Diyarbakır Ergani Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı (Tasarım ve Yapım) İşi

Yapım İşi İptal Edildi İstisna Aşırı Düşük Sorgusu Yapın
Doküman
Takip Et

İdare bilgileri bulunmuyor

İdarenin adres ve iletişim bilgileri şartnameden çıkarılamadı.

İletişim bilgilerini EKAP ilanından teyit ediniz.

Zeyilname bulunmuyor

Bu ihalede düzeltme ilanı veya zeyilname yayımlanmamış.

Zeyilname ihale gününe kadar yayımlanabilir; resmi kaynaklardan da kontrol ediniz.

Sonuç ilanı yayımlanmamış

İhale sonuçlansa bile sonuç ilanı ayrıca yayımlanır.

Sonuç ilanı yayımlandığında, bu bölüme eklenecektir.

İhale Bilgileri
İhale Türü
İlan Tarihi
25.08.2026
İhale Usulü
Açık — 4734 / 3-c
İhale Tarihi
29.09.2026 14:30 [ 24 gün 00:39:00 kaldı ]
Durum
İhale İptal Edilmiş
İptal Tarihi
25.08.2026
İhale Detayları
e-İhale
e-Eksiltme
Kısmi Teklif
Ortak Alım
Çerçeve Anlaşma
Fiyat Dışı Unsur
Ekonomik-Mali Yeterlik
Mesleki-Teknik Yeterlik
İş Deneyim Belgesi
Yerli Malı Avantajı
Yabancı İstekli
Alternatif Teklif
Konsorsiyum
Alt Yüklenici
Fiyat Farkı
Avans
Personel Çalıştırmaya Dayalı
İhale İlanı
DİYARBAKIR ERGANİ ATIKSU ARITMA TESİSİ İNŞAATI (TASARIM VE YAPIM) İŞİ YAPTIRILACAKTIR
DİYARBAKIR SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
İhale Kayıt Numarası:2026/1580655
İşin Adı : Diyarbakır Ergani Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı (Tasarım Ve Yapım) İşi
İhale Türü - Usulü : Yapım İşi - Açık İhale Usulü
1 - İdarenin
a) Adresi:Bağcılar Mah. Yeni Hal Cad. Toptancılar Sitesi Bitişiği Bağlar/DİYARBAKIR
b) Telefon ve faks numarası:04122522990 - 4122523957
c) Elektronik posta adresi:ihale@diski.gov.tr
ç) İhale / Ön Yeterlik dokümanının
görülebileceği internet adresi
:www.diski.gov.tr
2 - İhale konusu yapım işinin
a) Niteliği, türü ve miktarı :1 Adet Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı
b) Yapılacağı Yer :Diyarbakır İli Ergani İlçe Merkezi
c) İşe başlama tarihi :Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 30 (Otuz ) gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanır.
ç) İşin süresi :36 aydır.
3- İhalenin / Ön Yeterlik /
Yeterlik Değerlendirmesinin
:
a) Yapılacağı yer:Diski Genel Müdürlüğü - Yatırım İnşaat Dairesi Başkanlığı
b) Tarihi ve saati:29.09.2026 - 14:30
4-İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler :

"www.diski.gov.tr" ve "www.ekap.kik.gov.tr internet sitelerinden detaylı ilan metnine  ve ihale dökümanına ulaşabilirler ve ihtiyaç duydukları ilave bilgileri Diski Genel Müdürlüğü - İhaleler Şube Müdürlüğünden temin edebilirler.

İtirazlar ve Şikayetler
Bu ihaleye henüz bir itiraz yok.
İş Kalemleri 1 kalem
#İş Kaleminin AdıMiktar
1 Ayrıntılar için İdari ve Teknik Şartname bölümlerine bakınız.
İhale Dokümanları kişisel veriler gizlenmiştir
Invitation for Prequalification User’s
Guide 1 1
SPECIFIC PROCUREMENT NOTICE
Invitation for Pre-qualification
Republic of Türkiye
Municipal Infrastructure for Recovery and Resilience Project
Construction of Diyarbakır Ergani Wastewater Treatment Plant (Design and Build)
TUR 1066
This invitation for prequalification follows the general procurement notice for this project that
appeared in DgMarket of 18 November 2025 on-line.
The Republic of Türkiye - Ministry of Treasury and Finance has received a Finance from the Islamic
Development Bank (ISDB) toward the cost of the Municipal Infrastructure for Recovery and
Resilience Project - Operation - 1, and it intends to apply part of the proceeds of this financing to
payments under the contract for Construction of Diyarbakır Ergani Wastewater Treatment Plant
(Design and Build). The Diyarbakır Water and Sewerage Administration (DİSKİ) intends to
prequalify contractors and/or firms for the detailed design, engineering, construction, procurement,
supply, installation, testing, commissioning, performance guarantees, and operational training of
Ergani Wastewater Treatment Plant under a Design-and-Build delivery model. The plant
comprehensively includes preliminary treatment units, advanced biological treatment (carbon,
nitrogen, and phosphorus removal) units, and sludge units (sludge dewatering and solar sludge
drying), administrative buildings, all associated SCADA/automation systems, and site
infrastructure works.
Prequalification will be conducted through prequalification procedures specified in the Islamic
Development Bank’s Guidelines for Procurement of Goods and Works, April 2019 (revised in
February 2023) and is open to all bidders from eligible source countries, as defined in the
guidelines.
Interested eligible Applicants may obtain further information from and inspect the prequalification
document at the Diyarbakır Water and Sewerage Administration (DİSKİ) (address below) from
09:00 to 16:00 hours. A complete set of the prequalification document in English may be purchased
by interested Applicants on the submission of a written application to the address below and upon
payment of a nonrefundable fee of EUR 100.00. The method of payment will be specified account
given below. The document will be sent by post or courier service, or delivered in person. The
Diyarbakır Water and Sewerage Administration (DİSKİ) will not be held responsible for any
delays that may arise if the documents are sent by courier.
Applications for prequalification should be submitted in sealed envelopes, delivered to the address
below by 29/09/2026 at 14:30, and be clearly marked “Application to Prequalify for Construction
of Diyarbakır Ergani Wastewater Treatment Plant (Design and Build).”
Invitation for Prequalification User’s
Guide 2 2
Diyarbakır Water and Sewerage Administration (DİSKİ)
Mehmet ŞERİFOĞLU
Toptancılar Sitesi Bitişiği, Bağcılar Mahallesi Yeni Hal Caddesi 21090 Bağlar / DİYARBAKIR
[TELEFON GİZLİ]
[E-POSTA GİZLİ]
To purchase the bidding documents in English, eligible bidders should
 write to address above requesting the Bidding Documents for Construction of Diyarbakır
Ergani Wastewater Treatment Plant (Design and Build)
 pay a nonrefundable fee of EUR 100.00 (Hundred Euro) by a bank transfer to the account
given below.
Account Holder: Diski Genel Müdürlüğü
Bank Name: Türkiye Halk Bankası A.Ş.
Branch: Ofis Şubesi
IBAN: TR 96 0001 2009 3250 0045 0000 01
EKAP dökümanlarından alınmıştır. Bir farklılık olursa, EKAP dökümanları esas alınmalıdır. Kişisel veriler (ad-soyad, telefon, TC, IBAN vb.) KVKK gereği gizlenmiştir.
📊 Kırım İstatistikleri

Bu idare, önceki benzer ihalelerinde yaklaşık maliyetin ortalama %15 altına sözleşme imzalamıştır.

%15
Ortalama kırım
%6 – %21
İhalelerin çoğu bu aralıkta
💡 Örnek: yaklaşık maliyet 10.000.000 ₺ ise, yukarıdaki kırım aralığına karşılık gelen sözleşme bedelleri kabaca 7.890.000 – 9.450.000 ₺ arasındadır.
🗄️ Bu idarenin geçmiş 16 yapım i̇şi ihalesinden hesaplandı · Geçmişe dayalı tahmindir Sorumluluk reddi beyanı Diyosis, bu analizi geçmiş ihalelerdeki verilere dayanarak tahmini olarak hesaplamıştır. Bağlayıcı değildir, resmi bir değerlendirme niteliği taşımaz. Sorumluluk kabul edilmez.
Sonuç Henüz Açıklanmadı
Bu ihale henüz sonuçlanmamış. Sonuç bilgileri açıklandığında otomatik olarak güncellenecek.
🔔 Bildirim Al
WhatsApp'tan yazın