Kırıkhan/Delibekirli TOKİ Evleri 1266 Konutlar 24 Derslikli İlkokul Yapım İşi

Yapım İşi Katılıma Açık Aşırı Düşük Sorgusu Yapın
İl / İlçe
Sektör
Doküman
Takip Et

İdare bilgileri bulunmuyor

İdarenin adres ve iletişim bilgileri şartnameden çıkarılamadı.

İletişim bilgilerini EKAP ilanından teyit ediniz.

Zeyilname bulunmuyor

Bu ihalede düzeltme ilanı veya zeyilname yayımlanmamış.

Zeyilname ihale gününe kadar yayımlanabilir; resmi kaynaklardan da kontrol ediniz.

Sonuç ilanı yayımlanmamış

İhale sonuçlansa bile sonuç ilanı ayrıca yayımlanır.

Sonuç ilanı yayımlandığında, bu bölüme eklenecektir.

İhale Bilgileri
İhale Türü
İhale Tarihi
17.09.2026 10:00 [ 12 gün 05:46:16 kaldı ]
İhale Usulü
Açık
Yaklaşık Maliyet
43.142.132,00 ₺ – 323.566.103,00 ₺
Durum
İhale İlanı Yayımlanmış, Katılıma Açık
İş Deneyim Oranı
%50
İlan Tarihi
14.08.2026
İtirazen Şikayet Bedeliİtiraz Bedeli
194.085,00 ₺
Benzer İş Grubu
B-II · Bina İşleri — büyük ölçekli yapılar
İşin Yapılacağı Yer
Kırıkhan/Delibekirli TOKİ Evleri 1266 Konutlar 24 Derslikli İlkokulu
İhale Detayları
e-İhale
Mesleki-Teknik Yeterlik
İş Deneyim Belgesi
Alt Yüklenici
Fiyat Farkı
e-Eksiltme
Kısmi Teklif
Ortak Alım
Çerçeve Anlaşma
Fiyat Dışı Unsur
Ekonomik-Mali Yeterlik
Yerli Malı Avantajı
Yabancı İstekli
Alternatif Teklif
Konsorsiyum
Avans
Personel Çalıştırmaya Dayalı
İhale İlanı
BİNA İNŞAATI YAPTIRILACAKTIR


Kırıkhan/Delibekirli TOKİ Evleri 1266 Konutlar 24 Derslikli İlkokul Yapım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.
 İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
İhale Kayıt Numarası (İKN):2026/1484635
1- İdarenin
1.1. Adı :HATAY İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
1.2. Adresi :ÜRGEN PAŞA MAH. ŞEHİT İSMAİL YILDIRIM SK. HATAY İL MİLLİ EĞT.MÜD. SİTESİ HATAY IL MILLI EĞITIM MÜDÜRLÜĞÜ NO: 2A ANTAKYA / HATAY ANTAKYA/HATAY
1.3. Telefon numarası :03262276868
1.4. İhale dokümanının görülebileceği ve indirilebileceği internet sayfası : https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/

2- İhalenin
2.1. Tarih ve Saati :17.09.2026 - 10:00
2.2. Yapılacağı (e-tekliflerin açılacağı) adres :Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bütçe ve Tahakkuk Şubesi (İhale Birimi)

3- İhale konusu yapım işinin
3.1. Adı :Kırıkhan/Delibekirli TOKİ Evleri 1266 Konutlar 24 Derslikli İlkokul Yapım İşi
3.2. Niteliği, türü ve miktarı :
1 Adet 4568 Metrekare B+Z+ 3 Katlı, Betonarme Bina Yapım İşi
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.
3.3. Yapılacağı/teslim edileceği yer :Kırıkhan/Delibekirli TOKİ Evleri 1266 Konutlar 24 Derslikli İlkokulu
3.4. Süresi/teslim tarihi : Yer tesliminden itibaren 270 (İkiYüzYetmiş) takvim günüdür.
3.5. İşe başlama tarihi : Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde
yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır.

4- Katılım ve yeterlik kriterleri:
4.1. Katılım ve yeterlik kriterlerine ilişkin istekliler tarafından e-teklif kapsamında sunulması gereken bilgi ve belgeler ile fiyat dışı unsurlara ilişkin bilgi ve belgelere aşağıda yer verilmiştir:
4.1.1. Teklif mektubu.
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olunduğunu gösteren bilgi ve belgeler:
4.1.2.1. Tüzel kişilerde; isteklilerin yönetimindeki görevliler ile ilgisine göre, ortaklar ve ortaklık oranlarına (halka arz edilen hisseler hariç)/üyelerine/kurucularına ilişkin bilgi ve belgeler.
4.1.2.2. Vekâleten ihaleye katılma halinde vekile ilişkin bilgi ve belgeler.
4.1.3. Geçici teminat.
4.1.4 İsteklinin iş ortaklığı olması halinde iş ortaklığı beyannamesi.
4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler:
Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin bilgi, belge veya kriter belirtilmemiştir.

4.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler:
4.3.1. Son on beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında taahhüt edilen ve teklif edilen bedelin % 50 oranından az olmamak üzere ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler.

4.3.1.1. Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere kullanılan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ve 4734 sayılı Kanuna göre yapılacak ihalelere ilişkin sözleşmelerin yürütülmesi konusunda temsile ve yönetime yetkili olan ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicili müdürlükleri veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartların korunduğunu gösteren, e-forma uygun belgenin kullanılması zorunludur.
4.3.1.2. 4734 sayılı Kanun kapsamındaki idarelere taahhüt edilenler dışında yurt dışında gerçekleştirilen işlerden elde edilen iş deneyiminin 13/1/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 195 inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince pay çoğunluğuna dayanarak kurulan şirketler topluluğu ilişkisi içinde kullanılması halinde bu hukuki ilişkiyi ve bu ilişkinin süresini tevsik eden belgelerin sunulması zorunludur.

4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler ve benzer işe denk sayılacak mühendislik ve mimarlık bölümleri:
4.4.1. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:

11.06.2011 tarih ve 27961 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Yapım İşlerinde Benzer İş Grupları Tebliği" Eki Yapım İşlerinde Benzer İş Grupları Listesinde Yer Alan “B ÜST YAPI (BİNA İŞLERİ/II. GRUP BİNA İŞLERİ veya III.GRUP BİNA İŞLERİ/2.BI ve BII Grubu İşlerin Dışındaki Bina İşleri Benzer İş Olarak Kabul Edilecektir.

4.4.2. Bu ihalede benzer işe denk sayılacak mühendislik ve mimarlık bölümleri:
İnşaat Mühendisliği
Mimarlık

5- Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6- İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir.

7- İhaleye teklif verecek olanların, EKAP hesabına giriş yaparak ihale dokümanını indirmeleri zorunludur.

8-Teklifler, EKAP üzerinden teklif mektubu ile ihaleye katılım belgesi ve diğer ekler kullanılarak hazırlanacak ve e-imza ile imzalanarak ihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecektir.

9- İstekliler tekliflerini, anahtar teslimi götürü bedel üzerinden vereceklerdir. İhale sonucunda, üzerine ihale yapılan istekliyle anahtar teslimi götürü bedel sözleşme imzalanacaktır.

10- Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir.

11- İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

12- Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.

13- Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 (Doksan) takvim günüdür.

14- Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

15- Diğer hususlar:
İhalede Uygulanacak Sınır Değer Katsayısı (N) : 1
Sınır değerin altında teklif sunan isteklilerin teklifleri açıklama istenilmeksizin reddedilecektir.

İtirazlar ve Şikayetler
Bu ihaleye henüz bir itiraz yok.
İş Kalemleri 1 kalem
#İş Kaleminin AdıMiktar
1 Ayrıntılar için İdari ve Teknik Şartname bölümlerine bakınız.
İhale Dokümanları kişisel veriler gizlenmiştir
DONATISIZ FORE KAZIK İŞLERİ
GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ
1. BETONARME DELME KAZIK İMALATI
1.1. KAPSAM
Bu teknik şartname, proje kapsamında inşaa edilecek fore kazıkların yapım yöntemini tarif
etmektedir.
1.2. MALZEMELER
1.2.1. Beton
- Kazık temel uygulama projelerinde belirtilecek mukavemet özelliklerine sahip olmalıdır.
Beton kalitesinin denetimi TS-500, Bölüm 3.4 uyarınca silindir veya küp numuneler
üzerinde yaptırılacak deneyler ile gerçekleştirilmeli ve ilgili deney föyleri İŞVEREN’e
sunulmalıdır.
- Foraj işlemi biter bitmez betonlamadan önce kuyu tarama ve kazık içi temizliği yapılıp
derhal beton dökümüne geçilmelidir. Hemen betonlamaya imkan bulunmadığında, geçen
süre içinde kazık tabanında bir şişme olup olmadığı kontrol edilmeli betonlamadan önce
tekrar kuyu tarama ve kazık içi temizliği yapıldıktan sonra betonlamaya
başlanmalıdır.
- Beton dökümü, betonlama boruları (tremie borusu) kullanılarak yapılmalıdır. Betonlama
borusu minimum 200-250mm çapında ve birbirine manşon ile eklenmiş borulardan
oluşmalıdır. Betonlama borusu aşağıdaki şartları sağlamalıdır.
➢ Boru çeperleri temiz, eğilme ve burkulmalara dayanabilecek mukavemette
olmalıdır.
➢ Ek yerleri su sızdırmaz olmalı ve kalın dişli manşonlar kullanılmalıdır.
➢ Beton imalatına başlamadan önce beton borusu, kazık deliğinin dibinden 30-40cm
yukarı olmalıdır.
➢ Forajı takiben, kuyu tarama ve kazık içi temizliği yapılıp, kuyu tabanı 30-40cm
betonlanmalıdır.
➢ Betonlama borusu, dökülmüş olan beton içerisinde sürekli olarak 2.0-6.0m gömülü
olacak şekilde tutulmalıdır.
1.3. BETONARME KAZIK İMALATI
1.3.1. Kazık İmalat Alanı
Deney kazıklarının uygulama projesi (yerleşim planı) hazırlanmalıdır.
1.3.2. Kazık Boyu
Donatısız Fore Kazık Işleri Genel Teknik Şartnamesi
2
Kazık boyları uygulama projesine uygun olarak imal edilmelidir.
1.3.3. Düşeylik
Kazık deliğinin oluşturulması esnasında, delgi ucu mümkün olduğunca düşey bir konumda
tutulmalı ve düşeyden sapmanın 1/75’den fazla olmaması sağlanmalıdır.
1.3.4. Toleranslar
Tüm kazıklar, uygulama projelerinde gösterilen konumlarından en fazla 50mm mesafe içinde
kalacak şekilde oluşturulmalıdır.
1.4. YERALTI ENGELLERİ
1.4.1. Bilinen ve Yüzeye Yakın Engeller
İşveren, bilinen ve yüzeye yakın engelleri, kazık imalat işlerinin başlamasından önce kaldırmalı
ve boşlukları uygun granüler malzeme (GW türü) ile doldurulmalıdır.
1.4.5. Bilinmeyen Engeller
Yüklenici, yeraltında bilinmeyen bir engelle karşılaşması halinde İŞVEREN ile birlikte bu
engelin kaldırılması veya kazık uygulama şeklinin değiştirilmesi konusunda birlikte bir karara
varılmalıdır. Engelin kaldırılmasına karar verilmesi durumunda, İŞVEREN, Yüklenici’nin
engeli kaldırması ve boşluğu uygun granüler malzeme ile doldurması doğrultusunda talimat
verilmelidir.
1.5. RAPORLAR VE KAZIK FİŞLERİ
Yüklenici, her bir kazık için fiş tutmalı ve bu fişleri günlük rapor ekinde yetkili kişinin
imzası ile teyitli olarak İŞVEREN’e ulaştırmalıdır. Bu kazık fişlerinde;
 Kazık referans numarası
 Delme tarihi
 Betonlama tarihi
 Kazık çapı
 Beton sınıfı, katkı maddeleri, slump ve miktarı
 Delme boyu
 Betonlama boyu
Donatısız Fore Kazık Işleri Genel Teknik Şartnamesi
3
 Geçici muhafaza borusu boyu, çakma ve çekme yöntemi
 Zemin ve kaya seviyeleri
 Yeraltı suyu seviyesi
 Engeller ve gecikmeler
 Kullanılan delgi uçları
ve İŞVEREN’in gerekli gördüğü diğer bilgilere yer verilmelidir. Buna uygun formattaki bir föy
Yüklenici tarafından iş başlangıcında İŞVEREN’in onayına sunulmalıdır.
2. KAZIK DELGİSİ ESNASINDA STABİLİTE
Özellikle arazide zemin profilinde ilk seviyelerinde gözlenen dolgu tabakasından dolayı kuyu
çeperlerinin stabil olmaması durumunda muhafaza borusu kullanılmalıdır. Bu yönteme ilişkin
teknik hususlar aşağıda verilmiş olup uygulama sırasında bu hususlara uyulmalıdır.
2.1. GEÇİCİ MUHAFAZA BORUSU
- Özellikle arazide zemin profilinde ilk seviyelerinde gözlenen dolgu tabakasından dolayı
kuyu çeperlerinin stabil olmaması durumunda, geçici muhafaza borusu kullanılabilecektir.
Geçici muhafaza borusu, rotari, osilatör, ön foraj vs. yöntemlerle sürülerek kuyu
çeperlerinin stabil olması temin edilmelidir.
- Geçici muhafaza borusu kullanılması durumunda, muhafaza borusu stabilite bozukluğu
olan zemin tabakalarının min. 2 kazık çapı altına kadar sürülmelidir. Daha uygun çalışma
ortamı temin edilmesi durumunda geçici muhafaza borusu kısmi olarak sürülecek ve kuyu
içi su ile doldurulmak suretiyle kuyu stabilitesi temin edilmelidir.
- Geçici muhafaza borusu içinden foraj yapılarak temiz kazık kuyusu elde edildikten sonra
beton imalatı yapılmalıdır. Beton imalatı ile paralel olarak ve her zaman geçici muhafaza
borusu beton seviyesinin min. 2 kazık çapı altında olmak şartıyla, muhafaza borusu geri
çekilecek şekilde kazık imalatı tamamlanmalıdır.
- Stabil olmayan zeminlerin stabilitesi, delgi ve betonlama esnasında muhafaza borusu ile
sağlanmalıdır. Kullanılacak muhafaza borusu, deliksiz, aşırı kullanım sonucunda yapısal
zarar görmemiş ve gerek sürme gerekse çekme işlemleri esnasında etkiyen yükleri
karşılayacak nitelikte ve çelik olmalıdır.
Donatısız Fore Kazık Işleri Genel Teknik Şartnamesi
4
EKAP dökümanlarından alınmıştır. Bir farklılık olursa, EKAP dökümanları esas alınmalıdır. Kişisel veriler (ad-soyad, telefon, TC, IBAN vb.) KVKK gereği gizlenmiştir.
📊 Kırım İstatistikleri

Bu idare, önceki benzer ihalelerinde yaklaşık maliyetin ortalama %12 altına sözleşme imzalamıştır.

%12
Ortalama kırım
%2 – %26
İhalelerin çoğu bu aralıkta
💡 Örnek: yaklaşık maliyet 10.000.000 ₺ ise, yukarıdaki kırım aralığına karşılık gelen sözleşme bedelleri kabaca 7.400.000 – 9.810.000 ₺ arasındadır.
🗄️ Bu idarenin geçmiş 147 yapım i̇şi ihalesinden hesaplandı · Geçmişe dayalı tahmindir Sorumluluk reddi beyanı Diyosis, bu analizi geçmiş ihalelerdeki verilere dayanarak tahmini olarak hesaplamıştır. Bağlayıcı değildir, resmi bir değerlendirme niteliği taşımaz. Sorumluluk kabul edilmez.
Sonuç Henüz Açıklanmadı
Bu ihale henüz sonuçlanmamış. Sonuç bilgileri açıklandığında otomatik olarak güncellenecek.
🔔 Bildirim Al
WhatsApp'tan yazın