MEHMED SAİD EFENDİ (HADİ ESKİŞAR) KONAĞI 2 ETAP RESTORASYON PROJESİNİN YAPTIRILMASI İŞİ

Yapım İşi Katılıma Açık İstisna Aşırı Düşük Sorgusu Yapın
İl / İlçe
Sektör
Doküman
Takip Et

İdare bilgileri bulunmuyor

İdarenin adres ve iletişim bilgileri şartnameden çıkarılamadı.

İletişim bilgilerini EKAP ilanından teyit ediniz.

Zeyilname bulunmuyor

Bu ihalede düzeltme ilanı veya zeyilname yayımlanmamış.

Zeyilname ihale gününe kadar yayımlanabilir; resmi kaynaklardan da kontrol ediniz.

Sonuç ilanı yayımlanmamış

İhale sonuçlansa bile sonuç ilanı ayrıca yayımlanır.

Sonuç ilanı yayımlandığında, bu bölüme eklenecektir.

İhale Bilgileri
İhale Türü
İhale Tarihi
30.09.2026 11:00 [ 24 gün 16:23:33 kaldı ]
İhale Usulü
Açık — 4734 / 3-i
Sınır Değer (N)
1.00
Durum
İhale İlanı Yayımlanmış, Katılıma Açık
İş Deneyim Oranı
%50
İlan Tarihi
04.09.2026
Benzer İş Grubu
Yapım İşlerinde Benzer İş Grupları Listesinde Yer Alan B-1 Grubu İşler Benzer İş Olarak Kabul Edilecektir.
İhale Detayları
e-İhale
Mesleki-Teknik Yeterlik
İş Deneyim Belgesi
Alt Yüklenici
e-Eksiltme
Kısmi Teklif
Ortak Alım
Çerçeve Anlaşma
Fiyat Dışı Unsur
Ekonomik-Mali Yeterlik
Yerli Malı Avantajı
Yabancı İstekli
Alternatif Teklif
Konsorsiyum
Fiyat Farkı
Avans
Personel Çalıştırmaya Dayalı
İhale İlanı
BİNA RESTORASYON İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR
MİLAS BELEDİYE BAŞKANLIĞI
İhale Kayıt Numarası:2026/1636003
İşin Adı : Mehmed Said Efendi (Hadi Eskişar) Konağı 2 Etap Restorasyon Projesinin Yaptırılması İşi
İhale Türü - Usulü : Yapım İşi - Açık İhale Usulü
1 - İdarenin
a) Adresi:Milas Belediye Başkanlığı Hisarbaşı Mah. Belediye Cad. No:30 Milas / Muğla
b) Telefon ve faks numarası:02525122826 - 2525132842
c) Elektronik posta adresi:info@milas.bel.tr
ç) İhale / Ön Yeterlik dokümanının
görülebileceği internet adresi
:www.milas.bel.tr
2 - İhale konusu yapım işinin
a) Niteliği, türü ve miktarı :297 kalem Mehmed Said Efendi (Hadi Eskişar) Konağı 2. Etap Restorasyon Projesi Yaptırılması İşi
b) Yapılacağı Yer :Hisarbaşı Mah. 157 ada, 4 parsel. Milas / Muğla
c) İşe başlama tarihi :Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren beş (5) gün içinde Uygulama İşleri Genel Şartnamesi hükümlerine göre yer teslimi yapılarak işe başlanır.
ç) İşin süresi :Yer tesliminden itibaren 180 takvim günü
3- İhalenin / Ön Yeterlik /
Yeterlik Değerlendirmesinin
:
a) Yapılacağı yer:Milas Belediyesi Ek Hizmet Binası Destek Hizmetleri Müdürlüğü İhale Toplantı Salonu
b) Tarihi ve saati:30.09.2026 - 11:00
4-İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler :

4.1. İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeler ve yeterlik kriterleri ile fiyat dışı unsurlara ilişkin bilgileri e-teklifleri kapsamında beyan etmeleri gerekmektedir.
4.1.1.3. İhale konusu işin yapılmasına ilişkin olarak ilgili mevzuatı gereği alınması zorunlu olan belge;

İİsteklilerin, 21.06.2026 tarih ve 33287 sayılı Resmi Gazete’de (18.07.2026 tarih ve 33313 sayılı Resmi Gazete’deki düzeltme ilanı ile)  yayımlanan Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünün 2026 Yılı Uygulama İşleri İçin Ön Yeterlik Alan İstekliler Listesinde bulunduğunu gösteren belge


4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren bilgiler
4.1.2.1. Tüzel kişilerde; isteklilerin yönetimindeki görevliler ile ilgisine göre, ortaklar ve ortaklık oranlarına (halka arz edilen hisseler hariç)/üyelerine/kurucularına ilişkin bilgiler idarece EKAP’tan alınır.
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat.
4.1.5İhale konusu işte idarenin onayı ile alt yüklenici çalıştırılabilir. Ancak işin tamamı alt yüklenicilere yaptırılamaz.
4.1.6 Tüzel kişi tarafından iş deneyimi göstermek üzere sunulan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicil memurlukları veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartın korunduğunu gösteren belge.

4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

 

4.3. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

4.3.1. İş deneyim belgeleri:

Son on beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında taahhüt edilen ve teklif edilen bedelin % 50 oranından az olmamak üzere ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler.

 

4.4.Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler ve benzer işlere denk sayılacak mühendislik ve mimarlık bölümleri:

4.4.1. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:

Yapım İşlerinde Benzer İş Grupları Listesinde yer alan  B-1  Grubu işler benzer iş olarak kabul edilecektir.

4.4.2. Benzer işe denk sayılacak mühendislik veya mimarlık bölümleri:

Mimarlık


5. Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6. İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir.

7. İhale dokümanı EKAP üzerinden bedelsiz olarak görülebilir. Ancak, ihaleye teklif verecek olanların, e-imza kullanarak EKAP üzerinden ihale dokümanını indirmeleri zorunludur.

8. Teklifler, EKAP üzerinden elektronik ortamda hazırlandıktan sonra, e-imza ile imzalanarak, teklife ilişkin e-anahtar ile birlikte ihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecektir.

9. İstekliler tekliflerini, her bir iş kaleminin miktarı ile bu iş kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden teklif birim fiyat şeklinde verilecektir. İhale sonucunda, üzerine ihale yapılan istekli ile birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.


10. Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir.

11. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

12. Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.

13. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 30 (Otuz) takvim günüdür.

14.Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

15. Diğer hususlar:

İhalede Uygulanacak Sınır Değer Katsayısı (N) : 1
Sınır değerin altında teklif sunan isteklilerin teklifleri açıklama istenilmeksizin reddedilecektir.

4734 sayılı K.İ.K nun 3. maddesinin (i) bendi gereğince hazırlanan 4734/3-i + 5738 sayılı CB Kararı eki Usul ve Esasların 23. maddesi (Açık İhale)’ne göre yapılacaktır.

 

İtirazlar ve Şikayetler
Bu ihaleye henüz bir itiraz yok.
İş Kalemleri 1 kalem
#İş Kaleminin AdıMiktar
1 Ayrıntılar için İdari ve Teknik Şartname bölümlerine bakınız.
İhale Dokümanları kişisel veriler gizlenmiştir
Ğ
İ
ı
Ö ç
ü
ç ığ
ç ğ
ı İ İİİ
ı ş ı §İİ
ü ğü ü ü
ı ü ğ ö ü üğ ö ş
ş € ı
ı €ü
ğ
ş ı ş
İ ğ ş ı ğ ı ıü ç ı ğ
ı
ı
ü üü ü ü
EKAP dökümanlarından alınmıştır. Bir farklılık olursa, EKAP dökümanları esas alınmalıdır. Kişisel veriler (ad-soyad, telefon, TC, IBAN vb.) KVKK gereği gizlenmiştir.
📊 Kırım İstatistikleri

Bu idare, önceki benzer ihalelerinde yaklaşık maliyetin ortalama %16 altına sözleşme imzalamıştır.

%16
Ortalama kırım
%6 – %26
İhalelerin çoğu bu aralıkta
💡 Örnek: yaklaşık maliyet 10.000.000 ₺ ise, yukarıdaki kırım aralığına karşılık gelen sözleşme bedelleri kabaca 7.440.000 – 9.430.000 ₺ arasındadır.
🗄️ MUĞLA ili (Yapım İşi) kapsamında 1,663 ihaleden hesaplandı · Geçmişe dayalı tahmindir Sorumluluk reddi beyanı Diyosis, bu analizi geçmiş ihalelerdeki verilere dayanarak tahmini olarak hesaplamıştır. Bağlayıcı değildir, resmi bir değerlendirme niteliği taşımaz. Sorumluluk kabul edilmez.
Sonuç Henüz Açıklanmadı
Bu ihale henüz sonuçlanmamış. Sonuç bilgileri açıklandığında otomatik olarak güncellenecek.
🔔 Bildirim Al
WhatsApp'tan yazın