki ile belgenin düzenlendiği ülke Dışişleri Bakanlığı tasdik işleminden; belgedeki bir önceki
imzanın doğruluğunun, belgeyi imzalayan kişinin hangi sıfatla imzaladığının ve varsa üzerindeki
mühür veya damganın aslı ile aynı olduğunun teyidi işlemi anlaşılır. Türkiye Cumhuriyeti
Konsolosluğu tasdik işleminden ise; imzanın doğruluğunun ve varsa üzerindeki mühür veya
damganın aslı ile aynı olduğunun teyidi işlemi anlaşılır.
2) Belge, sırasıyla düzenlendiği ülkenin Türkiye’deki temsilciliği ile Türkiye Cumhuriyeti
Dışişleri Bakanlığı tarafından tasdik edilmelidir. Düzenlendiği ülkenin Türkiye’deki
temsilciliğinin tasdik işleminden; belgedeki imzanın doğruluğunun, belgeyi imzalayan kişinin
hangi sıfatla imzaladığının ve varsa üzerindeki mühür veya damganın aslı ile aynı olduğunun teyidi
işlemi anlaşılır. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tasdik işleminden ise; imzanın
doğruluğunun ve varsa üzerindeki mühür veya damganın aslı ile aynı olduğunun teyidi işlemi
anlaşılır.
7.7.4.4. Teselsülen yapılan tasdik işlemlerinde teyit edilecek unsurlara ilişkin eksikliklerin veya
hataların sonraki merciler tarafından tasdik kapsamında giderilmesi veya düzeltilmesi halinde de
belgenin usulüne uygun olarak sunulduğu kabul edilir.
7.7.4.5. Yabancı ülkenin Türkiye’deki temsilciliği tarafından düzenlenen belgeler, Türkiye
Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından tasdik edilmelidir. Bu tasdik işleminden belgedeki
imzanın doğruluğunun ve varsa üzerindeki mühür veya damganın aslı ile aynı olduğunun teyidi
işlemi anlaşılır.
7.7.4.6. Fahri konsolosluklarca düzenlenen belgelere dayanılarak işlem tesis edilmez.
7.7.4.7. Tasdik işleminden muaf tutulan resmi niteliği bulunmayan belgeler:
7.7.4.7.1. Bu madde boş bırakılmıştır
7.7.5. Yabancı dilde düzenlenen belgelerin tercümelerinin yapılması ve bu tercümelerin tasdik
işlemi:
7.7.5.1. Yerli istekliler tarafından yabancı dilde düzenlenen belgelerin tercümeleri ve bu
tercümelerin tasdik işlemi aşağıdaki şekilde yapılır:
7.7.5.1.1. Yerli istekliler ile Türk vatandaşı gerçek kişi ve/veya Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına
göre kurulmuş tüzel kişi ortağı bulunan iş ortaklıkları veya konsorsiyumlar tarafından yabancı
dilde düzenlenen belgelerin tercümelerinin, Türkiye’deki yeminli tercümanlar tarafından
yapılması ve noter tarafından onaylanması zorunludur. Bu tercümeler Türkiye Cumhuriyeti
Dışişleri Bakanlığı tasdik işleminden muaftır.
7.7.5.2. Yabancı istekliler tarafından yabancı dilde düzenlenen belgelerin tercümeleri ve bu
tercümelerin tasdik işlemi aşağıdaki şekilde yapılır:
Sayfa 5 / 17
7.7.5.2.1. Tercümelerin tasdik işleminden, tercümeyi gerçekleştiren yeminli tercümanın imzası ve
varsa belge üzerindeki mührün ya da damganın aslı ile aynı olduğunun teyidi işlemi anlaşılır.
7.7.5.2.2. Belgelerin tercümelerinin, verildiği ülkedeki yeminli tercüman tarafından yapılmış
olması ve tercümesinde apostil tasdik şerhi taşıması halinde, bu tercümelerde başkaca bir tasdik
şerhi aranmaz. Bu tercümelerin apostil tasdik şerhi taşımaması durumunda ise tercümelerdeki imza
ve varsa üzerindeki mühür veya damga, bu ülkedeki ilgili Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluğu
tarafından veya sırasıyla belgenin düzenlendiği ülkenin Türkiye’deki temsilciliği ile Türkiye
Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından tasdik edilmelidir.
7.7.5.2.3. Türkiye Cumhuriyeti ile diğer
EKAP dökümanlarından alınmıştır. Bir farklılık olursa, EKAP dökümanları esas alınmalıdır. Kişisel veriler (ad-soyad, telefon, TC, IBAN vb.) KVKK gereği gizlenmiştir.
📊 Kırım İstatistikleri

Bu idare, önceki benzer ihalelerinde yaklaşık maliyetin ortalama %16 altına sözleşme imzalamıştır.

%16
Ortalama kırım
%4 – %28
İhalelerin çoğu bu aralıkta
💡 Örnek: yaklaşık maliyet 10.000.000 ₺ ise, yukarıdaki kırım aralığına karşılık gelen sözleşme bedelleri kabaca 7.220.000 – 9.630.000 ₺ arasındadır.
🗄️ VAN ili (Hizmet Alımı) kapsamında 1,582 ihaleden hesaplandı · Geçmişe dayalı tahmindir Sorumluluk reddi beyanı Diyosis, bu analizi geçmiş ihalelerdeki verilere dayanarak tahmini olarak hesaplamıştır. Bağlayıcı değildir, resmi bir değerlendirme niteliği taşımaz. Sorumluluk kabul edilmez.
Sonuç Henüz Açıklanmadı
Bu ihale henüz sonuçlanmamış. Sonuç bilgileri açıklandığında otomatik olarak güncellenecek.
🔔 Bildirim Al
WhatsApp'tan yazın