Medikal Gaz Bakım ve Onarım

Hizmet Alımı Katılıma Açık Aşırı Düşük Sorgusu Yapın
Doküman
Takip Et

İdare bilgileri bulunmuyor

İdarenin adres ve iletişim bilgileri şartnameden çıkarılamadı.

İletişim bilgilerini EKAP ilanından teyit ediniz.

Zeyilname bulunmuyor

Bu ihalede düzeltme ilanı veya zeyilname yayımlanmamış.

Zeyilname ihale gününe kadar yayımlanabilir; resmi kaynaklardan da kontrol ediniz.

Sonuç ilanı yayımlanmamış

İhale sonuçlansa bile sonuç ilanı ayrıca yayımlanır.

Sonuç ilanı yayımlandığında, bu bölüme eklenecektir.

İhale Bilgileri
İhale Türü
İhale Tarihi
14.09.2026 10:30 [ 8 gün 11:18:23 kaldı ]
İhale Usulü
Açık
Yaklaşık Maliyet
0,00 ₺ – 10.785.492,00 ₺
Durum
İhale İlanı Yayımlanmış, Katılıma Açık
İş Deneyim Oranı
%25
İlan Tarihi
20.08.2026
İtirazen Şikayet Bedeliİtiraz Bedeli
64.652,00 ₺
İşin Yapılacağı Yer
Bingöl Devlet Hastanesi
İhale Detayları
e-İhale
Mesleki-Teknik Yeterlik
İş Deneyim Belgesi
e-Eksiltme
Kısmi Teklif
Ortak Alım
Çerçeve Anlaşma
Fiyat Dışı Unsur
Ekonomik-Mali Yeterlik
Yerli Malı Avantajı
Yabancı İstekli
Alternatif Teklif
Konsorsiyum
Alt Yüklenici
Fiyat Farkı
Avans
Personel Çalıştırmaya Dayalı
İhale İlanı
MEDİKAL GAZ BAKIM VE ONARIM HİZMETİ ALINACAKTIR


Medikal Gaz Bakım ve Onarım hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.
 İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
İhale Kayıt Numarası (İKN):2026/1458450
1- İdarenin
1.1. Adı :BİNGÖL İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
1.2. Adresi :Yenişehir Mah. Hastane Cad.Güldiken Sokak No:11 BİNGÖL BİNGÖL MERKEZ/BİNGÖL
1.3. Telefon numarası :04262131013
1.4. İhale dokümanının görülebileceği ve indirilebileceği internet sayfası : https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/

2- İhalenin
2.1. Tarih ve Saati :14.09.2026 - 10:30
2.2. Yapılacağı (e-tekliflerin açılacağı) adres :Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü İhale Odası

3- İhale konusu hizmet alımının
3.1 Adı :Medikal Gaz Bakım ve Onarım
3.2. Niteliği, türü ve miktarı :
1 Kalem
Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.
3.3. Yapılacağı/teslim edileceği yer :Bingöl Devlet Hastanesi
3.4. Süresi/teslim tarihi : İşe başlama tarihinden itibaren 12(Onİki) aydır
3.5. İşe başlama tarihi : Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 5 gün içinde işe başlanacaktır.

4- Katılım ve yeterlik kriterleri:
4.1. Katılım ve yeterlik kriterlerine ilişkin istekliler tarafından e-teklif kapsamında sunulması gereken bilgi ve belgeler ile fiyat dışı unsurlara ilişkin bilgi ve belgelere aşağıda yer verilmiştir:
4.1.1. Teklif mektubu.
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olunduğunu gösteren bilgi ve belgeler:
4.1.2.1. Tüzel kişilerde; isteklilerin yönetimindeki görevliler ile ilgisine göre, ortaklar ve ortaklık oranlarına (halka arz edilen hisseler hariç)/üyelerine/kurucularına ilişkin bilgi ve belgeler.
4.1.2.2. Vekâleten ihaleye katılma halinde vekile ilişkin bilgi ve belgeler.
4.1.3. Geçici teminat.
4.1.4 İsteklinin iş ortaklığı olması halinde iş ortaklığı beyannamesi.
4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler:
Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin bilgi, belge veya kriter belirtilmemiştir.
4.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler:
4.3.1. Son beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında kabul işlemleri tamamlanan ve teklif edilen bedelin % 25 oranından az olmamak üzere, ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler veya teknolojik ürün deneyim belgesi.
4.3.1.1. Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere kullanılan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ve 4734 sayılı Kanuna göre yapılacak ihalelere ilişkin sözleşmelerin yürütülmesi konusunda temsile ve yönetime yetkili olan ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicili müdürlükleri veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartların korunduğunu gösteren, e-forma uygun belgenin kullanılması zorunludur.
4.3.1.2. 4734 sayılı Kanun kapsamındaki idarelere taahhüt edilenler dışında yurt dışında gerçekleştirilen işlerden elde edilen iş deneyiminin 13/1/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 195 inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince pay çoğunluğuna dayanarak kurulan şirketler topluluğu ilişkisi içinde kullanılması halinde bu hukuki ilişkiyi ve bu ilişkinin süresini tevsik eden belgelerin sunulması zorunludur.
4.3.2. İhale konusu işin ya da malın satış faaliyetinin yerine getirilebilmesi için ilgili mevzuat gereğince sicil, izin, ruhsat, faaliyet belgesi vb. belgeler:
Kayıt ve Yetki Belgeleri
TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi (HYB)

4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:
4.4.1.

Kamu veya özel sektörde gerçekleştirilmiş her türlü medikal gaz sistemi periyodik bakım, onarım, revizyon ve yenileme işleri benzer iş olarak kabul edilecektir.


5- Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6- İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir.

7- İhaleye teklif verecek olanların, EKAP hesabına giriş yaparak ihale dokümanını indirmeleri zorunludur.

8-Teklifler, EKAP üzerinden teklif mektubu ile ihaleye katılım belgesi ve diğer ekler kullanılarak hazırlanacak ve e-imza ile imzalanarak ihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecektir.

9- İstekliler tekliflerini, her bir iş kaleminin miktarı ile bu iş kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden teklif birim fiyat şeklinde vereceklerdir. İhale sonucunda, üzerine ihale yapılan istekliyle birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.

10- Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir.

11- İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

12- Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.

13- Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 150 (YüzElli) takvim günüdür.

14- Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

15- Diğer hususlar:
İhalede Uygulanacak Sınır Değer Katsayısı (R) : Diğer Hizmetler/0,78
Sınır değerin altında teklif sunan isteklilerin teklifleri açıklama istenilmeksizin reddedilecektir.

İtirazlar ve Şikayetler
Bu ihaleye henüz bir itiraz yok.
İş Kalemleri 1 kalem
#İş Kaleminin AdıMiktar
1 Ayrıntılar için İdari ve Teknik Şartname bölümlerine bakınız.
İhale Dokümanları kişisel veriler gizlenmiştir
T.C.
BİNÖL VALİLİĞİ
İl Sağlık Müdürlüğü
Bingöl Devlet Hastensesi
Oksijen sistemi Bakım Onarım Şartnamesi
1.KONU:
Bingöl Devlet Hastanesine ve kığı ile adaklı ilçe entegre hastanelerine ait oksijen sistemi cihazları ve
bunlara bağlı saha elemanlarını kapsamaktadır.
2.PERİYODİK BAKIM VE DESTEK:
2.1 Bakımıyapılacakcihazlar ayda birkez 12defa heray bakımı firma tarafından yapılacaktır.
Kığı ve Adaklı İlçe devlet hastaneleri ayda 1defa olmak üzere 12defa bakım yapılacaktır.
2.2. İligili firma tarafından bakımı yapıalcak cihazlar; Teknik birim sorumlusu veya onun
belirlediği kişi eşliğinde yapılıp ,yapılan tüm bakım işlemlerinde servis tutanağı tutulmalıdır.
2.3. Yüklenici taahhüt ettiği hizmeti kendisi yapmakla yükümlü olup idarenin haberi olmadan
üçüncü bir taşeron firmaya işi devredemez ve yaptıramaz.
2.4. Arızalara mesai saatleri içinde veya acil durumlarda 24 saat hazır müdahale edecek gibi
hazır durumda yerinde müdahale edilecek, sistemin durmadan işlemesi sağlanacaktır.
2.6. Yüklenici firma işebaşladığı aydan itibaren talep edildiği takdirdetüm teknik personele
bir seferlik ücretsizeğitim verilecektir.
2.7. Yüklenici firma servis elemanları acil irtibat ve iş telefonlarını idareye yazılı olarak
bildirecektir.
2.8. Periyodik bakım zamanlarında yedek parça ve sarf malzemeler hastane idaresi tarafından
alınarak yüklenici firma tarafından ücretsiz olarak takılacaktır.
2.9. Yüklenici sistemlerin verimli çalışmasına ve işletmesine engel olabilecek arıza ve
kusurlar ile idareye karşı yapılacak tüm uyarıları zamanında ve yazılı olarak bildirecektir.
2.10. Periyodik bakım tarihi hastane idaresi ve firma yetkilisi tarafından belirlenecek bakım
tarihleri çizelgesi oluşturulacak. Belirlenen günlere firma tarafından riayet edilecektir. Bakım
onarımlara hastane idaresi tarafından görevlendirilen ilgili personel gözetiminde
başlanacaktır. Firma bakım onarıma geldiği anda yetkili kişilere bilgi verecektir.
2.11. Yüklenici firma oksijen ana sisteminin bakımı,tüm kat oksijen panoları elemanları ,hasta
odaları oksijen elemanları,vakum,kuru hava ve tüm katlardaki bunlara ait prizler vb olabilecek
tüm cihazların bakımını temizliğini çarızalı olup olmadığını,çalışır olup olmadığını
ğ Ja
,çalışmıyorsa arızayı düzeltip kontrol edip ,raporlayacaktır.
2. BAKIM:
3.1. Bakım hizmeti, istisnai durumlar ve resmi tatil günleri hariç 08.00 ile 17.00 saatleri
arasında yapılacaktır.Gerekli görüldüğü hallerde hafta sonları veya anında 24 saat hazır
şekilde arızaya müdahale edecek sekilde hazır bulunacaktır.
3.2. Hastane idaresi yüklenicinin belirlediği gerekli parça veya malzemeleri kendisi temin
edecektir.
3.3. Yüklenici firma, bakım sırasında can ve mal kaybına sebebiyet vermemek için tüm
güvenlik tedbirlerini almakla yükümlüdür.
3.4. Bakımlar yönetmeliğe uygun yapılmalı ve 3 (üç) nüsha halinde “Bakım Rapor” formu
düzenlenecek formun aslı ilgili ayın bakım onarım faturası ile birlikte ilgili satın alma
birimine, bir sureti de sorumlu teknik elemana verilecektir. Diğer suret firmada
kalacaktır. Nüshalarda firma kaşesi, sorumlu teknik personel, teknik birim sorumlusu ve
firma servis elemanının imzaları ile birlikte işe başlama ve bitirme saatleri açık olarak
gösterilecektir.
3.5. Bakım ve onarım sırasında sistemlerde fonksiyon kaybı olmayacak veya onarım
öncesinde var olan işlevler iptal olmayacaktır. Her hangi bir arıza oluşursa bu yeni arıza
ile ilgili her türlü gider yüklenici firma tarafından karşılanacaktır.
3.6. Değişecek yedek parçalar, cihazların orijinal parçası veya şekil ve görüntüsünü
bozmayacak ya da yapısı değiştirmeyecektir.
3.7. Yüklenici her türlü can ve mal güvenliği tedbirlerini almak zorundadır. Periyodik bakım
ve onarım esnasında meydana gelebilecek kazalardan tamamen yüklenici firma sorumlu
olacaktır. Bu nedenle yükleniciteknik ekibini gerekli iş güvenliği donanımı ile donatmak
zorundadır. İş güvenliğine aykırı çalışması halinde hastane idaresinin kararıyla sözleşme
tek taraflı fesih edilecektir
3.8. Yüklenici sözleşme imzalanmasından sonraki 15 (onbeş) gün içinde tüm personellerine
gerekli iş güvenliği eğitimini verip hastane idaresine bilgi verecektir.
3.9. Yüklenici bakım onarım çalışmaları sırasında elemanları tarafından kasten yapılacak
işlemlerden oluşacak her türlü zarardan adli ve idari makamlara karşı sorumludur.
3.10. Servis hizmeti sonunda sistemin çalışma performansları test edilecek ve çalışır
vaziyette teslim edilecektir.
3.11. Yüklenici firma elemanları, çalışma saatleri içerisinde kurumumuz kılık kıyafet
yönetmeliğine uygun giyinecek ve yaka kartları takılı olacaktır.
yu
3.12. Çalışma sonrası meydana gelebilecek her türlü tahribat, zarar ve döküntü atık ve
pislikten yüklenici sorumludur. Bakım sırasında karşılıklı tutulacak tutanak ile bunların
giderilmesini yüklenici bedelsiz sağlar.
3.13. Onarım bedeli olarak ayrıca ücret talep edilemeyecektir. Arızanın belirtilen süre
içerisinde tamir edilememesi halinde gerekçeli, bir rapor hazırlayarak hastane teknik
birimine verecektir.
3.14. Yüklenici firma, hastanede arızalı durumda bulunan ve tespit edilen arızayı belirten bir
rapor düzenleyecek ve kuruma verecektir.
3.15. Yüklenici, bakım süresi içindedeğiştirilmesi öngörülen malzeme veyaparça yenileme
durumlarında idarenin onayını almak zorundadır.
3.16. Firma, taahhüt ettiği Periyodik Bakım Onarım Hizmetlerinin gerçekleştirilmesi
sırasında işçi sağlığı ve iş güvenliği ilişkin ilgili mevzuat hükümlerine uymak ve gerekli
tüm emniyet tedbirlerini almakla yükümlüdür. Herhangi bir tedbirsizlik durumunda
doğabilecek her türlü kazalardan bakım işini yüklenen firma sorumlu olacaktır.
3.17. Hastane teknik servis sorumlusunun talep etmesi durumunda, hastane teknik
elemanlarına, bakım yapılabilmesi için hastane içerisinde idare ve yüklenici firma ile
birlikte belirleyecekleri tarihler arasında üst seviyede 1 (bir) iş günü süreli bir bakım
onarım kursu düzenlenecektir. Ayrıca bu eğitim herhangi bir yanlış manevraya meydan
vermeyecek şekilde gerekli önlemleri kapsayacaktır.
3.18. Mesai saatleri içinde başlamış bir bakım faaliyeti, mesai dışına taşmış ise böyle
durumlarda firma idarenin belirleyeceği saate kadar çalışacaktır.
3.19. İdarenin isteği üzerine, mesai dışı bakım vearıza onarım hizmetleri (resmi tatil günleri
dâhil) 24(yirmi dört) saat esasına göre yapılacaktır.
3.20. Yukarıda belirtilen hallere uyulması veya genel aksaklıkların devam etmesi halinde
firma, hastane sistem sorumlusunca yazılı olarak uyarılacaktır. Bu yazılı uyarıya rağmen
uygunsuzluk ve aksaklıkların devamı halinde, sözleşme hastane idaresince protestoya
gerek görülmeden iptal edilecek
3.21. Bakım esnasında kasten yapılan işlerden dolayı zarar gören arızalanan bütün parçaları
firma ücretsiz olarak değiştirecektir.
3.22. Periyodik bakım zamanı dışında ara zamanlarda yapılan müdahalelerde ücret talep
edilmeyecektir. Periyodik bakımlarda kullanılacak bakım malzemelerini firma kendisi
temin edecektir. Hastaneden hiçbir ücret talep etmeyecektir.
3.23. Yüklenici firma anında tespit ettiği arızalı malzemeler için hastaneye en geç 24 (yirmi
Tİ A
dört) saat içerisinde yazılı teklif sunacak, teslim süresini ve siparişten sonra onarım
süresini teklifinde belirtecektir.
3.24. Yüklenici firma taahhüt ettiği hizmeti kendisi yapmakla yükümlü olup, hastanenin
haberi olmadan üçüncü bir taşeron firmaya işi devredemez ve yaptıramaz ve yüklenici
firma ayda 1 olmak üzere kendiliğinden oksijen tüm sistemini kontrol edilip temizliği
dahil çalışır vaziyette devreye alıp teknik birime bildirimi yapacaktır.
3.25. Yüklenici hizmet yeterlilik belgesini getirmek zorundadır
3.26. Yüklenici daha önce başka bir sağlık kuruluşunda aynı hizmeti yapmış olmalı ve bunu
belgelendirmek zorundadır.
3.27. Yükleniciarızalara en geçsaat sonra müdahele etmek zorundadır.
3.28. Yüklenicinin il sınırlarında bakım servisi olması vebunu belgelendirmek zorundadır.
4. YAPILACAK İŞLERİN KONROLÜ
4.1.Teknik işletme sırasında yapılan işlerin kontrolü, hastane tarafından görevlendirilen
mekanik atölye, zayıf akım atölyesi, elektrik atölyesi, ısıtma soğutma atölyesi ve tıbbı
cihaz atölyesi tarafından yürütülür.
4.2.Yüklenici sözleşme kuralları dahilinde aksattığı işlerle ilgili ortaya çıkabilecek maddi
ve manevi zararlardan yüklenici sorumluluk sahibidir.
EKAP dökümanlarından alınmıştır. Bir farklılık olursa, EKAP dökümanları esas alınmalıdır. Kişisel veriler (ad-soyad, telefon, TC, IBAN vb.) KVKK gereği gizlenmiştir.
📊 Kırım İstatistikleri

Bu idare, önceki benzer ihalelerinde yaklaşık maliyetin ortalama %17 altına sözleşme imzalamıştır.

%17
Ortalama kırım
%6 – %25
İhalelerin çoğu bu aralıkta
💡 Örnek: yaklaşık maliyet 10.000.000 ₺ ise, yukarıdaki kırım aralığına karşılık gelen sözleşme bedelleri kabaca 7.470.000 – 9.410.000 ₺ arasındadır.
🗄️ Bu idarenin geçmiş 38 hizmet alımı ihalesinden hesaplandı · Geçmişe dayalı tahmindir Sorumluluk reddi beyanı Diyosis, bu analizi geçmiş ihalelerdeki verilere dayanarak tahmini olarak hesaplamıştır. Bağlayıcı değildir, resmi bir değerlendirme niteliği taşımaz. Sorumluluk kabul edilmez.
Sonuç Henüz Açıklanmadı
Bu ihale henüz sonuçlanmamış. Sonuç bilgileri açıklandığında otomatik olarak güncellenecek.
🔔 Bildirim Al
WhatsApp'tan yazın