Ilıca Futbol Antrenman Sahası Bakım Onarım ve Yapım İşi

Yapım İşi Katılıma Açık Aşırı Düşük Sorgusu Yapın
Doküman
Takip Et

İdare bilgileri bulunmuyor

İdarenin adres ve iletişim bilgileri şartnameden çıkarılamadı.

İletişim bilgilerini EKAP ilanından teyit ediniz.

Zeyilname bulunmuyor

Bu ihalede düzeltme ilanı veya zeyilname yayımlanmamış.

Zeyilname ihale gününe kadar yayımlanabilir; resmi kaynaklardan da kontrol ediniz.

Sonuç ilanı yayımlanmamış

İhale sonuçlansa bile sonuç ilanı ayrıca yayımlanır.

Sonuç ilanı yayımlandığında, bu bölüme eklenecektir.

İhale Bilgileri
İhale Türü
İhale Tarihi
07.09.2026 11:00 [ 2 gün 10:53:24 kaldı ]
İhale Usulü
Açık
Yaklaşık Maliyet
10.785.492,00 ₺ – 43.142.132,00 ₺
Durum
İhale İlanı Yayımlanmış, Katılıma Açık
İş Deneyim Oranı
%80
İlan Tarihi
12.08.2026
İtirazen Şikayet Bedeliİtiraz Bedeli
129.385,00 ₺
Benzer İş Grubu
B-III · Bina İşleri — B-II dışındaki bina işleri
İşin Yapılacağı Yer
Bahçelievler Mahallesi (Ilıca Mevkii) Futbol Antrenman Sahası
İhale Detayları
e-İhale
Mesleki-Teknik Yeterlik
İş Deneyim Belgesi
Alt Yüklenici
e-Eksiltme
Kısmi Teklif
Ortak Alım
Çerçeve Anlaşma
Fiyat Dışı Unsur
Ekonomik-Mali Yeterlik
Yerli Malı Avantajı
Yabancı İstekli
Alternatif Teklif
Konsorsiyum
Fiyat Farkı
Avans
Personel Çalıştırmaya Dayalı
İhale İlanı
BİNA İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR


Ilıca Futbol Antrenman Sahası Bakım Onarım ve Yapım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.
 İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
İhale Kayıt Numarası (İKN):2026/1494201
1- İdarenin
1.1. Adı :BERGAMA BELEDİYE BAŞKANLIĞI FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
1.2. Adresi :İslamsaray Mahallesi, Kınık Cd. No: 120, 35700 BERGAMA/İZMİR
1.3. Telefon numarası :02326328005
1.4. İhale dokümanının görülebileceği ve indirilebileceği internet sayfası : https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/

2- İhalenin
2.1. Tarih ve Saati :07.09.2026 - 11:00
2.2. Yapılacağı (e-tekliflerin açılacağı) adres :Bergama Belediyesi Bayındırlık Şantiyesi Toplantı Odası

3- İhale konusu yapım işinin
3.1. Adı :Ilıca Futbol Antrenman Sahası Bakım Onarım ve Yapım İşi
3.2. Niteliği, türü ve miktarı :
Toplam 209 (ikiyüzdokuz) Kalem Bakım Onarım ve Yapım İşi
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.
3.3. Yapılacağı/teslim edileceği yer :Bahçelievler Mahallesi (Ilıca Mevkii) Futbol Antrenman Sahası
3.4. Süresi/teslim tarihi : Yer tesliminden itibaren 240 (İkiYüzKırk) takvim günüdür.
3.5. İşe başlama tarihi : Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 5 gün içinde
yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır.

4- Katılım ve yeterlik kriterleri:
4.1. Katılım ve yeterlik kriterlerine ilişkin istekliler tarafından e-teklif kapsamında sunulması gereken bilgi ve belgeler ile fiyat dışı unsurlara ilişkin bilgi ve belgelere aşağıda yer verilmiştir:
4.1.1. Teklif mektubu.
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olunduğunu gösteren bilgi ve belgeler:
4.1.2.1. Tüzel kişilerde; isteklilerin yönetimindeki görevliler ile ilgisine göre, ortaklar ve ortaklık oranlarına (halka arz edilen hisseler hariç)/üyelerine/kurucularına ilişkin bilgi ve belgeler.
4.1.2.2. Vekâleten ihaleye katılma halinde vekile ilişkin bilgi ve belgeler.
4.1.3. Geçici teminat.
4.1.4 İsteklinin iş ortaklığı olması halinde iş ortaklığı beyannamesi.
4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler:
Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin bilgi, belge veya kriter belirtilmemiştir.

4.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler:
4.3.1. Son on beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında taahhüt edilen ve teklif edilen bedelin % 80 oranından az olmamak üzere ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler.

4.3.1.1. Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere kullanılan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ve 4734 sayılı Kanuna göre yapılacak ihalelere ilişkin sözleşmelerin yürütülmesi konusunda temsile ve yönetime yetkili olan ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicili müdürlükleri veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartların korunduğunu gösteren, e-forma uygun belgenin kullanılması zorunludur.
4.3.1.2. 4734 sayılı Kanun kapsamındaki idarelere taahhüt edilenler dışında yurt dışında gerçekleştirilen işlerden elde edilen iş deneyiminin 13/1/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 195 inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince pay çoğunluğuna dayanarak kurulan şirketler topluluğu ilişkisi içinde kullanılması halinde bu hukuki ilişkiyi ve bu ilişkinin süresini tevsik eden belgelerin sunulması zorunludur.

4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler ve benzer işe denk sayılacak mühendislik ve mimarlık bölümleri:
4.4.1. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:

Yapım İşlerinde Benzer iş grupları listesinde BIII Grubu işler benzer iş olarak kabul edilecektir.

4.4.2. Bu ihalede benzer işe denk sayılacak mühendislik ve mimarlık bölümleri:
İnşaat Mühendisliği

5- Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6- İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir.

7- İhaleye teklif verecek olanların, EKAP hesabına giriş yaparak ihale dokümanını indirmeleri zorunludur.

8-Teklifler, EKAP üzerinden teklif mektubu ile ihaleye katılım belgesi ve diğer ekler kullanılarak hazırlanacak ve e-imza ile imzalanarak ihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecektir.

9- İstekliler tekliflerini, her bir iş kaleminin miktarı ile bu iş kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden teklif birim fiyat şeklinde vereceklerdir. İhale sonucunda, üzerine ihale yapılan istekliyle birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.

10- Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir.

11- İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

12- Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.

13- Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 (Doksan) takvim günüdür.

14- Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

15- Diğer hususlar:
İhalede Uygulanacak Sınır Değer Katsayısı (N) : 1,00
Sınır değerin altında teklif sunan isteklilerin teklifleri açıklama istenilmeksizin reddedilecektir.

İtirazlar ve Şikayetler
Bu ihaleye henüz bir itiraz yok.
İş Kalemleri 1 kalem
#İş Kaleminin AdıMiktar
1 Ayrıntılar için İdari ve Teknik Şartname bölümlerine bakınız.
İhale Dokümanları kişisel veriler gizlenmiştir
BERGAMA BELEDİYESİ ILICA SPOR TESİSLERİ
ELEKTRİK TESİSATI TEKNİK ŞARTNAMESİ
A- İşin tanımı
Bergama belediyesi Bahçeli Evler Mahallesi Ilıca mevkiinde rehabilitasyonu yapılacak olan
Spor Tesislerinin elektrik işlerinin standartlara uygun olarak kusursuz eksiksiz sanat ve fen
kurallarına uygun olarak tamamlanması ve tam çalışır vaziyette anahtar teslimi idareye teslim
edilmesi işidir.
B- Kapsam
Bu şartname bulunan tüm alt bölümlere uygulanacak temel prensipleri belirler bu bölüm
Genel idare şartnamenin eki olup uyumsuzluk olması halinde genel idari şartname maddeleri
doğrultusunda idare ve kontrollük tarafından karara bağlanacaktır.
C- Uyulacak Standartlar
Belirtilen tesisatların uygulamasında ve kullanılacak ekipmanda aşağıda belirtilen standart ve
yönetmeliklerde yetersiz kalması durumunda uluslar arası standartla bilgi için başvurulacaktır.
Gerektiğinde ilgili şartnameleri veya standardın yorumlanması İdare ve kontrol mühendisliği
tarafından yapılacaktır.
Standartlar
* Özel teknik şartname ve birim fiyat tarifi
* Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı yönetmelikleri
* Elektrik İç tesisat yönetmeliği
* Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği
* Elektrik Tesisleri Topraklama Yönetmeliği
D- Koordinasyon
Yüklenici yapacağı tesisatların ve kullanacağı malzemelerin birbirleri ile ve diğer sistem ve
tesisatlarla uyum içinde olmasında sorumlu olacaktır. Uyumsuzluktan doğacak tüm gecikme
ve zararlar yükleniciye ait olacaktır. Tesisatın yapımında sonra sistemler arasında bir
uyumsuzluk olması durumunda yüklenici tarafından bedelsiz olarak düzeltilecektir.
E- Kontrollük
Kontrollük yetkilileri her istediği zaman yapılan işleri, malzemelerin kalitelerini kontrol ve
tetkik etmekte serbest olacaktır. Yüklenici bu konuyla ilgili gerekli açıklamaları yapmakla ve
her türlü yardımı göstermekle sorumludur.
F- Malzeme olurları ve kabulü
Kullanılacak tüm elektrik malzemeleri en iyi kalite,standart , proje, keşif ve teknik
şartnamelere uygun olacaktır. Tüm malzemeler kontrollüğün oluru ve idarenin onayı ile
kesinlik kazanacaktır.
G- Garanti
Yüklenici işin kesin kabulüne kadar malzeme ve tesisattan sorumludur. Binada bulunan tüm
sistemleri eksiksiz çalışır durumda tesis edecek işin geçici kabulüne müteakip ( 2 ) iki yıl
süreyle kullanma hatası dışındaki arızaları derhal bila bedel gidermekle sorumludur. Tamiri
gerektiren parçaların tamiri bir ay içerisinde giderilmezse bu işin garanti süresi bir ay uzatılır
ve bu süre içinde tamiri yapılmayan parçalar piyasadan idarece yüklenici namına yaptırılarak
yüklenicinin teminatından kesilecektir. Yüklenici ilgili kısım teknik şartnamelerinde ayrıca
belirtilmiş olsa bile bütün sistemlere ait garanti belgelerini geçici kabul tarihinden itibaren
garantisi başlamak kaydıyla 2 (iki ) yıl geçerli olacak şekilde idareye teslim edecektir.
SİSTEMİN GENEL TANIMI
1 –Mevcut Soyunma odalarının tesisatı projeye uygun hale getirilecektir..
2- Kullanılacak olan şalt malzemeler Legrand, Siemens, Merlin Gerin v.b olacak. Armatürler
Cemdağ ,Philips, Arliht, Steco v.b olacak. Anahtar ve prizler Legrand, Merlin Gerin, Viko
olacaktır.
3-Aydınlatma direkleri:
A)Saha aydınlatma direkleri :14 metre boyunda (bir direkte 15 adet projektörün yer alacacağı
paltformlu olacak,platform ağırlığı direk ağrılığında dahil edilerek ödeme yapılcaktır)
Yüklenici Bu direklerin temel statik hesabını idareye iş başlamadan vermek zorundadır.
B)Saha Çit çevresi aydınlatma direkleri 3 metre çift konsol (Konsol ağrılıkları direk
ağırlığına dahil ödeme yapılacaktır.)Güvenlik kamerası konulması için direklerin 12 adetinde
kamera konsolu konulacaktır.
C)Tirübün arkası Aydınlatma direkleri 4,5/5metre çift konsol(Konsol ağrılıkları direk
ağırlığına dahil ödeme yapılacaktır.)Güvenlik kamerası konulması için direklerin 4 adetinde
kamera konsolu konulacaktır.
A- Genel
1. Tesisat, “ELEKTRİK İÇ TESİSLERİ YÖNETMELİĞİ” hükümlerine göre
yapılacaktır. Burada sözü geçmeyen hususlar için, TSE, VDE gibi benzeri standartlar
geçerli olacaktır.
2. Tesisatta kullanılacak bütün iletkenler imalat boyunda ve tek parçalı olacak, hiçbir
surette ekli iletken kullanılmayacaktır.
3. Her tür alıcılara ait besleme ve kumanda hatlarının döşenmesi ve uçlarının alıcıya
bağlanması müteahhit tarafından yapılacaktır. Müteahhit tarafından temin edilen tablo,
armatür ve cihazlar için montaj ve bağlantı ücreti ödenmeyecektir.
4. İleride uygulama sırasında delik delmek gerekirse her türlü delme işi elmas uçlu
matkaplarla yapılacak, kesinlikle keski kullanılmayacaktır.
5. Tesisatta yanmaz plastik veya porselen klemens kullanılacaktır. Eriyen ve yanan cins
klemens kesin olarak kullanılmayacaktır.
6. Tesisatta ışık ve priz devreleri ayrı olacak ve ayrı sigortalardan beslenecektir.
7. Tesisatta kullanılan tablolarda tam yük altında çektiği akımın fazlara göre
dengelenmesi sağlanacaktır.
-
B Sıva Altı Tesisat
1. Bu tür tesisat, estetik güzellik aranılan yerlerde ve inşaat şekil ve durumunun müsaade
etmesi halinde yapılacaktır.Müteahhit, inşaatın devamınca, kendisinden önce beton
içinde döşenmiş boruların kontrolünü yapacak, çalışmayan borular varsa bunları
içinden kablo çekilir hale getirecektir. Bu iş için ayrıca bir ücret ödenmeyecektir.
2. İletkenler, tesisat ve sıva işleri tamamlandıktan sonra çekilecek ve iletken renk kotları
kablolar bölümünde belirtilen renklerde olacaktır.
C- Sıva Üstü Tesisat
Linye ve kolon hatlarına, kablolar bölümünde bahsedildiği gibi, plastik muhafazalı Klemsan
PVC etiketler kullanılacaktır.
Kabloların döşendikleri her yerde, çaplarının 12 katından daha küçük yarı çaplı kavisler
yapılmayacaktır.
D- Aydınlatma Sortileri
Linye hatları için, 2,5 mm² sorti hatları için 1,5 mm²olmak üzere plastik izoleli NYA tipi
kablolar kullanılacaktır.
Kumandası (anahtarı) tabloda olan linye ve sorti hatları, projede aksi belirtilmedikçe1, 5 mm²
olacaktır.
Linyeler, bina içinde belirli bir yerin veya yerlerin sortilerini besleyen hatlardır. Aynı yerde
linyelerden alınmış kollar üzerinde bulunan bir tek sorti ister vavien olsun ister normal olsun
keşifte normal sorti olarak kabul edilmiştir. Komütatör anahtarlı sortilerle aynı yerde bulunan
(aynı anahtarla kumanda edilen) iki sorti normal komütatör, diğerleri paralel sorti olarak kabul
edilmiştir.
E- Priz Sortileri
Linye ve sorti hatları en az 2.5 mm²olmak üzere plastik izoleli NYA tipi kablolar ile
yapılacaktır.
Aynı linye üzerinde bulunan priz sortilerinin her biri keşifte normal priz sortisi olarak kabul
edilmiştir.
Güvenlik hatlı sortilerde, güvenlik hatları tali tablodan prizlere kadar devam edecek, etanş
priz sortilerde tesisat tamamen antigron malzeme ile yapılacak, priz ve buatlara kablo
girişlerinde rakor kullanılacak, prizler ilgili bölümlerde anlatılan nitelikte ve 16A’lık
olacaktır.
Parapet kanallarda kullanılan priz beslemeleride besleme kablosu pozundan alınacaktır.
Sortiler asma tavan içinde kesinlikle yanmaz -.alev almaz PVC boru içersinden geçirilecektir.
F- Bina Dışı Tesisatı
Bina dışı tesisatı, yönetmelik hükümlerine uygun olarak yapılacaktır.
Binanı mevcut Yeraltı kabloları, toprak seviyesinden en az 80 cm derinlikte açılacak toprak
kanallar içine, dalgalı bir biçimde döşenecektir.
Kablo döşenirken altına ve üstüne 10 cm olmak üzere toplam 20 cm kalınlığında kum
tabakası döşenecek ve üst kısım birinci sınıf tuğla ile enine olarak (Kontrol’luğun onayı
alındıktan sonra) kapatılacaktır. Her tuğlanın altına en fazla iki kablo konacaktır.
G- Topraklama Tesisatı
Tüm tesisat sırası ile TS, VDE, BS standartlarıyla Bayındırlık Bakanlığı ve İller Bankası’nın
konu ile ilgili yönetmelik ve şartnamelerine, Elektrik islerinde topraklamalar yönetmeliğine,
uygun olacaktır.
Tesiste aşağıdaki teçhizatlar topraklanacaktır:
Ana ve tali tablolar
Metal gövdeli armatürler
Kablo taşıyıcıları
Elektrikli, metal gövdeli cihazlar
Tüm topraklama ölçüm değerleri rapor halinde Kontrol’luğun onayına sunulacaktır.
Sistemin topraklama direncinin ölçümü iş bitiminden sonra yapılacaktır.
H-Otomatik Sigortalar
1. Termik manyetik açmalı olacak, en az 6000A’lık kısa devre akımını emniyetle
açacaktır.
2. İcabında elle açıp kapamak için şalterlerde olduğu gibi bir kolu bulunacaktır.
3. Sigortalar raya montajlı, termik manyetik açmalı tipte olacaktır.
4. IEC 947-2, IEC 898 ve VDE kurallarına uygun olarak imal edilecektir.
I- Isıya-Ateşe Dayanıklı Kablolar
1. TS 916’ya uygun, silikonlu lastik veya benzer izole edilmiş veya ısıya, asit ve alkali
etkilerine dayanıklı yapıda olacaktır.
2. -60C ile + 315 C arasında fiziksel ve kimyasal nitelikleri değişmeyecek, ince çok veya
tek telli ve kayalı bakır iletkenli, kullanma gerilimi 1000V olacaktır.
3. Kullanma gerilimi 1000 Volt olan bu kablolar yangına 90 dakika dayanıklı olacaktır.
K- Armatürler
1. İmalata geçmeden önce armatürlerin numunesi gösterilecektir.. Numunenin istenilen
randıman ve ışık eğrisini vermesi halinde seri imalata geçilecektir. Numunenin
istenilen neticeyi vermemesi halinde numune yapılacaktır.
2. Bütün balastlar TS veya VDE standartlarına uygun olarak imal edilecek ve flüoresan
ampul balastları polyester veya benzeri malzeme ile dolgulu olacaktır. Balastlar
titreşim ve ses yapmayacak cıva buharlı armatür üst kapaklarıyla balast tespitinde
lastik contalar kullanılacaktır.
3. Yansıtıcı olarak kullanılan alüminyum yüzeyler gayet düzgün ve parlak olacaktır. Bu
yüzeyler ile armatür yansıtıcıları üzerlerindeki elokse kalınlığı 8-10 mikron olacaktır.
Seri imalata geçmeden önce istenilen parlaklık ve elokseye havi numune yapılacaktır.
4. Asma tavan olan bölgelerde armatürler asma tavana yük getirmeyecek şekilde monte
edilecektir. Armatürler asma tavan taşıyıcılarına, karkaslarına, karolajlarına, T ve L
profillere monte edilmeyecektir. Armatürler, asma tavana armatüre ait askı yayları ile
monte edileceklerdir.
L- Anahtar ve Prizler
1. Tesisatta değişik tip anahtar ve priz kullanılacak, anahtarın içi porselen veya bakalit,
prizlerin içi ise yalnız porselen olacaktır.
2. Sıvı üstü ve prizler 16A ve 500V için imal edilmiş olacak, prizlerde fişin girdiği yaylı
yuvalar fişi sıkıca tutacaktır.
3. Anahtarların ve prizlerin fiziki görünümü için Kontrol’lük onayı alınacaktır.
4. Prizler mutlaka topraklı olacaktır ve akım taşıma kapasiteleri 16 A olacaktır.
5. Projede belirtilmesi durumunda prizler kapaklı olacaktır.
6. Prizler Kontrol’lüğün belirleyeceği yükseklikte olacaktır.
7. Kesintisiz gerilim kaynağından beslenen prizler, diğer prizlerden farklı olacaktır.
Toprak kontakları dışında ayrıca bir ayak bulunacaktır.
8. Sıva üstü termo plastik muhafazalı prizler;
 Prizlerin içi mutlaka porselen veya yanmaz plastik olacaktır.
 Prizler mutlaka topraklı olacaktır.
 Tek fazlı prizler 16 A, üç fazlı prizler en az 25 A olacaktır.
 Prizler kendinden kapanır, yaylı kapaklı olacaktır.
 Prizler darbe etkisi olmayan mahallerde kullanılacaktır.
M- Duylar
1. Duylar, ampulün çıkardığı ısıdan zarar görmeyecek ve ampul her zaman kolaylıkla
takılıp çıkarılabilecektir.
2. Flüoresan ampul duyları, yüksek ısıya dayanabilen plastik malzemeden yapılacak ve
eriyip yanmayacaktır. Ampul ve starter duylarının kontakları bronz olacak ve zamanla
esnekliğini kaybetmeyecektir.
3. Rutubetli ve tozlu hacimlerde kullanılan flüoresan ampul duyları etans olacak, suya ve
neme karşı iyi korunacaktır.
UÇAK İKAZ LAMBASI
Ürün Detayları
Materyal : Alüminyum / Cam
Ağırlık : 1,30kg
Uluslararası Havacılık Organizasyonlarının kurallarına göre, uçak, helikopter
gibi hava taşıtlarının güzergahlarındaki yüksek bina, gökdelen, kule, dağ
gibi yükseltilerde kullanılması zorunlu olan ışıklı ikaz sistemlerinin seyir
güvenliği için yaşamsal önemi vardır.
Yüksek ve özellikle havaalanlarına yakın bölgelerde uçakların uçuş
esnasında dikkatini çekerek oluşabilecek hasarları önlemek amaçlı
kullanılmaktadır.
Sürekli yanan yada yanıp sönen AC/DC çalışan modelleri mevcuttur.
Amper Uçak ikaz Lambaları’nın kullanım alanları aşağıdaki gibi sıralanabilir:
Telekomünikasyon kuleleri
Radyo-Haberleşme kuleleleri
Rüzgar türbinleri
Endüstriyel bacalar
Yüksek binalar ve İş kuleleri
Vinçler
Enerji Nakil Hatlar
Amper Ikaz Lambası Çalışma Modu Cihazın elektronik devresinde yanıp
sönme modlarının programlandığı bir mikro işlemci bulunur.
Bu sayede cihaz iki farklı çalışma fonksiyonuna sahiptir.
1. Yanıp Sönme (Flash) Modu : Yanıp sönme frekansı 1 Hz’ dir.
2. Sabit Mod : Tüm LED ler sürekli ışık verir. (Fabrikasyon Modu
430W ALÜMİNYUM ENJEKSİYON GÖVDELİ LEDLİ PROJEKTÖR
Teknik Özelliklere İlişkin Belgeler
• Armatür EN 60598-1 ve EN 60598-2-5 standardına uygun olarak üretilecektir.
• Bu standartlara uygunluğuna dair armatürler TSE ve ENEC belgesine sahip olacaktır.
• Üretici ;
• ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ,
• ISO 10002:2018 Müşteri Memnuniyeti ve Şikayet Yönetimi Sistemi
• ISO 20000-1:2018 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi
• ISO 22301:2020 LED ve Konvansiyonel Aydınlatma Armatürleri, Satışı ve Servis
Hizmetleri
• ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi,
• ISO 50001:2018 Enerji Yönetim Sistemi,
• ISO 45001 :2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi
• ISO 27001:2022 Bilgi Güvenliği Sistem Yönetimi
• ISO 39001:2012 Yol Trafik Güvenliği Yönetim Sistemi,
kalite belgelerine sahip olacaktır.
Üretici firma, aydınlatma armatürleriyle ilgili şartname kapsamında bulunan armatüre
ait testleri kendi akredite laboratuvarında gerçekleştirebilecektir.
Genel Özellikler
• Armatür boyu maksimum 490mm, eni maksimum 592mm ve yüksekliği maksimum
70mm
ölçülerinde olacaktır.
• Armatür ağırlığı maksimum 16 kg olacaktır.
• Gövde; korozyona dayanıklı, yüksek basınçlı alüminyum enjeksiyon malzemeden
üretilmiş ve et
kalınlığı en az 3 mm olacaktır.
• Gövde; RAL 7021 koduna sahip, minimum 65µ kalınlıkta elektrostatik toz boyalı
olacaktır.
• Gövde üzerinde, optimum soğutma için en az 18 adet özel tasarlanmış soğutma kanalı
olacaktır.
• Gövde açılmayacak ,sürücü armatürün ön kısmında alt tarafında olacaktır.
• Conta ;yüksek ısıya dayanıklı ,silikon malzemeden üretilmiş olacaktır.
• Gövde; EN 62262 standartına göre dışarıdan gelebilecek en az 10Nm mertebesindeki
darbelere karşı minimum IK 10 koruma derecesine sahip olacaktır.
• Refraktör; EN 62262 standartına göre dışarıdan gelebilecek en az 5Nm mertebesindeki
darbelere karşı minimum IK 08 koruma derecesine sahip olacaktır.
• Armatür tüm gövde için toza ve suya karşı en az IP66 korumaya sahip olacaktır.
• Armatür cam kapağı; en az 4 mm temperli cam olup 12 adet cıvata yardımı ile gövdeye
sabitlenmiş olacaktır.
• Armatür montajı ,alüminyum enjeksiyon ayak yardımıyla kolaylıkla yapılabilecektir.
• Armatür ,açı ayarı minimum 2 adet vida ile yapılacaktır.
• Armatür üzerindeki tüm vida, cıvata ve somunlar paslanmaz çelik ( inox )malzemeden
olacaktır.
• Enerji kablosu girişi için IP66 rakor kullanılacaktır.
• Armatürlerde ışık kaynağı olarak yüksek verimli 128 adet High Power LED
kullanılacaktır.
• Tüm elektriksel ve optik teçhizatın birbiriyle bağlantıları konnektör vasıtasıyla olacak
hiçbir lehim
maddesi kullanılmayacaktır.Sürücü led modül vb. donanımlar modüler yapıda olacak
her birinin
ayrı ayrı bakımı ve tamiri ve değişimi yapılabilecektir.
• LED’lerin yer aldığı PCB kart ve ışık açısını ayarlayan lens gövdeye aynı vida ile
montaj
edilecektir.
• Lens, akrilik (PMMA) malzemeden üretilmiş olacaktır.
• Led modüller ; ENEC belgeli olacaktır.
• PCB kartı enerjilendirmek için kablodan konnektöre bağlantı olacaktır ,lehim
olmayacaktır.
• Armatürlerin içerisini açmadan direkten enerji almak ve montaj/demontaj kolaylığı
sağlamak
için, armatür içerisinden en az 3 x 1 mm² kesitinde enerji kablosu çıkarılacaktır. Bu
enerji
kablosunun uç bağlantıları montaj esnasında ilk önce toprak terminali temas eden,
demontaj
halinde ise en son toprak terminali ayrılan yapıda bir dişi-erkek konnektör (bağlayıcı)
vasıtasıyla
gerçekleştirilecektir.
• Armatür içerisinde iç iletkenlerin geçirildiği yerler ;kablo yalıtımlarını bozmayacak
şekilde döküm
çapaklarından arındırılmış ve metal vidalar iletkenlerin geçiş yollarında çıkıntı
yapmayacaktır.
• Aydınlatma Armatürü, ANSI C136.31 standardına göre test edilecek ve akredite bir
laboratuvar
tarafından rapor sunulacaktır.
• LED Armatürler ISO 9227 standardına göre 2500 saatlik Tuz testi raporuna sahip
olmalıdır.
Fotometrik Özellikler
• Armatürlerde kullanılan LED’lerin renksel geriverimi (CRI) 70’den büyük olacaktır.
• LED’lerin renk sıcaklıkları opsiyonel 5700K ± %10 olacaktır.
• Armatür etkinlik faktörü en az 125 lm/W olacaktır ve etkinlik faktörü fotometrik
akreditasyona
sahip bir laboratuvarda ölçülüp belgelendirilecektir.
• Armatüre ait fotometrik ölçümler, TÜRKAK veya DAR gibi uluslararası akreditasyon
kuruluşlarından akredite olmuş laboratuvarlarda gerçekleştirilmiş olacak ve fotometrik
raporlar
teklifte sunulacaktır.
• Armatür tasarımında kullanılan led paketlerin IESNA LM-80-08 e göre beyan edilen
sürme
akımında veya buna en yakın üst değerde en az 17.000 saat ömür ölçümleri 85 °C paket
sıcaklığında yapılmış olacak ,bu ölçüm sonuçlarına göre IESNA TM-21-ӏӏ e uygun
olarak
gerçekleştirilen tahminler sonucu ekonomik ömürleri en az 102.000 saat olacaktır.
• Led armatürlerin elektriksel ve fotometrik ölçümleri TSE EN ISO / IEC 17025 :2017
LM79-19 a
göre akredite bir laboratuvar tarafından raporlanacaktır.
Elektriksel Özellikler
• Armatürde kullanılacak sürücüler ENEC belgesine sahip olacaktır.
• Armatür ,50hz frekansta ve 220-240 Vac geriliminde sorunsuz çalışabilecektir.
• Armatür ; elektriksel komponentleri -40 ila +55 °C de sorunsuz çalışabilecektir.
• Sürücüler; 1050mA ± %10 sabit akım çıkışlı olacaktır.
• Sürücü verimliliği en az %90 olacaktır.
• Sürücüler aşırı yük, kısa devre ve termal korumalı özellikte olacaktır.
• Sürücünün toplam harmonik distorsiyonu (THD ) %20den fazla olmayacaktır.
• Armatürde; yüksek gerilime karşı, en az 6kV parafudr olacaktır.
• Armatür; ters polarite korumasına sahip olacaktır.
• Armatür devre güç katsayısı en az 0,95 olacaktır.
• Armatür elektrik çarpmasına karşı sınıf I korumaya sahip olacaktır.
• Armatür içerisinde kullanılacak iletkenler en az 0,5 mm² kesitinde tek damar bakır
iletkenli ve
silikon izolasyonlu olacaktır.
EKAP dökümanlarından alınmıştır. Bir farklılık olursa, EKAP dökümanları esas alınmalıdır. Kişisel veriler (ad-soyad, telefon, TC, IBAN vb.) KVKK gereği gizlenmiştir.
📊 Kırım İstatistikleri

Bu idare, önceki benzer ihalelerinde yaklaşık maliyetin ortalama %16 altına sözleşme imzalamıştır.

%16
Ortalama kırım
%5 – %26
İhalelerin çoğu bu aralıkta
💡 Örnek: yaklaşık maliyet 10.000.000 ₺ ise, yukarıdaki kırım aralığına karşılık gelen sözleşme bedelleri kabaca 7.390.000 – 9.500.000 ₺ arasındadır.
🗄️ İZMİR ili (Yapım İşi) kapsamında 3,803 ihaleden hesaplandı · Geçmişe dayalı tahmindir Sorumluluk reddi beyanı Diyosis, bu analizi geçmiş ihalelerdeki verilere dayanarak tahmini olarak hesaplamıştır. Bağlayıcı değildir, resmi bir değerlendirme niteliği taşımaz. Sorumluluk kabul edilmez.
Sonuç Henüz Açıklanmadı
Bu ihale henüz sonuçlanmamış. Sonuç bilgileri açıklandığında otomatik olarak güncellenecek.
🔔 Bildirim Al
WhatsApp'tan yazın